Detektor: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Jejo13104 (dyskusja | edycje)
Aktualizacja
Linia 1: Linia 1:
{{budowa|inne|inne=aktualizacja}}{{Blok
{{Blok
|wygląd=Detektor.png
|wygląd=Detektor.png
|wygląd2=Detektor (PE).png
|typ=Mechanizm, Przetworzony
|typ=Mechanizm, Przetworzony
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
Linia 15: Linia 16:
|idsłowne=observer
|idsłowne=observer
}}
}}
'''Detektor''' (ang. ''Observer'') to blok, który zastępuje bramkę BUD Switch.
'''Detektor''' (ang. ''Observer'') to blok emitujący sygnał [[Redstone]] po wykryciu [[#Mechanizmy|zmiany stanu bloku]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
Linia 28: Linia 29:
|rowspan=2 | {{BlockLink|id=636|Detektor}}
|rowspan=2 | {{BlockLink|id=636|Detektor}}
|rowspan=2 style="vertical-align:center" style="text-align:center" | 3.5
|rowspan=2 style="vertical-align:center" style="text-align:center" | 3.5
|rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|25px|link=Kilof]]  
|rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|24px|link=Kilof]]  
| style="text-align:center" | Ręka  
| style="text-align:center" | Ręka  
| style="text-align:center" | Drewniany  
| style="text-align:center" | Drewniany  
Linia 50: Linia 51:
|'''Wejście » Wyjście'''
|'''Wejście » Wyjście'''
|-
|-
| align="center"| '''[[Bruk]]''' <br> + <br> '''[[Czerwony proszek]]''' <br> + <br> '''[[Netherowy kwarc|Kwarc]]'''
| align="center"| '''[[Bruk]]''' <br> + <br> '''[[Czerwony proszek|Redstone]]''' <br> + <br> '''[[Netherowy kwarc|Kwarc]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Bruk  |B1= Bruk |C1=  Bruk
|A1= Bruk  |B1= Bruk |C1=  Bruk
Linia 64: Linia 65:


Detektor "obserwuje" stan bloku znajdującego się naprzeciw dużego otworu. Jeśli stan obserwowanego bloku zmieni się, to mniejszy otwór zaświeci się na czerwono i zasili on znajdujący się naprzeciw niego [[Redstone]], [[przekaźnik]] lub [[komparator]]. Dzieje się to również, gdy detektor zostanie przesunięty przez [[tłok]].
Detektor "obserwuje" stan bloku znajdującego się naprzeciw dużego otworu. Jeśli stan obserwowanego bloku zmieni się, to mniejszy otwór zaświeci się na czerwono i zasili on znajdujący się naprzeciw niego [[Redstone]], [[przekaźnik]] lub [[komparator]]. Dzieje się to również, gdy detektor zostanie przesunięty przez [[tłok]].
Detektor zachowuje się jak [[przezroczystość|transparentny blok]] (blokuje jednak przepływ [[światło|światła]]). Oznacza to, że nie może zostać zasilony za pomocą zewnętrznego źródła energii i nie może zostać zasilony przez samego siebie.


Zasięg detektora jest znacznie większy, niż zasięg bramki BUD Switch.
Zasięg detektora jest znacznie większy, niż zasięg bramki BUD Switch.
Linia 72: Linia 75:
! [[Minecraft|PC]]
! [[Minecraft|PC]]
|-
|-
| {{BlockSprite|repeater}} Blokowanie / odblokowanie [[komparator]]a
| {{BlockSprite|67}} Blokowanie / odblokowanie [[przekaźnik]]a
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| {{BlockSprite|cobblestone-wall}} {{BlockSprite|fences}} {{BlockSprite|iron-bars}} {{BlockSprite|blue-stained-glass}} {{BlockSprite|stairs}} {{BlockSprite|redstone-dust}} {{BlockSprite|tripwire}} {{BlockSprite|vines}} {{BlockSprite|melon-stem}} Zmiana w kształcie walls, fences, iron bars, glass panes, stairs, tripwire, redstone dust, vines, melon stem or pumpkin stem
| {{BlockSprite|214}} {{BlockSprite|513}} {{BlockSprite|126}} {{BlockSprite|426}} {{BlockSprite|190}} {{BlockSprite|246}} {{BlockSprite|211}} {{BlockSprite|208}} {{BlockSprite|160}} Zmiana w kształcie [[brukowy murek|brukowych murków]], [[płot]]ów, [[kraty|krat]], [[szyba|szyb]], [[schody|schodów]], [[linka|linek]], [[Redstone]], [[pnącza|pnącz]], [[bloki techniczne#Łodyga arbuza|łodygach arbuza]] lub [[bloki techniczne#Łodyga dyni|łodygach dyń]]
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| {{BlockSprite|grass-block}} {{BlockSprite|mycelium}} {{BlockSprite|podzol}} Zaśnieżenie/odśnieżenie [[blok trawy|trawy]], [[grzybnia|grzybni]] i [[bielica|bielicy]]
| {{BlockSprite|4}} {{BlockSprite|110}} {{BlockSprite|401}} Zaśnieżenie / odśnieżenie [[blok trawy|trawy]], [[grzybnia|grzybni]] i [[bielica|bielicy]]
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| {{BlockSprite|chest}} Zmiana położenia jakiegokolwiek bloku/przedmiotu w jakimkolwiek [[bloki#Kontenery|kontenerze]]
| {{BlockSprite|142}} Zmiana położenia jakiegokolwiek bloku / przedmiotu w jakimkolwiek [[bloki#Kontenery|kontenerze]]
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| {{BlockSprite|farmland}} Farmland going through intermediate stages of hydration 0–6, which appear dry
| {{BlockSprite|128}} Wyschnięcie [[pole uprawne|pola uprawnego]]
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| {{BlockSprite|beacon}} Aktywacja/dezaktywacja [[magiczna latarnia|magicznej latarni]]
| {{BlockSprite|261}} Aktywacja / dezaktywacja [[magiczna latarnia|magicznej latarni]]
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| {{BlockSprite|note-block}} Zagranie nuty przez [[blok dźwiękowy]]
| {{BlockSprite|107}} Zagranie nuty przez [[blok dźwiękowy]]
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| {{BlockSprite|shulker-box}} {{BlockSprite|chest}} {{BlockSprite|ender-chest}} Otwarcie/zamknięcie [[skrzynia|skrzyni]], [[skrzynia Kresu|skrzyni Endu]] i [[Shulkerowa skrzynia|Shulkerowej skrzyni]]
| {{BlockSprite|142}} {{BlockSprite|143}} {{BlockSprite|591}} Otwarcie / zamknięcie [[skrzynia|skrzyni]], [[skrzynia Kresu|skrzyni Endu]] i [[Shulkerowa skrzynia|Shulkerowej skrzyni]]
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| {{BlockSprite|command-block}} Pomyślne wykonanie komendy w [[blok poleceń|bloku poleceń]]
| {{BlockSprite|531}} Pomyślne wykonanie komendy w [[blok poleceń|bloku poleceń]]
| {{tc|n/a}}
| {{tc|n/a}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| {{BlockSprite|end-gateway}} Teleportacja bytu przez [[bloki techniczne#Portal Kresu|portal Kresu]]
| {{BlockSprite|144}} Teleportacja bytu przez [[bloki techniczne#Portal Kresu|portal Kresu]]
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| {{BlockSprite|flower-pot}} Wkładanie/wyjmowanie roślin z [[doniczka|doniczki]]
| {{BlockSprite|216}} Wkładanie / wyjmowanie roślin z [[doniczka|doniczki]]
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| {{BlockSprite|doors}} The opening/closing of the top part of a door by hand, as opposed to by redstone power
| {{ItemSprite|236}} Otwarcie / zamknięcie górnej części [[drzwi]]
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| {{BlockSprite|activator-rail}} Włączenie/wyłączenie [[tory aktywacyjne|torów aktywacyjnych]]
| {{BlockSprite|346}} Włączenie / wyłączenie [[tory aktywacyjne|torów aktywacyjnych]]
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Tak}}
|-
|-
| {{BlockSprite|daylight-sensors}} Aktywacja/dezaktywacja [[detektor światła dziennego|detektora światła dziennego]]
| {{BlockSprite|82}} Aktywacja / dezaktywacja [[detektor światła dziennego|detektora światła dziennego]]
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Tak}}
|-
|-
| {{BlockSprite|dropper}} {{BlockSprite|dispenser}} Aktywacja [[podajnik]]a, lub [[dozownik]]a
| {{BlockSprite|63}} {{BlockSprite|64}} Aktywacja [[podajnik]]a, lub [[dozownik]]a
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Tak}}
|-
|-
| {{BlockSprite|redstone-ore}} {{BlockSprite|redstone-torch}} Aktywacja/dezaktywacja [[ruda czerwonego kamienia|rudy czerwonego kamienia]], lub [[czerwona pochodnia|czerwonej pochodni]]
| {{BlockSprite|76}} {{BlockSprite|65}} Aktywacja / dezaktywacja [[ruda czerwonego kamienia|rudy czerwonego kamienia]], lub [[czerwona pochodnia|czerwonej pochodni]]
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Tak}}
|-
|-
| {{BlockSprite|piston}} Uruchomienie/wyłączenie [[tłok]]u (nie dotyczy głowicy)
| {{BlockSprite|157}} Uruchomienie / wyłączenie [[tłok]]u (nie dotyczy głowicy)
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Tak}}
|-
|-
| {{BlockSprite|hopper-right}} Locking / unlocking a hopper
| {{BlockSprite|283}} Zablokowanie / odblokowanie [[lej]]a
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Tak}}
|-
|-
| {{BlockSprite|grass-block}} Przemiana trawy w [[ziemia|ziemię]] lub ziemi w trawę
| {{BlockSprite|4}} Przemiana trawy w [[ziemia|ziemię]] lub ziemi w trawę
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Tak}}
|-
|-
| {{BlockSprite|nether-wart}} {{BlockSprite|cocoa}} {{BlockSprite|vines}} Wzrost [[brodawka|brodawki]], użycie [[mączka kostna|mączki kostnej]] na [[ziarna kakaowe|roślinie kakaowca]] lub rozrost [[liana|lian]]
| {{BlockSprite|341}} {{BlockSprite|161}} {{BlockSprite|208}} Wzrost [[brodawka|brodawki]], użycie [[mączka kostna|mączki kostnej]] na [[ziarna kakaowe|roślinie kakaowca]] lub rozrost [[liana|lian]]
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Tak}}
|-
|-
| {{BlockSprite|sapling}} {{BlockSprite|sugar-cane}} {{BlockSprite|fire}} Wzrost [[sadzonka|sadzonek]], [[trzcina cukrowa|trzciny cukrowej]] i rozprzestrzenianie się ognia
| {{BlockSprite|16}} {{BlockSprite|106}} {{BlockSprite|92}} Wzrost [[sadzonka|sadzonek]], [[trzcina cukrowa|trzciny cukrowej]] i rozprzestrzenianie się [[ogień|ognia]]
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Tak}}
|-
|-
| {{BlockSprite|farmland-humid}} Nawodnienie [[pole uprawne|pola uprawnego]]
| {{BlockSprite|127}} Nawodnienie pola uprawnego
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Tak}}
|-
|-
| {{BlockSprite|brewing-stand}} Wkładanie i wyciąganie butelek ze [[statyw alchemiczny|statywu alchemicznego]]
| {{BlockSprite|137}} Wkładanie i wyciąganie butelek ze [[statyw alchemiczny|statywu alchemicznego]]
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Tak}}
|-
| Wszystkie inne [[#Mechanizmy|wyżej wymienione]] przypadki
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Tak}}
| {{tc|Tak}}
|}
|}

Wersja z 19:04, 13 gru 2016

Detektor

Typ

Mechanizm, Przetworzony

Narzędzie

Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak, 64

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

3

Odporność na eksplozje

17.5

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


Detektor (ang. Observer) to blok emitujący sygnał Redstone po wykryciu zmiany stanu bloku.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Blok Twardość Narzędzie Czas niszczenia (w sekundach)
BlockCSS_new.png/636 Detektor 3.5 Ręka Drewniany Kamienny Żelazny Diamentowy Złoty
17.5 2.65 1.35 0.9 0.7 0.45

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Bruk
+
Redstone
+
Kwarc




Pył czerwonego kamienia Pył czerwonego kamienia



Zastosowanie

Mechanizmy

Detektor wykrywa zmiany w ID bloków, zmiany wartości danych bloków, oraz położenie, aktualizację stanu bloku lub zniszczenie bloku.

Detektor "obserwuje" stan bloku znajdującego się naprzeciw dużego otworu. Jeśli stan obserwowanego bloku zmieni się, to mniejszy otwór zaświeci się na czerwono i zasili on znajdujący się naprzeciw niego Redstone, przekaźnik lub komparator. Dzieje się to również, gdy detektor zostanie przesunięty przez tłok.

Detektor zachowuje się jak transparentny blok (blokuje jednak przepływ światła). Oznacza to, że nie może zostać zasilony za pomocą zewnętrznego źródła energii i nie może zostać zasilony przez samego siebie.

Zasięg detektora jest znacznie większy, niż zasięg bramki BUD Switch.

Zmiana stanu bloku: PE PC
BlockCSS_new.png/67 Blokowanie / odblokowanie przekaźnika Nie Nie
BlockCSS_new.png/214 BlockCSS_new.png/513 BlockCSS_new.png/126 BlockCSS_new.png/426 BlockCSS_new.png/190 BlockCSS_new.png/246 BlockCSS_new.png/211 BlockCSS_new.png/208 BlockCSS_new.png/160 Zmiana w kształcie brukowych murków, płotów, krat, szyb, schodów, linek, Redstone, pnącz, łodygach arbuza lub łodygach dyń Nie Nie
BlockCSS_new.png/4 BlockCSS_new.png/110 BlockCSS_new.png/401 Zaśnieżenie / odśnieżenie trawy, grzybni i bielicy Nie Nie
BlockCSS_new.png/142 Zmiana położenia jakiegokolwiek bloku / przedmiotu w jakimkolwiek kontenerze Nie Nie
BlockCSS_new.png/128 Wyschnięcie pola uprawnego Nie Nie
BlockCSS_new.png/261 Aktywacja / dezaktywacja magicznej latarni Nie Nie
BlockCSS_new.png/107 Zagranie nuty przez blok dźwiękowy Nie Nie
BlockCSS_new.png/142 BlockCSS_new.png/143 BlockCSS_new.png/591 Otwarcie / zamknięcie skrzyni, skrzyni Endu i Shulkerowej skrzyni Nie Nie
BlockCSS_new.png/531 Pomyślne wykonanie komendy w bloku poleceń N/A Nie
BlockCSS_new.png/144 Teleportacja bytu przez portal Kresu Tak Nie
BlockCSS_new.png/216 Wkładanie / wyjmowanie roślin z doniczki Tak Nie
ItemCSS.png/236 Otwarcie / zamknięcie górnej części drzwi Tak Nie
BlockCSS_new.png/346 Włączenie / wyłączenie torów aktywacyjnych Nie Tak
BlockCSS_new.png/82 Aktywacja / dezaktywacja detektora światła dziennego Nie Tak
BlockCSS_new.png/63 BlockCSS_new.png/64 Aktywacja podajnika, lub dozownika Nie Tak
BlockCSS_new.png/76 BlockCSS_new.png/65 Aktywacja / dezaktywacja rudy czerwonego kamienia, lub czerwonej pochodni Nie Tak
BlockCSS_new.png/157 Uruchomienie / wyłączenie tłoku (nie dotyczy głowicy) Nie Tak
BlockCSS_new.png/283 Zablokowanie / odblokowanie leja Nie Tak
BlockCSS_new.png/4 Przemiana trawy w ziemię lub ziemi w trawę Nie Tak
BlockCSS_new.png/341 BlockCSS_new.png/161 BlockCSS_new.png/208 Wzrost brodawki, użycie mączki kostnej na roślinie kakaowca lub rozrost lian Nie Tak
BlockCSS_new.png/16 BlockCSS_new.png/106 BlockCSS_new.png/92 Wzrost sadzonek, trzciny cukrowej i rozprzestrzenianie się ognia Nie Tak
BlockCSS_new.png/127 Nawodnienie pola uprawnego Nie Tak
BlockCSS_new.png/137 Wkładanie i wyciąganie butelek ze statywu alchemicznego Nie Tak
Wszystkie inne wyżej wymienione przypadki Tak Tak

Historia

25 września 2016Detektor został oficjalnie zapowiedziany na MineConie 2016.
Pełna wersja
1.1116w39aDodano detektor.
1.11-pre1Zmieniono teksturę detektora z na .
Mniejszy otwór podczas emitowania sygnału świeci się na czerwono.
Pocket Edition Alpha
0.15.0build1Dodano detektor.
0.15.3Poprawiono ustawianie detektora: od teraz umieszczany
jest podobnie jak tłok (wcześniej ustawiał się podobnie jak drewno).

Galeria

Szablon:Obwody czerwonego kamienia