Pomoc:Wydajność sprzętu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian
d drobne poprawki [;
Linia 1: Linia 1:
Dzięki temu artykułowi, pomożemy graczom w wyborze sprzętu do [[Minecraft|Minecrafta]].<br>
Dzięki temu artykułowi, pomożemy graczom w wyborze sprzętu do [[Minecraft|Minecrafta]].
Proszę o przyczynienie się do rozwoju tego artykułu: <br>
 
- dopisując parametry swojego sprzętu<br>
Proszę o przyczynienie się do rozwoju tego artykułu:
- dokładny opis parametrów gry (ustawienia grafiki, itd.)<br>
* dopisując parametry swojego sprzętu;
- ustawienia systemu<br>
* dokładny opis parametrów gry (ustawienia grafiki, itd.);
'''- dodaj swój opis na dole tabeli'''<br>
* ustawienia systemu;
* '''dodaj swój opis na dole tabeli!'''


{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
Linia 18: Linia 19:
! width="120" | Grafika
! width="120" | Grafika
! width="260" | Opis
! width="260" | Opis
|- align="center"
| Windows 7 x64 || AMD Athlon II x2 245 2x2,9 GHz || Ati Radeon HD 4850 512 Ram || 4GB DDR3 1666MHz || 1920x1080 || Beta 1.7.2 || 120-400 || 80-400 || Najdalsza || Dokładna, Smooth Lighting || Komputer Stacjonarny PC, modernizowany na bieżąco z postępem techniki komputerowej, Nie widzę różnicy w kolejnych wersjach minecraft(FPS).
|- align="center"
|- align="center"
| Windows XP || AMD Sempron 2200+ 1,49GHz || ATI Radeon 9550 256MB ('''SPALONA''') || 1,25GB || 1280x1024 || Beta 1.4 || 15-60 fps || 5-50 fps || Normalna || Szybka, bez Smooth Lighting ||  Niestety, gdyby nie spalona karta graficzna, grało by się znacznie lepiej. Lecz jestem już przyzwyczajony. Ogólnie nie jest źle (gorzej przy zachodach/wschodach słońca). Idzie wytrzymać, jeśli nie posiadamy czegoś lepszego.
| Windows XP || AMD Sempron 2200+ 1,49GHz || ATI Radeon 9550 256MB ('''SPALONA''') || 1,25GB || 1280x1024 || Beta 1.4 || 15-60 fps || 5-50 fps || Normalna || Szybka, bez Smooth Lighting ||  Niestety, gdyby nie spalona karta graficzna, grało by się znacznie lepiej. Lecz jestem już przyzwyczajony. Ogólnie nie jest źle (gorzej przy zachodach/wschodach słońca). Idzie wytrzymać, jeśli nie posiadamy czegoś lepszego.
Linia 28: Linia 27:
|- align="center"
|- align="center"
| Windows XP || Intel Core 2 Duo 1,66 GHz || Intel GMA 950 || 1GB || 1280x800 || Beta 1.7.2 || 15-30 fps || 5-30 fps || Normalna || Szybka, bez Smooth Lighting || Stary laptop; pomaga częsta zmiana mgły
| Windows XP || Intel Core 2 Duo 1,66 GHz || Intel GMA 950 || 1GB || 1280x800 || Beta 1.7.2 || 15-30 fps || 5-30 fps || Normalna || Szybka, bez Smooth Lighting || Stary laptop; pomaga częsta zmiana mgły
|- align="center"
| Windows 7 x64 || AMD Athlon II x2 245 2x2,9 GHz || Ati Radeon HD 4850 512 Ram || 4GB DDR3 1666MHz || 1920x1080 || Beta 1.7.2 || 120-400 || 80-400 || Najdalsza || Dokładna, Smooth Lighting || Komputer Stacjonarny PC, modernizowany na bieżąco z postępem techniki komputerowej, Nie widzę różnicy w kolejnych wersjach minecraft(FPS).
|}
|}

Wersja z 21:42, 4 lip 2011

Dzięki temu artykułowi, pomożemy graczom w wyborze sprzętu do Minecrafta.

Proszę o przyczynienie się do rozwoju tego artykułu:

  • dopisując parametry swojego sprzętu;
  • dokładny opis parametrów gry (ustawienia grafiki, itd.);
  • ustawienia systemu;
  • dodaj swój opis na dole tabeli!
OS CPU GPU RAM Rozdzielczość Wersja Minecraft Klatki na sekundę (okno) Klatki na sekundę (maksymalizacja) Mgła Grafika Opis
Windows XP AMD Sempron 2200+ 1,49GHz ATI Radeon 9550 256MB (SPALONA) 1,25GB 1280x1024 Beta 1.4 15-60 fps 5-50 fps Normalna Szybka, bez Smooth Lighting Niestety, gdyby nie spalona karta graficzna, grało by się znacznie lepiej. Lecz jestem już przyzwyczajony. Ogólnie nie jest źle (gorzej przy zachodach/wschodach słońca). Idzie wytrzymać, jeśli nie posiadamy czegoś lepszego.
Windows 7 Intel Core i3 2,93 GHz nVidia GT 220 1GB 3GB 1920x1080 Beta 1.4_01 60 fps 45-50 fps Normalna Ładna, Smooth Lightning Bez zarzutów. Jedyny problem to problem z wywalaniem gry przy odległej mgle, jednak jest to bardzo popularny błąd.
Windows 7 Intel Core i3 2,93 GHz nVidia GT 220 1GB 3GB 1920x1080 Beta 1.7.2 60 fps 30-50 fps Normalna Ładna, Smooth Lightning Gra jest teraz wolniejsza, wczytywanie jest wolniejsze, jednak wciąż mogę grać bez problemów.
Windows XP Intel Core 2 Duo 1,66 GHz Intel GMA 950 1GB 1280x800 Beta 1.7.2 15-30 fps 5-30 fps Normalna Szybka, bez Smooth Lighting Stary laptop; pomaga częsta zmiana mgły
Windows 7 x64 AMD Athlon II x2 245 2x2,9 GHz Ati Radeon HD 4850 512 Ram 4GB DDR3 1666MHz 1920x1080 Beta 1.7.2 120-400 80-400 Najdalsza Dokładna, Smooth Lighting Komputer Stacjonarny PC, modernizowany na bieżąco z postępem techniki komputerowej, Nie widzę różnicy w kolejnych wersjach minecraft(FPS).