View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Deski: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Do poprawki! |
→Wytwarzanie: zmienienie ilości wyświetlanych craftingów w jednym wierszu w tabeli |
||
| Linia 59: | Linia 59: | ||
!Wejście » Wyjście | !Wejście » Wyjście | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
!rowspan=" | !rowspan="6" | Deski | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
| Linia 68: | Linia 68: | ||
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
|Output= Drewniana płyta naciskowa | |Output= Drewniana płyta naciskowa | ||
}} | }} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| Linia 88: | Linia 79: | ||
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
|Output= Brzozowa łódka, Dębowa łódka, Sosnowa łódka, Dżunglowa łódka, Akacjowa łódka, Łódka z ciemnego dębu | |Output= Brzozowa łódka, Dębowa łódka, Sosnowa łódka, Dżunglowa łódka, Akacjowa łódka, Łódka z ciemnego dębu | ||
}} | }} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| Linia 112: | Linia 92: | ||
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
|Output= Skrzynia | |Output= Skrzynia | ||
}} | |||
|-align="center" | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |||
|Output= Brzozowa płyta, Drewniana płyta, Świerkowa płyta, Płyta z tropikalnego drewna, Akacjowa płyta, Ciemna dębowa płyta |OA=6, 6, 6, 6, 6, 6 | |||
}} | }} | ||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |||
|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |||
|Output= Miska |OA=4 | |||
}} | |||
|-align="center" | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |||
|A2= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B2= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |||
|A3= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |||
|Output= Drewniane drzwi, Brzozowe drzwi, Świerkowe drzwi, Tropikalne drzwi, Akacjowe drzwi, Ciemne dębowe drzwi | |||
| OA= 3,3,3,3,3 | |||
}} | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |||
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |||
|Output= Klapa |OA=2 | |||
}} | |||
|-align="center" | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
| Linia 118: | Linia 122: | ||
}} | }} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|rowspan=" | |rowspan="4" |[[Deski]] <br>+<br> [[Patyk]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
| Linia 130: | Linia 134: | ||
|B3= Patyk | |B3= Patyk | ||
|Output= Drewniany miecz | |Output= Drewniany miecz | ||
}} | |||
|- | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Patyk |B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C2= Patyk | |||
|A3= Patyk |B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Patyk | |||
|Output= Furtka z brzozowego drewna, Furtka, Furtka z świerkowego drewna, Furtka z tropikalnego drewna, Furtka z akacjowego drewna, Furtka z ciemnego drewna | |||
}} | }} | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| Linia 136: | Linia 146: | ||
|B3= Patyk | |B3= Patyk | ||
|Output= Drewniana motyka | |Output= Drewniana motyka | ||
}} | }} | ||
|- | |- | ||
| Linia 155: | Linia 160: | ||
|Output= Drewniany kilof | |Output= Drewniany kilof | ||
}} | }} | ||
|- | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
| Linia 169: | Linia 175: | ||
|[[Deski]] <br>+<br> [[Wełna]] | |[[Deski]] <br>+<br> [[Wełna]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Biała wełna,Błękitna wełna,Brązowa wełna,Czarna wełna,Czerwona wełna,Fioletowa wełna,Jasnoniebieska wełna,Jasnoszara wełna,Karmazynowa wełna,Limonkowa wełna,Niebieska wełna,Pomarańczowa wełna,Różowa wełna,Szara wełna,Zielona wełna,Żółta wełna |B2= Biała wełna,Błękitna wełna,Brązowa wełna,Czarna wełna,Czerwona wełna,Fioletowa wełna,Jasnoniebieska wełna,Jasnoszara wełna,Karmazynowa wełna,Limonkowa wełna,Niebieska wełna,Pomarańczowa wełna,Różowa wełna,Szara wełna,Zielona wełna,Żółta wełna |C2= Biała wełna,Błękitna wełna,Brązowa wełna,Czarna wełna,Czerwona wełna,Fioletowa wełna,Jasnoniebieska wełna,Jasnoszara wełna,Karmazynowa wełna,Limonkowa wełna,Niebieska wełna,Pomarańczowa wełna,Różowa wełna,Szara wełna,Zielona wełna,Żółta wełna | |A2= Biała wełna,Błękitna wełna,Brązowa wełna,Czarna wełna,Czerwona wełna,Fioletowa wełna,Jasnoniebieska wełna,Jasnoszara wełna,Karmazynowa wełna,Limonkowa wełna,Niebieska wełna,Pomarańczowa wełna,Różowa wełna,Szara wełna,Zielona wełna,Żółta wełna | ||
|B2= Biała wełna,Błękitna wełna,Brązowa wełna,Czarna wełna,Czerwona wełna,Fioletowa wełna,Jasnoniebieska wełna,Jasnoszara wełna,Karmazynowa wełna,Limonkowa wełna,Niebieska wełna,Pomarańczowa wełna,Różowa wełna,Szara wełna,Zielona wełna,Żółta wełna | |||
|C2= Biała wełna,Błękitna wełna,Brązowa wełna,Czarna wełna,Czerwona wełna,Fioletowa wełna,Jasnoniebieska wełna,Jasnoszara wełna,Karmazynowa wełna,Limonkowa wełna,Niebieska wełna,Pomarańczowa wełna,Różowa wełna,Szara wełna,Zielona wełna,Żółta wełna | |||
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
|Output= Łóżko | |Output= Łóżko | ||
| Linia 175: | Linia 183: | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|Deski <br>+<br> [[Pył czerwonego kamienia]] | |Deski <br>+<br> [[Pył czerwonego kamienia]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B2= Pył czerwonego kamienia |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B2= Pył czerwonego kamienia |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
| Linia 183: | Linia 191: | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|[[Deski]] <br>+<br> [[Diament]] | |[[Deski]] <br>+<br> [[Diament]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B2= Diament |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B2= Diament |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
| Linia 191: | Linia 199: | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|Deski <br>+<br> [[Bruk]] <br>+<br> [[Sztabka żelaza]] <Br>+<br> [[Pył czerwonego kamienia]] | |Deski <br>+<br> [[Bruk]] <br>+<br> [[Sztabka żelaza]] <Br>+<br> [[Pył czerwonego kamienia]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C1=Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C1=Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
|A2= Bruk |B2= Sztabka żelaza |C2= Bruk | |A2= Bruk |B2= Sztabka żelaza |C2= Bruk | ||
| Linia 199: | Linia 207: | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|Deski <br>+<br> [[Książka]] | |Deski <br>+<br> [[Książka]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C1=Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | |A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C1=Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski | ||
|A2= Książka |B2= Książka |C2= Książka | |A2= Książka |B2= Książka |C2= Książka | ||
| Linia 222: | Linia 230: | ||
}} | }} | ||
|} | |} | ||
=== [[Przetapianie]] === | === [[Przetapianie]] === | ||
Deski można wykorzystać jako paliwo do [[piec]]a. Piec na desce będzie się palił przez 15 sekund. | Deski można wykorzystać jako paliwo do [[piec]]a. Piec na desce będzie się palił przez 15 sekund. | ||
Wersja z 16:41, 29 sie 2016
| Artykuł Deski jest nieprawidłowy! Artykuł został uznany za niespełniający niektórych wymagań dot. jakości artykułów,
jednak jest wystarczająco dobry, aby go nie usuwać. Możesz pomóc poprawiając go |
Deski
| Typ |
Dębowe: Strukturalny |
| Narzędzie | |
| Odnawialne |
Tak |
| Możliwość grupowania |
Tak, 64 |
| Fizyka |
Nie |
| Przezroczystość |
Nie |
| Emisja światła |
Nie |
| Twardość |
2 |
| Odporność na eksplozje |
15 |
| Palność |
Tak |
| Rzadkość |
Pospolita |
Deski (ang. Wooden Planks) to palny blok.
Obecnie istnieje 6 rodzai desek:
- Dębowe deski - z drewna dębowego.
- Brzozowe deski - z drewna brzozowego.
- Świerkowe deski - z drewna świerkowego.
- Tropikalne deski - z drewna tropikalnego.
- Akacjowe deski - z drewna akacjowego.
- Ciemne dębowe deski - z ciemnego dębowego drewna.
Wygląd
Tekstura daje złudzenie że jest to kilka desek połączonych w całość.
Otrzymywanie
Wytwarzanie
| Składniki | Wejście » Wyjście | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Drewno |
|
Naturalne generowanie
Dębowe, świerkowe i akacjowe deski generują się naturalnie. Owe deski można spotkać we wioskach, dębowe i świerkowe w opuszczonych kopalniach i dębowe w twierdzach.
Zastosowanie
Wytwarzanie
| Składniki | Wejście » Wyjście | |||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Deski |
|
| ||||||||||||||||||||||||
|
|
| |||||||||||||||||||||||||
|
|
| |||||||||||||||||||||||||
|
|
| |||||||||||||||||||||||||
|
|
| |||||||||||||||||||||||||
|
| ||||||||||||||||||||||||||
| Deski + Patyk |
|
| ||||||||||||||||||||||||
|
|
| |||||||||||||||||||||||||
|
|
| |||||||||||||||||||||||||
|
|
| |||||||||||||||||||||||||
| Deski + Wełna |
| |||||||||||||||||||||||||
| Deski + Pył czerwonego kamienia |
| |||||||||||||||||||||||||
| Deski + Diament |
| |||||||||||||||||||||||||
| Deski + Bruk + Sztabka żelaza + Pył czerwonego kamienia |
| |||||||||||||||||||||||||
| Deski + Książka |
| |||||||||||||||||||||||||
| Sztabka żelaza + Patyk + Deski |
| |||||||||||||||||||||||||
| Deski + Sztabka żelaza |
|
Przetapianie
Deski można wykorzystać jako paliwo do pieca. Piec na desce będzie się palił przez 15 sekund.
Historia
{{Historia||0.13.0|snap=build 1|Deski są wykorzystywane do tworzenia drewnianych przycisków.
| Pre-classic | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 0.0.9a | rd-160052 | ||||
| rd-161348 | Zmieniono teksturę desek z | ||||
| Classic | |||||
| 0.0.14a_01 | Zmieniono teksturę desek z | ||||
| Po zniszczeniu drewna wypadają deski. | |||||
| Indev | |||||
| 0.31 | 29 stycznia 2010 | Deski są wykorzystywane do tworzenia patyków, skrzyń, tabliczek, biblioteczek oraz narzędzi i mieczy. | |||
| 30 stycznia 2010 | Deski są wykorzystywane do tworzenia misek. | ||||
| 6 lutego 2010 | Deski są wykorzystywane do tworzenia motyk. | ||||
| 23 lutego 2010 | Niszczenie drewna nie powoduje pozyskania desek. | ||||
| Infdev | |||||
| 7 czerwca 2010 | Deski są wykorzystywane do tworzenia drzwi. | ||||
| Java Edition Alpha | |||||
| 1.0.0 | Deski są wykorzystywane do tworzenia schodów. | ||||
| 1.0.1 | Deski są wykorzystywane do tworzenia drewnianych płyt naciskowych. | ||||
| 1.0.6 | Deski są wykorzystywane do tworzenia łódek. | ||||
| 1.0.14 | Deski są wykorzystywane do tworzenia szaf grających. | ||||
| Beta | |||||
| 1.2 | Deski są wykorzystywane do tworzenia bloków dźwiękowych. | ||||
| 1.3 | Deski są wykorzystywane do tworzenia łóżek. | ||||
| 1.6 | Deski są wykorzystywane do tworzenia drewnianych klap. | ||||
| 1.7 | Deski są wykorzystywane do tworzenia tłoków. | ||||
| 1.8 | Deski mogą być znalezione w wioskach, opuszczonych kopalniach i twierdzach. | ||||
| Deski są wykorzystywane do tworzenia furtek. | |||||
| Pełna wersja | |||||
| 1.0.0 | Beta 1.9-pre5 | Zmieniono teksturę desek z | |||
| 1.2.4 | Deski mają teraz kolor zależny od tego, z jakiego typu drewna pochodzą ( | ||||
| 1.3.1 | 12w25a | Receptury schodów i płyt zostały zaktualizowane, by można było tworzyć schody i półbloki dzięki nowym rodzajom desek. | |||
| 1.3.1 | Deski, płyty i schody posiadły nazwę zależną od typu desek użytych przy ich tworzeniu. | ||||
| 1.4.2 | 12w34a | Deski są wykorzystywane do tworzenia drewnianych przycisków. | |||
| 1.7.2 | Dodano dwie nowe deski. ( | ||||
| 1.8 | 14w32b | Różne rodzaje desek teraz w craftingu dają różne typy płotów i furtek. Obecnie receptura płotu wymaga desek. | |||
| 14w32d | Różne rodzaje desek teraz w crafttingu dają różne typy drzwi. | ||||
| 1.9 | 15w33c | Deski są wykorzystywane do tworzenia tarcz. | |||
| 15w43a | Deski znalezione w bonusowych skrzyniach mogą być różnego typu, nie tylko dębowe. | ||||
| 15w44a | Teraz w bonusowych skrzyniach można znaleźć więcej desek. | ||||
| 1.10 | 16w20a | Deski generują się jako mosty we wioskach. | |||
| Świerkowe deski generują się naturalnie we wioskach w tajdze oraz w opuszczonych kopalniach na mesie. | |||||
| Akacjowe deski generują się naturalnie we wioskach na sawannie. | |||||
| Deski generują naturalnie w opuszczonych kopalniach na biomie messa. | |||||
| Pocket Edition Alpha | |||||
| 0.1.0 | Dodano dębowe deski. | ||||
| 0.3.0 | Deski są wykorzystywane do tworzenia dębowych schodów, stołu rzemieślniczego, płyty naciskowej, furtki, drewnianych drzwi, misek i biblioteczek. | ||||
| 0.4.0 | Deski są wykorzystywane do tworzenia łóżek, skrzyń oraz motyk. | ||||
| 0.6.0 | Deski są wykorzystywane do tworzenia tabliczek. | ||||
| 0.8.0 | build 2 | Dodano świerkowe, brzozowe i tropikalne deski. | |||
| 0.9.0 | build 1 | Dodano akacjowe i ciemne dębowe deski. | |||
| 0.10.0 | build 1 | Różne rodzaje desek teraz tworzą tego samego typu furtki i płoty. | |||
| 0.11.0 | build 1 | Różne rodzaje desek teraz tworzą tego samego typu łódki. | |||
| Console Edition | |||||
| TU1 | CU1 | 1.00 | Dodano dębowe deski. | ||
| TU9 | Dodano świerkowe i brzozowe deski. | ||||
| TU12 | Dodano tropikalne deski. | ||||
| TU27 | CU15 | 1.18 | Dodano akacjowe i ciemne dębowe deski ( | ||
