Deski: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Do poprawki!
Sisscov (dyskusja | edycje)
→‎Wytwarzanie: zmienienie ilości wyświetlanych craftingów w jednym wierszu w tabeli
Linia 59: Linia 59:
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
!rowspan="3" | Deski
!rowspan="6" | Deski
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
Linia 68: Linia 68:
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3=  Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski  
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3=  Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski  
|Output= Drewniana płyta naciskowa
|Output= Drewniana płyta naciskowa
}}
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|Output= Miska |OA=4
}}
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3=  Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|Output= Brzozowa płyta, Drewniana płyta, Świerkowa płyta, Płyta z tropikalnego drewna, Akacjowa płyta, Ciemna dębowa płyta |OA=6, 6, 6, 6, 6, 6
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
Linia 88: Linia 79:
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski  |B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski  |B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|Output= Brzozowa łódka, Dębowa łódka, Sosnowa łódka, Dżunglowa łódka, Akacjowa łódka, Łódka z ciemnego dębu
|Output= Brzozowa łódka, Dębowa łódka, Sosnowa łódka, Dżunglowa łódka, Akacjowa łódka, Łódka z ciemnego dębu
}}
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A2= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B2= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A3= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|Output= Drewniane drzwi, Brzozowe drzwi, Świerkowe drzwi, Tropikalne drzwi, Akacjowe drzwi, Ciemne dębowe drzwi | OA= 3,3,3,3,3
}}
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|Output= Klapa |OA=2
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
Linia 112: Linia 92:
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|Output= Skrzynia
|Output= Skrzynia
}}
|-align="center"
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3=  Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|Output= Brzozowa płyta, Drewniana płyta, Świerkowa płyta, Płyta z tropikalnego drewna, Akacjowa płyta, Ciemna dębowa płyta |OA=6, 6, 6, 6, 6, 6
}}
}}
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|Output= Miska |OA=4
}}
|-align="center"
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A2= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B2= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A3= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Dębowe deski, Brzozowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|Output= Drewniane drzwi, Brzozowe drzwi, Świerkowe drzwi, Tropikalne drzwi, Akacjowe drzwi, Ciemne dębowe drzwi
| OA= 3,3,3,3,3
}}
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|Output= Klapa |OA=2
}}
|-align="center"
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
Linia 118: Linia 122:
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
|rowspan="2" |[[Deski]] <br>+<br> [[Patyk]]
|rowspan="4" |[[Deski]] <br>+<br> [[Patyk]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
Linia 130: Linia 134:
|B3= Patyk
|B3= Patyk
|Output= Drewniany miecz
|Output= Drewniany miecz
}}
|-
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Patyk |B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C2= Patyk
|A3= Patyk |B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Patyk
|Output= Furtka z brzozowego drewna, Furtka, Furtka z świerkowego drewna, Furtka z tropikalnego drewna, Furtka z akacjowego drewna, Furtka z ciemnego drewna
}}
}}
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 136: Linia 146:
|B3= Patyk
|B3= Patyk
|Output= Drewniana motyka
|Output= Drewniana motyka
}}
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Patyk |B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C2= Patyk
|A3= Patyk |B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3= Patyk
|Output= Furtka z brzozowego drewna, Furtka, Furtka z świerkowego drewna, Furtka z tropikalnego drewna, Furtka z akacjowego drewna, Furtka z ciemnego drewna
}}
}}
|-
|-
Linia 155: Linia 160:
|Output= Drewniany kilof
|Output= Drewniany kilof
}}
}}
|-
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
Linia 169: Linia 175:
|[[Deski]] <br>+<br> [[Wełna]]
|[[Deski]] <br>+<br> [[Wełna]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Biała wełna,Błękitna wełna,Brązowa wełna,Czarna wełna,Czerwona wełna,Fioletowa wełna,Jasnoniebieska wełna,Jasnoszara wełna,Karmazynowa wełna,Limonkowa wełna,Niebieska wełna,Pomarańczowa wełna,Różowa wełna,Szara wełna,Zielona wełna,Żółta wełna    |B2= Biała wełna,Błękitna wełna,Brązowa wełna,Czarna wełna,Czerwona wełna,Fioletowa wełna,Jasnoniebieska wełna,Jasnoszara wełna,Karmazynowa wełna,Limonkowa wełna,Niebieska wełna,Pomarańczowa wełna,Różowa wełna,Szara wełna,Zielona wełna,Żółta wełna    |C2= Biała wełna,Błękitna wełna,Brązowa wełna,Czarna wełna,Czerwona wełna,Fioletowa wełna,Jasnoniebieska wełna,Jasnoszara wełna,Karmazynowa wełna,Limonkowa wełna,Niebieska wełna,Pomarańczowa wełna,Różowa wełna,Szara wełna,Zielona wełna,Żółta wełna  
|A2= Biała wełna,Błękitna wełna,Brązowa wełna,Czarna wełna,Czerwona wełna,Fioletowa wełna,Jasnoniebieska wełna,Jasnoszara wełna,Karmazynowa wełna,Limonkowa wełna,Niebieska wełna,Pomarańczowa wełna,Różowa wełna,Szara wełna,Zielona wełna,Żółta wełna     
|B2= Biała wełna,Błękitna wełna,Brązowa wełna,Czarna wełna,Czerwona wełna,Fioletowa wełna,Jasnoniebieska wełna,Jasnoszara wełna,Karmazynowa wełna,Limonkowa wełna,Niebieska wełna,Pomarańczowa wełna,Różowa wełna,Szara wełna,Zielona wełna,Żółta wełna     
|C2= Biała wełna,Błękitna wełna,Brązowa wełna,Czarna wełna,Czerwona wełna,Fioletowa wełna,Jasnoniebieska wełna,Jasnoszara wełna,Karmazynowa wełna,Limonkowa wełna,Niebieska wełna,Pomarańczowa wełna,Różowa wełna,Szara wełna,Zielona wełna,Żółta wełna  
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3=  Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C3=  Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|Output= Łóżko
|Output= Łóżko
Linia 175: Linia 183:
|-align="center"
|-align="center"
|Deski <br>+<br> [[Pył czerwonego kamienia]]
|Deski <br>+<br> [[Pył czerwonego kamienia]]
|colspan="2"|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski  |C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski  |C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B2= Pył czerwonego kamienia |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B2= Pył czerwonego kamienia |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
Linia 183: Linia 191:
|-align="center"
|-align="center"
|[[Deski]] <br>+<br> [[Diament]]
|[[Deski]] <br>+<br> [[Diament]]
|colspan="2"|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B2= Diament |C2=  Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B2= Diament |C2=  Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
Linia 191: Linia 199:
|-align="center"
|-align="center"
|Deski <br>+<br> [[Bruk]] <br>+<br> [[Sztabka żelaza]] <Br>+<br> [[Pył czerwonego kamienia]]
|Deski <br>+<br> [[Bruk]] <br>+<br> [[Sztabka żelaza]] <Br>+<br> [[Pył czerwonego kamienia]]
|colspan="2"|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C1=Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C1=Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A2= Bruk |B2= Sztabka żelaza |C2= Bruk
|A2= Bruk |B2= Sztabka żelaza |C2= Bruk
Linia 199: Linia 207:
|-align="center"
|-align="center"
|Deski <br>+<br> [[Książka]]
|Deski <br>+<br> [[Książka]]
|colspan="2"|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C1=Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|B1= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski|C1=Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A2= Książka |B2= Książka |C2= Książka
|A2= Książka |B2= Książka |C2= Książka
Linia 222: Linia 230:
}}
}}
|}
|}
=== [[Przetapianie]] ===
=== [[Przetapianie]] ===
Deski można wykorzystać jako paliwo do [[piec]]a. Piec na desce będzie się palił przez 15 sekund.
Deski można wykorzystać jako paliwo do [[piec]]a. Piec na desce będzie się palił przez 15 sekund.

Wersja z 16:41, 29 sie 2016

Artykuł Deski jest nieprawidłowy!
Artykuł został uznany za niespełniający niektórych wymagań dot. jakości artykułów,
jednak jest wystarczająco dobry, aby go nie usuwać. Możesz pomóc poprawiając go


Deski
Typ

Dębowe: Strukturalny
Reszta: Przetworzony

Narzędzie

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

2

Odporność na eksplozje

15

Palność

Tak

Rzadkość

Pospolita


Deski (ang. Wooden Planks) to palny blok.

Obecnie istnieje 6 rodzai desek:

  • BlockCSS_new.png/5 Dębowe deski - z drewna dębowego.
  • BlockCSS_new.png/319 Brzozowe deski - z drewna brzozowego.
  • BlockCSS_new.png/295 Świerkowe deski - z drewna świerkowego.
  • BlockCSS_new.png/296 Tropikalne deski - z drewna tropikalnego.
  • BlockCSS_new.png/410 Akacjowe deski - z drewna akacjowego.
  • BlockCSS_new.png/411 Ciemne dębowe deski - z ciemnego dębowego drewna.

Wygląd

Plik:Rodzaje bloków drewna i desek.png
Rodzaje bloków desek (u dołu) i drewna (u góry).

Tekstura daje złudzenie że jest to kilka desek połączonych w całość.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Drewno








Drewno dębu

Naturalne generowanie

Dębowe, świerkowe i akacjowe deski generują się naturalnie. Owe deski można spotkać we wioskach, dębowe i świerkowe w opuszczonych kopalniach i dębowe w twierdzach.

Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Deski













Drewniana płyta naciskowa





























Schody z drewna brzozy







































Drewniane drzwi









Klapa









Drewniany przycisk






Deski
+
Patyk























Furtka z brzozowego drewna







































Znak









Płot






Deski
+
Wełna










Deski
+
Pył czerwonego kamienia



Instrument

Pył czerwonego kamienia



Deski
+
Diament










Deski
+
Bruk
+
Sztabka żelaza
+
Pył czerwonego kamienia








Pył czerwonego kamienia
Deski
+
Książka










Sztabka żelaza
+
Patyk
+
Deski










Deski
+
Sztabka żelaza










Przetapianie

Deski można wykorzystać jako paliwo do pieca. Piec na desce będzie się palił przez 15 sekund.

Historia

{{Historia||0.13.0|snap=build 1|Deski są wykorzystywane do tworzenia drewnianych przycisków.

Pre-classic
0.0.9ard-160052Dodano deski.
rd-161348Zmieniono teksturę desek z na .
Classic
0.0.14a_01Zmieniono teksturę desek z na .
Po zniszczeniu drewna wypadają deski.
Indev
0.3129 stycznia 2010Deski są wykorzystywane do tworzenia patyków, skrzyń, tabliczek, biblioteczek oraz narzędzi i mieczy.
30 stycznia 2010Deski są wykorzystywane do tworzenia misek.
6 lutego 2010Deski są wykorzystywane do tworzenia motyk.
23 lutego 2010Niszczenie drewna nie powoduje pozyskania desek.
Infdev
7 czerwca 2010Deski są wykorzystywane do tworzenia drzwi.
Java Edition Alpha
1.0.0Deski są wykorzystywane do tworzenia schodów.
1.0.1Deski są wykorzystywane do tworzenia drewnianych płyt naciskowych.
1.0.6Deski są wykorzystywane do tworzenia łódek.
1.0.14Deski są wykorzystywane do tworzenia szaf grających.
Beta
1.2Deski są wykorzystywane do tworzenia bloków dźwiękowych.
1.3Deski są wykorzystywane do tworzenia łóżek.
1.6Deski są wykorzystywane do tworzenia drewnianych klap.
1.7Deski są wykorzystywane do tworzenia tłoków.
1.8Deski mogą być znalezione w wioskach, opuszczonych kopalniach i twierdzach.
Deski są wykorzystywane do tworzenia furtek.
Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre5Zmieniono teksturę desek z na .
1.2.4Deski mają teraz kolor zależny od tego, z jakiego typu drewna pochodzą ().
1.3.112w25aReceptury schodów i płyt zostały zaktualizowane, by można było tworzyć schody i półbloki dzięki nowym rodzajom desek.
1.3.1Deski, płyty i schody posiadły nazwę zależną od typu desek użytych przy ich tworzeniu.
1.4.212w34aDeski są wykorzystywane do tworzenia drewnianych przycisków.
1.7.2Dodano dwie nowe deski. ().
1.814w32bRóżne rodzaje desek teraz w craftingu dają różne typy płotów i furtek. Obecnie receptura płotu wymaga desek.
14w32dRóżne rodzaje desek teraz w crafttingu dają różne typy drzwi.
1.915w33cDeski są wykorzystywane do tworzenia tarcz.
15w43aDeski znalezione w bonusowych skrzyniach mogą być różnego typu, nie tylko dębowe.
15w44aTeraz w bonusowych skrzyniach można znaleźć więcej desek.
1.1016w20aDeski generują się jako mosty we wioskach.
Świerkowe deski generują się naturalnie we wioskach w tajdze oraz w opuszczonych kopalniach na mesie.
Akacjowe deski generują się naturalnie we wioskach na sawannie.
Deski generują naturalnie w opuszczonych kopalniach na biomie messa.
Pocket Edition Alpha
0.1.0Dodano dębowe deski.
0.3.0Deski są wykorzystywane do tworzenia dębowych schodów, stołu rzemieślniczego, płyty naciskowej, furtki, drewnianych drzwi, misek i biblioteczek.
0.4.0Deski są wykorzystywane do tworzenia łóżek, skrzyń oraz motyk.
0.6.0Deski są wykorzystywane do tworzenia tabliczek.
0.8.0build 2Dodano świerkowe, brzozowe i tropikalne deski.
0.9.0build 1Dodano akacjowe i ciemne dębowe deski.
0.10.0build 1Różne rodzaje desek teraz tworzą tego samego typu furtki i płoty.
0.11.0build 1Różne rodzaje desek teraz tworzą tego samego typu łódki.
Console Edition
TU1CU11.00Dodano dębowe deski.
TU9Dodano świerkowe i brzozowe deski.
TU12Dodano tropikalne deski.
TU27CU151.18Dodano akacjowe i ciemne dębowe deski ().

Zobacz też