Użytkownik:Vatharannen/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
dNie podano opisu zmian |
dNie podano opisu zmian |
||
| Linia 4: | Linia 4: | ||
Jeśli ta strona jest pusta, to znaczy, że aktualnie nie pracuję nad większą edycją/nową stroną. | Jeśli ta strona jest pusta, to znaczy, że aktualnie nie pracuję nad większą edycją/nową stroną. | ||
==Dostępne języki== | |||
Lista wszystkich dostępnych języków (stan na wersję 1.10.2): | |||
{| class="wikitable sortable" style="width: 100%" data-description="Current language list" | |||
|- | |||
! scope="col" | # | |||
! scope="col" | Nazwa | |||
! scope="col" | Język | |||
! scope="col" | Kod | |||
! scope="col" | Język urzędowy w | |||
! scope="col" | Wersja dodania | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 1 | |||
| Afrikaans | |||
| Afrikaans | |||
| af_ZA | |||
| '''RPA''' | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 2 | |||
| style="text-align:right"|اللغة العربية | |||
| Arabski | |||
| ar_SA | |||
| '''Afryka północna i Bliski Wschód''' | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 3 | |||
| Asturianu | |||
| Asturyjski | |||
| ast_ES | |||
| '''Hiszpania''' | |||
| 1.7.4 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 4 | |||
|Azərbaycanca | |||
| Azerski | |||
| az_AZ | |||
| '''Azerbejdżan''', Dagestan | |||
| 1.7.10 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 5 | |||
| Беларуская | |||
| Białoruski | |||
| be_BY | |||
| '''Białoruś''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 6 | |||
| Български | |||
| Bulgarski | |||
| bg_BG | |||
| '''Bułgaria''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 7 | |||
| Brezhoneg | |||
| Bretoński | |||
| br_FR | |||
| '''Francja''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 8 | |||
| Català | |||
| Kataloński | |||
| ca_ES | |||
| '''Hiszpania ''(Katalonia)'' & Andora''' | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 9 | |||
| Čeština | |||
| Czech | |||
| cs_CZ | |||
| '''Czech Republic''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 10 | |||
| Cymraeg | |||
| Welsh | |||
| cy_GB | |||
| '''Wales''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 11 | |||
| Dansk | |||
| Danish | |||
| da_DK | |||
| '''Denmark''', Faroe Islands | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 12 | |||
| Deutsch | |||
| German | |||
| de_DE | |||
| '''Germany''', Austria, Switzerland, Liechtenstein, Luxembourg, Belgium | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 13 | |||
| Ελληνικά | |||
| Greek | |||
| el_GR | |||
| '''Greece''', Cyprus. | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 14 | |||
| English (Australia) | |||
| Australian English | |||
| en_AU | |||
| '''Australia''' | |||
| 12w21b (1.3.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 15 | |||
| Canadian English | |||
| Canadian English | |||
| en_CA | |||
| '''Canada''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 16 | |||
| English (UK) | |||
| British English | |||
| en_GB | |||
| '''Great Britain''', India, Singapore, Ireland... | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 17 | |||
| New Zealand English | |||
| New Zealand English | |||
| en_NZ | |||
| '''New Zealand''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 18 | |||
|ɥsᴉlƃuƎ (ʞ∩) | |||
| British English (upside down) | |||
| en_UD | |||
| Britain | |||
| 1.9.2 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 19 | |||
| Pirate Speak | |||
| Pirate English | |||
| en_PT | |||
| '''None (Web language)''' | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 20 | |||
| English (US) | |||
| American English | |||
| en_US | |||
| '''USA''' | |||
| Pre 0.0.0 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 21 | |||
| Esperanto | |||
| Esperanto | |||
| eo_UY | |||
| '''Constructed language (International)''' | |||
| 12w05a (1.2) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 22 | |||
| Español (Argentina) | |||
| Argentinian Spanish | |||
| es_AR | |||
| '''Argentina''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 23 | |||
| Español (España) | |||
| Spanish | |||
| es_ES | |||
| '''Spain''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 24 | |||
| Español (México) | |||
| Mexican Spanish | |||
| es_MX | |||
| '''Mexico''' | |||
| 1.1 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 25 | |||
| Español (Uruguay) | |||
| Uruguayan Spanish | |||
| es_UY | |||
| '''Uruguay''' | |||
| 1.1 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 26 | |||
| Español (Venezuela) | |||
| Venezuelan Spanish | |||
| es_VE | |||
| '''Venezuela''' | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 27 | |||
| Eesti | |||
| Estonian | |||
| et_EE | |||
| '''Estonia''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 28 | |||
| Euskara | |||
| Basque | |||
| eu_ES | |||
| '''Spain ''(Basque Country)'' & France''' | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 29 | |||
| style="text-align:right"|فارسی | |||
| Persian | |||
| fa_IR | |||
| '''Iran, Afghanistan, Tajikistan''' | |||
| 1.7.2 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 30 | |||
| Suomi | |||
| Finnish | |||
| fi_FI | |||
| '''Finland''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 31 | |||
| Filipino | |||
| Filipino | |||
| fil_PH | |||
| '''Philippines''' | |||
| 1.7.2 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 32 | |||
| Føroyskt | |||
| Faroese | |||
| fo_FO | |||
| '''Faroe Islands''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 33 | |||
| Français | |||
| French | |||
| fr_FR | |||
| '''France''', Belgium, Monaco, Switzerland, .... | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 34 | |||
| Français québécois | |||
| Canadian French | |||
| fr_CA | |||
| '''Canada''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 35 | |||
| Frysk | |||
| Frisian | |||
| fy_NL | |||
| '''The Nederlands''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 36 | |||
| Gaeilge | |||
| Irish | |||
| ga_IE | |||
| '''Ireland''' | |||
| 12w21b (1.3.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 37 | |||
| Gàidhlig | |||
| Scottish Gaelic | |||
| gd_GB | |||
| '''Scotland''' | |||
| 1.9.2 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 38 | |||
| Galego | |||
| Galician | |||
| gl_ES | |||
| '''Galicia (Spain)''' | |||
| 1.1 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 39 | |||
| Gaelg | |||
| Manx | |||
| gv_IM | |||
| '''Isle of Man''' | |||
| 1.7.4 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 40 | |||
| style="text-align:right"|עברית | |||
| Hebrew | |||
| he_IL | |||
| '''Israel''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 41 | |||
| हिन्दी | |||
| Hindi | |||
| hi_IN | |||
| '''India''' | |||
| 1.1 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 42 | |||
| Hrvatski | |||
| Croatian | |||
| hr_HR | |||
| '''Croatia, Bosnia and Herzegovina''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 43 | |||
| Magyar | |||
| Hungarian | |||
| hu_HU | |||
| '''Hungary''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 44 | |||
| Հայերեն | |||
| Armenian | |||
| hy_AM | |||
| '''Armenia''' | |||
| 13w38c (1.7) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 45 | |||
| Bahasa Indonesia | |||
| Indonesian | |||
| id_ID | |||
| '''Indonesia''' | |||
| 12w21b (1.3.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 46 | |||
| Íslenska | |||
| Icelandic | |||
| is_IS | |||
| '''Iceland''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 47 | |||
| Italiano | |||
| Italian | |||
| it_IT | |||
| '''Italy''', Switzerland, San Marino, Vatican City State. | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 48 | |||
| 日本語 | |||
| Japanese | |||
| ja_JP | |||
| '''Japan''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 49 | |||
| la .lojban. | |||
| Lojban | |||
| jbo_EN | |||
| '''Constructed language''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 50 | |||
| ქართული | |||
| Georgian | |||
| ka_GE | |||
| '''Georgia''' | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 51 | |||
| 한국어 | |||
| Korean | |||
| ko_KR | |||
| '''South Korea''' and '''North Korea''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 52 | |||
| Kölsch/Ripoarisch | |||
| Kölsch/Ripuarian | |||
| ksh_DE | |||
| '''Germany''' (Rhineland), Belgium, Netherlands | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 53 | |||
|Kernewek | |||
| Cornwall | |||
| kw_GB | |||
| '''Cornwall''' | |||
| 13w02a (1.5) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 54 | |||
|Latina | |||
| Latin | |||
| la_VA | |||
| '''Vatican''' (no native speakers, was the language of Roman Empire during Antiquity) | |||
| 13w38c (1.7) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 55 | |||
| Lëtzebuergesch | |||
| Luxembourgish | |||
| lb_LU | |||
| '''Luxembourg''', Germany, France, Belgium | |||
| 13w38c (1.7) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 56 | |||
| Limburgs | |||
| Limburgish | |||
| li_LI | |||
| '''The Netherlands''', Belgium, Germany | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 57 | |||
| LOLCAT | |||
| LOLCAT | |||
| lol_US | |||
| '''None (Web language)''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 58 | |||
| Lietuvių | |||
| Lithuanian | |||
| lt_LT | |||
| '''Lithuania''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 59 | |||
| Latviešu | |||
| Latvian | |||
| lv_LV | |||
| '''Latvia''' | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! score="row" style="height: 50px" | 60 | |||
| Te Reo Māori | |||
| Māori | |||
| mi_NZ | |||
| '''New Zealand''' | |||
| 1.7.10 | |||
|- | |||
! score="row" style="height: 50px" | 61 | |||
| Македонски | |||
| Macedonian | |||
| mk_MK | |||
| '''Macedonia''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 62 | |||
| Bahasa Melayu | |||
| Malay | |||
| ms_MY | |||
| '''Malaysia''', Singapore, Brunei | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 63 | |||
| Malti | |||
| Maltese | |||
| mt_MT | |||
| '''Malta''' | |||
| 12w07a (1.2)<ref>Maltese added in 11w49a but removed in 12w01a. It's re-added in 12w07a.</ref> | |||
|- | |||
| scope="row" style="height: 50px | 64 | |||
| Platdüütsk | |||
| Low German | |||
| nds_DE | |||
| '''Germany''', The Netherlands | |||
| 1.7.4 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 65 | |||
| Nederlands | |||
| Dutch | |||
| nl_NL | |||
| '''The Netherlands''', Belgium, Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Suriname. | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 66 | |||
| Norsk Nynorsk | |||
|Norwegian Nynorsk | |||
| nn_NO | |||
| '''Norway''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 67 | |||
| Norsk | |||
| Norwegian | |||
| no_NO | |||
| '''Norway''' | |||
| 11w49a (1.1)<ref>File 'no_NO.lang' is found in 11w49a, but it's not selectable from language menu. no_NO is added to language menu in 13w02a.</ref> | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 68 | |||
| Occitan | |||
| Occitan | |||
| oc_FR | |||
| '''Occitania''' (Val d'Aran in Spain, southern tier of France, several alpine valleys of Piedmont) | |||
| 13w38c (1.7) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 69 | |||
| Polski | |||
| Polish | |||
| pl_PL | |||
| '''Poland''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 70 | |||
| Português (Brasil) | |||
| Brazilian Portuguese | |||
| pt_BR | |||
| '''Brazil''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 71 | |||
| Português (Portugal) | |||
| Portuguese | |||
| pt_PT | |||
| '''Portugal''', Angola, Mozambique, ... | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 72 | |||
| Quenya | |||
| Quenya (High Elvish) | |||
| qya_AA | |||
| '''Constructed language (Lord of the Rings: Valinor)''' | |||
| 1.1 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 73 | |||
| Română | |||
| Romanian | |||
| ro_RO | |||
| '''Romania''', Moldova, Transnistria | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 74 | |||
| Русский | |||
| Russian | |||
| ru_RU | |||
| '''Russia''', Kazakhstan, Kyrgyzstan, .... | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 75 | |||
| Davvisámegiella | |||
| Northern Sami | |||
| sme | |||
| '''Norway''', Sweden, Finland | |||
| 1.8 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 76 | |||
| Slovenčina | |||
| Slovak | |||
| sk_SK | |||
| '''Slovakia''' | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 77 | |||
| Slovenščina | |||
| Slovenian | |||
| sl_SI | |||
| '''Slovenia''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 78 | |||
| Af-Soomaali | |||
| Somali | |||
| so_SO | |||
| '''Somalia''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 79 | |||
|Shqip | |||
| Albanian | |||
| sq_AL | |||
| '''Albania''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 80 | |||
| Српски | |||
| Serbian | |||
| sr_SP | |||
| '''Serbia''' (''Kosovo''), Bosnia and Herzegovina, Montenegro | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 81 | |||
| Svenska | |||
| Swedish | |||
| sv_SE | |||
| '''Sweden''', Finland | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 82 | |||
| ภาษาไทย | |||
| Thai | |||
| th_TH | |||
| '''Thailand''' | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 83 | |||
| Filipino | |||
| Filipino | |||
| tl_PH | |||
| '''The Philippines''' | |||
| 1.7.2 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 84 | |||
| tlhIngan Hol | |||
| Klingon | |||
| tlh_AA | |||
| '''Constructed language (Star Trek: the Klingon Empire)''' | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 85 | |||
| Türkçe | |||
| Turkish | |||
| tr_TR | |||
| '''Turkey''' | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 86 | |||
| Talossan | |||
| Talossan | |||
| tzl_TZL | |||
| '''Constructed Language''' | |||
| 1.9 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 87 | |||
| Українська | |||
| Ukrainian | |||
| uk_UA | |||
| '''Ukraine''', Transnistria. | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 88 | |||
| Valencià | |||
| Valencian | |||
| ca-val_ES | |||
| '''Spain''' | |||
| 1.7.4 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 89 | |||
| Tiếng Việt | |||
| Vietnamese | |||
| vi_VN | |||
| '''Vietnam''' | |||
| 1.1 | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 90 | |||
| 简体中文 | |||
| Chinese (Simplified) | |||
| zh_CN | |||
| '''China''', Singapore | |||
| 11w49a (1.1) | |||
|- | |||
! scope="row" style="height: 50px" | 91 | |||
| 繁體中文 | |||
| Chinese (Traditional) | |||
| zh_TW | |||
| '''Taiwan''', Hong Kong, Macau. | |||
| 12w01a (1.1) | |||
|} | |||
Wersja z 11:38, 7 lip 2016
| Artykuł w budowie! Trwa budowa strony Vatharannen/brudnopis.
Jeśli chcesz, możesz pomóc przy jej tworzeniu.
|
Jesteś teraz na stronie brudnopisu użytkownika VaderVCD. Możesz przejrzeć moje zapiski.
Jeśli ta strona jest pusta, to znaczy, że aktualnie nie pracuję nad większą edycją/nową stroną.
Dostępne języki
Lista wszystkich dostępnych języków (stan na wersję 1.10.2):
| # | Nazwa | Język | Kod | Język urzędowy w | Wersja dodania |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Afrikaans | Afrikaans | af_ZA | RPA | 12w01a (1.1) |
| 2 | اللغة العربية | Arabski | ar_SA | Afryka północna i Bliski Wschód | 12w01a (1.1) |
| 3 | Asturianu | Asturyjski | ast_ES | Hiszpania | 1.7.4 |
| 4 | Azərbaycanca | Azerski | az_AZ | Azerbejdżan, Dagestan | 1.7.10 |
| 5 | Беларуская | Białoruski | be_BY | Białoruś | 1.9 |
| 6 | Български | Bulgarski | bg_BG | Bułgaria | 11w49a (1.1) |
| 7 | Brezhoneg | Bretoński | br_FR | Francja | 1.9 |
| 8 | Català | Kataloński | ca_ES | Hiszpania (Katalonia) & Andora | 12w01a (1.1) |
| 9 | Čeština | Czech | cs_CZ | Czech Republic | 11w49a (1.1) |
| 10 | Cymraeg | Welsh | cy_GB | Wales | 11w49a (1.1) |
| 11 | Dansk | Danish | da_DK | Denmark, Faroe Islands | 11w49a (1.1) |
| 12 | Deutsch | German | de_DE | Germany, Austria, Switzerland, Liechtenstein, Luxembourg, Belgium | 11w49a (1.1) |
| 13 | Ελληνικά | Greek | el_GR | Greece, Cyprus. | 12w01a (1.1) |
| 14 | English (Australia) | Australian English | en_AU | Australia | 12w21b (1.3.1) |
| 15 | Canadian English | Canadian English | en_CA | Canada | 11w49a (1.1) |
| 16 | English (UK) | British English | en_GB | Great Britain, India, Singapore, Ireland... | 11w49a (1.1) |
| 17 | New Zealand English | New Zealand English | en_NZ | New Zealand | 1.9 |
| 18 | ɥsᴉlƃuƎ (ʞ∩) | British English (upside down) | en_UD | Britain | 1.9.2 |
| 19 | Pirate Speak | Pirate English | en_PT | None (Web language) | 12w01a (1.1) |
| 20 | English (US) | American English | en_US | USA | Pre 0.0.0 |
| 21 | Esperanto | Esperanto | eo_UY | Constructed language (International) | 12w05a (1.2) |
| 22 | Español (Argentina) | Argentinian Spanish | es_AR | Argentina | 11w49a (1.1) |
| 23 | Español (España) | Spanish | es_ES | Spain | 11w49a (1.1) |
| 24 | Español (México) | Mexican Spanish | es_MX | Mexico | 1.1 |
| 25 | Español (Uruguay) | Uruguayan Spanish | es_UY | Uruguay | 1.1 |
| 26 | Español (Venezuela) | Venezuelan Spanish | es_VE | Venezuela | 12w01a (1.1) |
| 27 | Eesti | Estonian | et_EE | Estonia | 11w49a (1.1) |
| 28 | Euskara | Basque | eu_ES | Spain (Basque Country) & France | 12w01a (1.1) |
| 29 | فارسی | Persian | fa_IR | Iran, Afghanistan, Tajikistan | 1.7.2 |
| 30 | Suomi | Finnish | fi_FI | Finland | 11w49a (1.1) |
| 31 | Filipino | Filipino | fil_PH | Philippines | 1.7.2 |
| 32 | Føroyskt | Faroese | fo_FO | Faroe Islands | 1.9 |
| 33 | Français | French | fr_FR | France, Belgium, Monaco, Switzerland, .... | 11w49a (1.1) |
| 34 | Français québécois | Canadian French | fr_CA | Canada | 11w49a (1.1) |
| 35 | Frysk | Frisian | fy_NL | The Nederlands | 1.9 |
| 36 | Gaeilge | Irish | ga_IE | Ireland | 12w21b (1.3.1) |
| 37 | Gàidhlig | Scottish Gaelic | gd_GB | Scotland | 1.9.2 |
| 38 | Galego | Galician | gl_ES | Galicia (Spain) | 1.1 |
| 39 | Gaelg | Manx | gv_IM | Isle of Man | 1.7.4 |
| 40 | עברית | Hebrew | he_IL | Israel | 11w49a (1.1) |
| 41 | हिन्दी | Hindi | hi_IN | India | 1.1 |
| 42 | Hrvatski | Croatian | hr_HR | Croatia, Bosnia and Herzegovina | 11w49a (1.1) |
| 43 | Magyar | Hungarian | hu_HU | Hungary | 11w49a (1.1) |
| 44 | Հայերեն | Armenian | hy_AM | Armenia | 13w38c (1.7) |
| 45 | Bahasa Indonesia | Indonesian | id_ID | Indonesia | 12w21b (1.3.1) |
| 46 | Íslenska | Icelandic | is_IS | Iceland | 11w49a (1.1) |
| 47 | Italiano | Italian | it_IT | Italy, Switzerland, San Marino, Vatican City State. | 11w49a (1.1) |
| 48 | 日本語 | Japanese | ja_JP | Japan | 11w49a (1.1) |
| 49 | la .lojban. | Lojban | jbo_EN | Constructed language | 1.9 |
| 50 | ქართული | Georgian | ka_GE | Georgia | 12w01a (1.1) |
| 51 | 한국어 | Korean | ko_KR | South Korea and North Korea | 11w49a (1.1) |
| 52 | Kölsch/Ripoarisch | Kölsch/Ripuarian | ksh_DE | Germany (Rhineland), Belgium, Netherlands | 1.9 |
| 53 | Kernewek | Cornwall | kw_GB | Cornwall | 13w02a (1.5) |
| 54 | Latina | Latin | la_VA | Vatican (no native speakers, was the language of Roman Empire during Antiquity) | 13w38c (1.7) |
| 55 | Lëtzebuergesch | Luxembourgish | lb_LU | Luxembourg, Germany, France, Belgium | 13w38c (1.7) |
| 56 | Limburgs | Limburgish | li_LI | The Netherlands, Belgium, Germany | 1.9 |
| 57 | LOLCAT | LOLCAT | lol_US | None (Web language) | 1.9 |
| 58 | Lietuvių | Lithuanian | lt_LT | Lithuania | 11w49a (1.1) |
| 59 | Latviešu | Latvian | lv_LV | Latvia | 12w01a (1.1) |
| 60 | Te Reo Māori | Māori | mi_NZ | New Zealand | 1.7.10 |
| 61 | Македонски | Macedonian | mk_MK | Macedonia | 1.9 |
| 62 | Bahasa Melayu | Malay | ms_MY | Malaysia, Singapore, Brunei | 12w01a (1.1) |
| 63 | Malti | Maltese | mt_MT | Malta | 12w07a (1.2)[1] |
| 64 | Platdüütsk | Low German | nds_DE | Germany, The Netherlands | 1.7.4 |
| 65 | Nederlands | Dutch | nl_NL | The Netherlands, Belgium, Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Suriname. | 11w49a (1.1) |
| 66 | Norsk Nynorsk | Norwegian Nynorsk | nn_NO | Norway | 11w49a (1.1) |
| 67 | Norsk | Norwegian | no_NO | Norway | 11w49a (1.1)[2] |
| 68 | Occitan | Occitan | oc_FR | Occitania (Val d'Aran in Spain, southern tier of France, several alpine valleys of Piedmont) | 13w38c (1.7) |
| 69 | Polski | Polish | pl_PL | Poland | 11w49a (1.1) |
| 70 | Português (Brasil) | Brazilian Portuguese | pt_BR | Brazil | 11w49a (1.1) |
| 71 | Português (Portugal) | Portuguese | pt_PT | Portugal, Angola, Mozambique, ... | 11w49a (1.1) |
| 72 | Quenya | Quenya (High Elvish) | qya_AA | Constructed language (Lord of the Rings: Valinor) | 1.1 |
| 73 | Română | Romanian | ro_RO | Romania, Moldova, Transnistria | 12w01a (1.1) |
| 74 | Русский | Russian | ru_RU | Russia, Kazakhstan, Kyrgyzstan, .... | 11w49a (1.1) |
| 75 | Davvisámegiella | Northern Sami | sme | Norway, Sweden, Finland | 1.8 |
| 76 | Slovenčina | Slovak | sk_SK | Slovakia | 12w01a (1.1) |
| 77 | Slovenščina | Slovenian | sl_SI | Slovenia | 11w49a (1.1) |
| 78 | Af-Soomaali | Somali | so_SO | Somalia | 1.9 |
| 79 | Shqip | Albanian | sq_AL | Albania | 1.9 |
| 80 | Српски | Serbian | sr_SP | Serbia (Kosovo), Bosnia and Herzegovina, Montenegro | 12w01a (1.1) |
| 81 | Svenska | Swedish | sv_SE | Sweden, Finland | 11w49a (1.1) |
| 82 | ภาษาไทย | Thai | th_TH | Thailand | 12w01a (1.1) |
| 83 | Filipino | Filipino | tl_PH | The Philippines | 1.7.2 |
| 84 | tlhIngan Hol | Klingon | tlh_AA | Constructed language (Star Trek: the Klingon Empire) | 12w01a (1.1) |
| 85 | Türkçe | Turkish | tr_TR | Turkey | 11w49a (1.1) |
| 86 | Talossan | Talossan | tzl_TZL | Constructed Language | 1.9 |
| 87 | Українська | Ukrainian | uk_UA | Ukraine, Transnistria. | 12w01a (1.1) |
| 88 | Valencià | Valencian | ca-val_ES | Spain | 1.7.4 |
| 89 | Tiếng Việt | Vietnamese | vi_VN | Vietnam | 1.1 |
| 90 | 简体中文 | Chinese (Simplified) | zh_CN | China, Singapore | 11w49a (1.1) |
| 91 | 繁體中文 | Chinese (Traditional) | zh_TW | Taiwan, Hong Kong, Macau. | 12w01a (1.1) |