Użytkownik:Alex2422/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
! Funkcja bytu bloku | ! Funkcja bytu bloku | ||
|- | |- | ||
| [[Znak]] | | [[Znak]]i | ||
| Zapisywanie tekstu do wyświetlania | | Zapisywanie tekstu do wyświetlania. | ||
|- | |||
| [[Skrzynia|Skrzynie]], [[dozownik]]i, [[piec]]e, [[statyw alchemiczny|statywy alchemiczne]], [[lej]]e, [[podajnik]]i i [[magiczna latarnia|magiczne latarnie]] | |||
| Przechowywanie zawartości. Statywy alchemiczne zapisują też czas warzenia, a piece czas przetapiania i czas wyczerpywania paliwa. | |||
|- | |||
| [[Spawner potworów|Spawnery potworów]] | |||
| Zapisywanie spawnowanego moba, dodatkowych danych o nim, czas do następnego zespawnowania moba i jego minimalne i maksymalne opóźnienie oraz liczbę mobów do zespawnowania na jedną próbę. | |||
|- | |||
| [[Instrument]]y | |||
| Zapisywanie nuty do zagrania. | |||
|- | |||
| [[Bloki techniczne#Blok 36|Bloki 36]] | |||
| Zapisywanie przesuwania bloku, kierunku ruchu i ID bloku. | |||
|} | |} | ||
Wersja z 17:18, 14 maj 2013
Byt bloku - dodatkowe dane powiązane z blokiem poza jego ID i 4 bitami tzw. metadanych, które mają wszystkie bloki. Może wykonać akcję każdego ticka. Byty bloków nie mogą być poruszone przez tłoki.
Bloki, które mają dane bloków:
| Blok | Funkcja bytu bloku |
|---|---|
| Znaki | Zapisywanie tekstu do wyświetlania. |
| Skrzynie, dozowniki, piece, statywy alchemiczne, leje, podajniki i magiczne latarnie | Przechowywanie zawartości. Statywy alchemiczne zapisują też czas warzenia, a piece czas przetapiania i czas wyczerpywania paliwa. |
| Spawnery potworów | Zapisywanie spawnowanego moba, dodatkowych danych o nim, czas do następnego zespawnowania moba i jego minimalne i maksymalne opóźnienie oraz liczbę mobów do zespawnowania na jedną próbę. |
| Instrumenty | Zapisywanie nuty do zagrania. |
| Bloki 36 | Zapisywanie przesuwania bloku, kierunku ruchu i ID bloku. |