Łupkowe kafelki: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
dNie podano opisu zmian
popękane kafelki
Linia 3: Linia 3:
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Łupkowe kafelki.png
|wygląd=Łupkowe kafelki.png
|wygląd2=Popękane łupkowe kafelki.png
|invwygląd2=Popękane łupkowe kafelki
|typ=Przetworzone
|typ=Przetworzone
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
Linia 13: Linia 15:
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=1.17
|wersja=1.17
|idsłowne=deepslate_tiles
|idsłowne='''Kafelki:''' deepslate_tiles<br>
'''Popękane:''' cracked_deepslate_tiles
}}
}}
'''Łupkowe kafelki''' (ang. ''Deepslate tiles'') to dekoracyjny blok będący wariantem [[łupek|łupku]].
'''Łupkowe kafelki''' (ang. ''Deepslate tiles'') to dekoracyjny blok będący wariantem [[łupek|łupku]].
'''Popękane łupkowe kafelki''' (ang. ''Cracked deepslate tiles'') to popękany wariant kafelków.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
Łupkowe kafelki są możliwe do zdobycia poprzez umieszczanie wariantu ceglanego w kwadracie 2x2.
=== Niszczenie ===
Łupkowe kafelki mogą zostać wydobyte dowolnym kilofem. Po użyciu innego narzędzia blok nie wypadnie. Niszczenie łupkowych kafelków zajmuje więcej czasu niż niszczenie [[łupek|łupku]].


=== Niszczenie ===
Łupkowe kafelki mogą zostać wydobyte dowolnym kilofem. Po użyciu innego narzędzia blok nie wypadnie.
{| class="wikitable" style="text-align:center"
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-
|-
Linia 32: Linia 36:
! colspan="2" | Czas wydobycia*
! colspan="2" | Czas wydobycia*
|-
|-
| '''Ręka''' || {{tc|nie|7,5}}
| '''Ręka''' || {{tc|nie|17,5}}
|-
|-
| '''Drewniany''' || {{tc|tak|1,15}}
| '''Drewniany''' || {{tc|tak|2,65}}
|-
|-
| '''Kamienny''' || {{tc|tak|0,6}}
| '''Kamienny''' || {{tc|tak|1,35}}
|-
|-
| '''Żelazny''' || {{tc|tak|0,4}}
| '''Żelazny''' || {{tc|tak|0,9}}
|-
|-
| '''Diamentowy''' || {{tc|tak|0,3}}
| '''Diamentowy''' || {{tc|tak|0,7}}
|-
|-
| '''Netherytowy''' || {{tc|tak|0,25}}
| '''Netherytowy''' || {{tc|tak|0,6}}
|-
|-
| '''Złoty''' || {{tc|tak|0,2}}
| '''Złoty''' || {{tc|tak|0,45}}
|}
|}
* Czas liczony w sekundach dla niezaklętych narzędzi
* Czas liczony w sekundach dla niezaklętych narzędzi
=== Wytwarzanie ===
Łupkowe kafelki są możliwe do zdobycia poprzez umieszczanie wariantu ceglanego w kwadracie 2x2.
{| class="wikitable"
|-
! Nazwa
! Składniki
! Wejście » Wyjście
|-align="center"
! Łupkowe kafelki
| [[Łupkowe cegły]]
| {{Grid/Crafting Table
|A2= Łupkowe cegły |B2= Łupkowe cegły
|A3= Łupkowe cegły |B3= Łupkowe cegły
|Output= Łupkowe kafelki, 4
}}
|}
=== Przepalanie ===
{| class="wikitable"
|-
! Nazwa
! Składniki
! Wejście » Wyjście
|-align="center"
! Popękane łupkowe kafelki
| [[Łupkowe kafelki]]
| {{Grid/Furnace
|Input= Łupkowe kafelki
|Output= Popękane łupkowe kafelki
|Fuel= Węgiel; Węgiel drzewny; Dębowe deski; Drewno dębu; Sadzonka,2; Patyk,2; Bambus,4; Wiadro z lawą; Blok suszonych wodorostów }}
|}


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable"
|- align="center"
|- align="center"
! Nazwa
! Nazwa
Linia 56: Linia 92:
! Wejście » Wyjście
! Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
| '''[[Łupkowa kafelkowa płyta]]'''
! [[Łupkowa kafelkowa płyta]]
| rowspan=3 | [[Łupkowe kafelki]]
| rowspan=3 | [[Łupkowe kafelki]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 63: Linia 99:
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
| '''[[Łupkowe kafelkowe schody]]'''
! [[Łupkowe kafelkowe schody]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Łupkowe kafelki
|A1= Łupkowe kafelki
Linia 71: Linia 107:
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
| '''[[Łupkowy kafelkowy murek]]'''
! [[Łupkowy kafelkowy murek]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Łupkowe kafelki |B2= Łupkowe kafelki |C2= Łupkowe kafelki
|A2= Łupkowe kafelki |B2= Łupkowe kafelki |C2= Łupkowe kafelki
Linia 89: Linia 125:
! Nazwa !! ID słowne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
! Nazwa !! ID słowne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
|-
|-
| Łupkowe kafelki || {{code|deepslate_tiles}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|block.minecraft.deepslate_tiles}}
| {{BlockSprite|łupkowe kafelki}} Łupkowe kafelki || {{code|deepslate_tiles}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|block.minecraft.deepslate_tiles}}
|-
| {{BlockSprite|popękane łupkowe kafelki}} Popękane łupkowe kafelki || {{code|cracked_deepslate_tiles}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|block.minecraft.cracked_deepslate_tiles}}
|}
 
''[[Bedrock Edition]]:''
{| class="wikitable"
|-
! Nazwa !! ID słowne !! ID numeryczne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
|-
| {{BlockSprite|łupkowe kafelki}} Łupkowe kafelki || {{code|deepslate_tiles}} || {{code|642}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|tile.deepslate_tiles.name}}
|-
| {{BlockSprite|popękane łupkowe kafelki}} Popękane łupkowe kafelki || {{code|cracked_deepslate_tiles}} || {{code|664}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|tile.cracked_deepslate_tiles.name}}
|}
|}


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|p}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.17|snap=21w07a|[[Plik:Łupkowe kafelki w 21w07a.png|32px]] Dodano ponurytowe kafelki.}}
{{Historia||1.17|snap=21w07a|[[Plik:Łupkowe kafelki w 21w07a.png|32px]] Dodano ponurytowe kafelki.}}
{{Historia||22 lutego 2021|link=https://twitter.com/JasperBoerstra/status/1363824502556274689|[[Jasper Boerstra|JAPPA]] opublikował nowe tekstury ponurytowych kafelków.}}
{{Historia||22 lutego 2021|link=https://twitter.com/JasperBoerstra/status/1363824502556274689|[[Jasper Boerstra|JAPPA]] opublikował nowe tekstury ponurytowych kafelków.}}
{{Historia||1.17|snap=21w08a|[[Plik:Łupkowe kafelki.png|32px]] Zaktualizowano teksturę bloku.|Zmieniono nazwę na łupkowe kafelki.}}
{{Historia||1.17|snap=21w08a|[[Plik:Łupkowe kafelki.png|32px]] Zaktualizowano teksturę bloku.|Zmieniono nazwę na łupkowe kafelki.}}
{{Historia|||snap=21w10a|[[Plik:Popękane łupkowe kafelki.png|32px]] Dodano popękane łupkowe kafelki.|Dodano recepturę wytwarzania łupkowych kafelków.}}
{{Historia|bedrock}}
{{Historia||1.17.0|snap=beta 1.16.230.52|[[Plik:Łupkowe kafelki.png|32px]][[Plik:Popękane łupkowe kafelki.png|32px]] Dodano łupkowe kafelki i ich popękany wariant, które dostępne są w rozgrywce eksperymentalnej.}}
{{Historia|||snap=beta 1.17.0.52|Łupkowe kafelki są dostępne poza eksperymentalną rozgrywką.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}



Wersja z 21:05, 19 sie 2021


Ten element dotyczy wyłącznie Java Edition.
Łupkowe kafelki


Typ

Przetworzone

Narzędzie


Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

3.5

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


Łupkowe kafelki (ang. Deepslate tiles) to dekoracyjny blok będący wariantem łupku.

Popękane łupkowe kafelki (ang. Cracked deepslate tiles) to popękany wariant kafelków.

Otrzymywanie

Niszczenie

Łupkowe kafelki mogą zostać wydobyte dowolnym kilofem. Po użyciu innego narzędzia blok nie wypadnie. Niszczenie łupkowych kafelków zajmuje więcej czasu niż niszczenie łupku.

Blok BlockCSS_new.png/2007 Łupkowe kafelki
Twardość 1,5
Narzędzie ItemCSS.png/482
Czas wydobycia*
Ręka 17,5
Drewniany 2,65
Kamienny 1,35
Żelazny 0,9
Diamentowy 0,7
Netherytowy 0,6
Złoty 0,45
  • Czas liczony w sekundach dla niezaklętych narzędzi

Wytwarzanie

Łupkowe kafelki są możliwe do zdobycia poprzez umieszczanie wariantu ceglanego w kwadracie 2x2.

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście
Łupkowe kafelki Łupkowe cegły




4






Przepalanie

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście
Popękane łupkowe kafelki Łupkowe kafelki





Drewno dębu2
2
2
2
4Wiadro z lawą

Zastosowanie

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście
Łupkowa kafelkowa płyta Łupkowe kafelki




6






Łupkowe kafelkowe schody




4






Łupkowy kafelkowy murek




6






Przecinarka

Schody, płytę i murek z łupkowych kafelków można też uzyskać poprzez użycie przecinarki.

Wartości danych

ID

Java Edition:

Nazwa ID słowne Forma Klucz tłumaczeń
BlockCSS_new.png/384 Łupkowe kafelki deepslate_tiles Blok,
Przedmiot
block.minecraft.deepslate_tiles
BlockCSS_new.png/384 Popękane łupkowe kafelki cracked_deepslate_tiles Blok,
Przedmiot
block.minecraft.cracked_deepslate_tiles

Bedrock Edition:

Nazwa ID słowne ID numeryczne Forma Klucz tłumaczeń
BlockCSS_new.png/384 Łupkowe kafelki deepslate_tiles 642 Blok,
Przedmiot
tile.deepslate_tiles.name
BlockCSS_new.png/384 Popękane łupkowe kafelki cracked_deepslate_tiles 664 Blok,
Przedmiot
tile.cracked_deepslate_tiles.name

Historia

Pełna wersja
1.1721w07a Dodano ponurytowe kafelki.
22 lutego 2021JAPPA opublikował nowe tekstury ponurytowych kafelków.
1.1721w08a Zaktualizowano teksturę bloku.
Zmieniono nazwę na łupkowe kafelki.
21w10a Dodano popękane łupkowe kafelki.
Dodano recepturę wytwarzania łupkowych kafelków.
Bedrock Edition
1.17.0beta 1.16.230.52 Dodano łupkowe kafelki i ich popękany wariant, które dostępne są w rozgrywce eksperymentalnej.
beta 1.17.0.52Łupkowe kafelki są dostępne poza eksperymentalną rozgrywką.

Ciekawostki

  • Łupkowe kafelki przed snapshotem 21w10a nie miały receptury wytwarzania, ponieważ Brandon Pearce zapomniał ją dodać.[1]


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.