View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Złoże żelaza: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
NatanKod |
zmiany |
||
| Linia 21: | Linia 21: | ||
Rudy żelaza nie można wydobyć kilofami oznaczonymi w poniższej tabelce kolorem czerwonym. | Rudy żelaza nie można wydobyć kilofami oznaczonymi w poniższej tabelce kolorem czerwonym. | ||
{| class="wikitable" | {|class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
! | ! Blok | ||
| style=" | ! Narzędzie | ||
| style=" | ! colspan=9 | Czas niszczenia (w sekundach) | ||
| 1 | |- | ||
| 0.75 | |rowspan=2 | {{BlockLink|id=clay|Glina|Glina (blok)}} | ||
| 0.6 | |rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|25px|link=Kilof]] | ||
| | | style="text-align:center" | Ręka | ||
| style="text-align:center" | Drewniany | |||
| style="text-align:center" | Kamienny | |||
| style="text-align:center" | Żelazny | |||
| style="text-align:center" | Diamentowy | |||
| style="text-align:center" | Złoty | |||
|- style="text-align:center" | |||
| {{tc|Nie|15}} | |||
| {{tc|Nie|15}} | |||
| {{tc|Tak|1.15}} | |||
| {{tc|Tak|0.75}} | |||
| {{tc|Tak|0.6}} | |||
| {{tc|Nie|15}} | |||
|} | |} | ||
Wersja z 11:37, 22 kwi 2016
Złoże żelaza
| Typ |
Ruda |
| Narzędzie | |
| Odnawialne |
Nie |
| Możliwość grupowania |
Tak, 64 |
| Fizyka |
Nie |
| Przezroczystość |
Nie |
| Emisja światła |
Nie |
| Twardość |
3 |
| Odporność na eksplozje |
15 |
| Palność |
Nie |
| Rzadkość |
Pospolita |
Ruda żelaza (ang. Iron Ore) to jedna z pospolitych rud. Można ją wydobyć kamiennym, złotym, żelaznym i diamentowym kilofem. Podobnie jak ruda złota, po jej wykopaniu uzyskuje się rudę żelaza, jako przedmiot. Została dodana w Classic 0.0.14a_01.
Rudę żelaza można grupować po 64 sztuki. Jej odporność na eksplozje to 15.
Otrzymywanie
Wydobywanie
Rudy żelaza nie można wydobyć kilofami oznaczonymi w poniższej tabelce kolorem czerwonym.
| Blok | Narzędzie | Czas niszczenia (w sekundach) | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Glina | Ręka | Drewniany | Kamienny | Żelazny | Diamentowy | Złoty | ||||
| 15 | 15 | 1.15 | 0.75 | 0.6 | 15 | |||||
Naturalne generowanie
Złoża rudy żelaza spotykane są od wysokości 0 do wysokości 67. W fazie Survival Test był używany tylko jako materiał budowlany.
Złoża rudy żelaza są spotykane w grupach od 4 do 9 rud. Często występują w jaskiniach i wąwozach.
Zastosowanie
Przetapianie
| Składniki | Wejście » Wyjście | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ruda żelaza |
|
Historia
| Classic | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 0.0.14a_01 | Dodano rudę żelaza. Występowała częściej i w dużo większych ilościach, niż obecnie. Po jej wydobyciu gracz otrzymywał 1-3 bloków żelaza. | ||||
| Indev | |||||
| 0.31 | ? | Teraz po wykopaniu rudy żelaza nie otrzymuje się bloków żelaza. | |||
| 29 stycznia 2010 | Przed dodaniem pieca rudy przetapiało się, wrzucając blok rudy do ognia. | ||||
| Teraz po wykopaniu złoża żelaza otrzymywany jest blok rudy żelaza. | |||||
| 1 lutego 2010 | Teraz, by wykopać rudę żelaza, trzeba użyć kamiennego, żelaznego, złotego lub diamentowego kilofa. | ||||
| 19 lutego 2010 | Dodano piece. Zastąpiły one ogień w przetapianiu rud. | ||||
| Pełna wersja | |||||
| 1.3.1 | 12w22a | Teraz po wydobyciu rudy żelaza daje ona graczowi punkty doświadczenia. | |||
| Pocket Edition Alpha | |||||
| 0.3.0 | Dodano rudę żelaza. | ||||
| 0.12.1 | Teraz po wydobyciu rudy żelaza daje ona graczowi punkty doświadczenia. | ||||
| Console Edition | |||||
| TU1 | CU1 | 1.00 | Dodano rudę żelaza. | ||
Ciekawostki
- W prawdziwym życiu rudy żelaza mogą mieć zabarwienie od czarnego, przez czerwień aż po żółć.
Galeria
-
Złoże rudy żelaza.
-
Złoże rudy żelaza po rozkopaniu.
