Zasoby odnawialne: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Qwert225 (dyskusja | edycje)
dNie podano opisu zmian
Qwert225 (dyskusja | edycje)
Uzupełniono przedmioty o te z 1.8
Linia 20: Linia 20:
|-
|-
| align="center"| [[Bruk]] oraz [[Kamień]]<br>{{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}}
| align="center"| [[Bruk]] oraz [[Kamień]]<br>{{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}}
| align="center"| {{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}}{{/image|Kamienne cegły}}{{/image|Piec}}{{/image|Schody z bruku}}{{/image|Schody z kamiennej cegły}}{{/image|Schodek z bruku}}{{/image|Schodek z kamienia}}{{/image|Schodek z kamiennej cegły}}{{/image|Murek z bruku}}{{/image|Dźwignia}}{{/image|Przycisk}}{{/image|Kamienna płyta naciskowa}}{{/image|Kamienny miecz}}{{/image|Kamienny kilof}}{{/image|Kamienna łopata}}{{/image|Kamienny topór}}{{/image|Kamienna motyka}}{{/image|Wagonik z piecem}}{{/image|Statyw alchemiczny}}
| align="center"| {{/image|Bruk}}{{/image|Kamień}}{{/image|Kamienne cegły}}{{/image|Kamienne cegły z mchem}}{{/image|Popękane kamienne cegły}}{{/image|Rzeźbione kamienne cegły}}{{/image|Piec}}{{/image|Schody z bruku}}{{/image|Schody z kamiennej cegły}}{{/image|Schodek z bruku}}{{/image|Schodek z kamienia}}{{/image|Schodek z kamiennej cegły}}{{/image|Murek z bruku}}{{/image|Dźwignia}}{{/image|Przycisk}}{{/image|Kamienna płyta naciskowa}}{{/image|Kamienny miecz}}{{/image|Kamienny kilof}}{{/image|Kamienna łopata}}{{/image|Kamienny topór}}{{/image|Kamienna motyka}}{{/image|Wagonik z piecem}}{{/image|Statyw alchemiczny}}
|| Tworzony z spływającej lawy na spływającą wodę (kamień) lub odwrotnie (bruk).
|| Tworzony z spływającej lawy na spływającą wodę (kamień) lub odwrotnie (bruk).
|-
|-
Linia 28: Linia 28:
|-
|-
| align="center"| [[Butelka z wodą]]<br>{{/image|Butelka z wodą}}
| align="center"| [[Butelka z wodą]]<br>{{/image|Butelka z wodą}}
| align="center"| {{/image|Niezgrabna mikstura}}{{/image|Przyziemna mikstura}}{{/image|Mikstura regeneracji}}{{/image|Mikstura szybkości}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Mikstura trucizny}}{{/image|Mikstura życia}}{{/image|Mikstura słabości}}{{/image|Mikstura siły}}{{/image|Mikstura spowolnienia}}{{/image|Mikstura szkody}}{{/image|Mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Mikstura niewidzialności}}
| align="center"| {{/image|Niezgrabna mikstura}}{{/image|Przyziemna mikstura}}{{/image|Mikstura regeneracji}}{{/image|Mikstura szybkości}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Mikstura trucizny}}{{/image|Mikstura życia}}{{/image|Mikstura słabości}}{{/image|Mikstura siły}}{{/image|Mikstura spowolnienia}}{{/image|Mikstura szkody}}{{/image|Mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Mikstura niewidzialności}}{{/image|Mikstura skoku}}
|| Do stworzenia tych mikstur nie potrzeba [[Pył czerwonego kamienia|pyłu czerwonego kamienia]], czy też [[Jasnopył]]u.
|| Do stworzenia tych mikstur nie potrzeba [[Pył czerwonego kamienia|pyłu czerwonego kamienia]], czy też [[Jasnopył]]u.
'''Jednak''', w celu stworzenia butelek musisz [[Przetapianie|przepalić]] piasek (materiał nieodnawialny), aby uzyskać szkło. Chociaż szkło można uzyskać poprzez [[handel]]. Butelki można również wyłowić albo zdobyć zabijając [[Wiedźma|wiedźmę]].
'''Jednak''', w celu stworzenia butelek musisz [[Przetapianie|przepalić]] piasek (materiał nieodnawialny), aby uzyskać szkło. Chociaż szkło można uzyskać poprzez [[handel]]. Butelki można również wyłowić albo zdobyć zabijając [[Wiedźma|wiedźmę]].
Linia 67: Linia 67:
| align="center"| {{/image|Mączka kostna}}{{/image|Jasnoszary barwnik}}{{/image|Szary barwnik}}{{/image|Różowy barwnik}}{{/image|Limonkowy barwnik}}<br>{{/image|Biała wełna}}{{/image|Jasnoszara wełna}}{{/image|Szara wełna}}{{/image|Różowa wełna}}{{/image|Limonkowa wełna}}<br>{{/image|Biało barwione szkło}}{{/image|Jasnoszaro barwione szkło}}{{/image|Szaro barwione szkło}}{{/image|Różowo barwione szkło}}{{/image|Limonkowo barwione szkło}}
| align="center"| {{/image|Mączka kostna}}{{/image|Jasnoszary barwnik}}{{/image|Szary barwnik}}{{/image|Różowy barwnik}}{{/image|Limonkowy barwnik}}<br>{{/image|Biała wełna}}{{/image|Jasnoszara wełna}}{{/image|Szara wełna}}{{/image|Różowa wełna}}{{/image|Limonkowa wełna}}<br>{{/image|Biało barwione szkło}}{{/image|Jasnoszaro barwione szkło}}{{/image|Szaro barwione szkło}}{{/image|Różowo barwione szkło}}{{/image|Limonkowo barwione szkło}}
|| Upuszczane po zabiciu [[szkielet]]a lub [[Mroczny szkielet|mrocznego szkieleta]].
|| Upuszczane po zabiciu [[szkielet]]a lub [[Mroczny szkielet|mrocznego szkieleta]].
|-
| align="center"| [[Królicza noga]]<br>{{/image|Królicza noga}}
| align="center"| {{/image|Przyziemna mikstura}}{{/image|Mikstura skoku}}{{/image|Miotana mikstura skoku}}
|| Upuszczane po zabiciu królika (rzadko).
|-
| align="center"| [[Królicza skóra]]<br>{{/image|Królicza skóra}}
| align="center"| {{/image|Skóra}}{{/image|Skórzana czapka}}{{/image|Skórzana tunika}}{{/image|Skórzane spodnie}}{{/image|Skórzane buty}}<br>{{/image|Książka}}{{/image|Książka z piórem}}{{/image|Zapisana książka}}{{/image|Zaklęta książka}}{{/image|Biblioteczka}}{{/image|Ramka}}
|| Upuszczane po zabiciu [[królik]]a.
|-
|-
| align="center"| [[Krzesiwo]]<br>{{/image|Krzesiwo}}
| align="center"| [[Krzesiwo]]<br>{{/image|Krzesiwo}}
Linia 77: Linia 85:
|-
|-
| align="center"| [[Kula szlamu]]<br>{{/image|Kula szlamu}}
| align="center"| [[Kula szlamu]]<br>{{/image|Kula szlamu}}
| align="center"| {{/image|Lepki tłok}}{{/image|Smycz}}{{/image|Magmowy krem}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}}
| align="center"| {{/image|Blok szlamu}}{{/image|Lepki tłok}}{{/image|Smycz}}{{/image|Magmowy krem}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}}
|| Upuszczane po zabiciu [[slime]]'a.
|| Upuszczane po zabiciu [[slime]]'a.
|-
|-
Linia 150: Linia 158:
|-
|-
| align="center"| [[Pnącze]]<br>{{/image|Pnącze}}
| align="center"| [[Pnącze]]<br>{{/image|Pnącze}}
| align="center"|
| align="center"| {{/image|Bruk z mchem}}{{/image|Kamienne cegły z mchem}}
|| Znajdywane na drzewach w biomie bagiennym, dżunglowym oraz jaskiniach w dżunglach. Aby odzyskać pnącze należy użyć [[nożyce|nożyc]].
|| Znajdywane na drzewach w biomie bagiennym, dżunglowym oraz jaskiniach w dżunglach. Aby odzyskać pnącze należy użyć [[nożyce|nożyc]].
|-
|-
| align="center"| [[Proch]]<br>{{/image|Proch}}
| align="center"| [[Proch]]<br>{{/image|Proch}}
| align="center"| {{/image|Ognista kula}}{{/image|Gwiazdka pirotechniczna}}{{/image|Fajerwerk}}<br>{{/image|Miotana mikstura szkody}}{{/image|Miotana mikstura życia}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura trucizny}}{{/image|Miotana mikstura regeneracji}}{{/image|Miotana mikstura spowolnienia}}{{/image|Miotana mikstura siły}}{{/image|Miotana mikstura szybkości}}{{/image|Miotana mikstura słabości}}{{/image|Miotana mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Miotana mikstura niewidzialności}}
| align="center"| {{/image|Ognista kula}}{{/image|Gwiazdka pirotechniczna}}{{/image|Fajerwerk}}<br>{{/image|Miotana mikstura szkody}}{{/image|Miotana mikstura życia}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura trucizny}}{{/image|Miotana mikstura regeneracji}}{{/image|Miotana mikstura spowolnienia}}{{/image|Miotana mikstura siły}}{{/image|Miotana mikstura szybkości}}{{/image|Miotana mikstura słabości}}{{/image|Miotana mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Miotana mikstura niewidzialności}}{{/image|Miotana mikstura skoku}}
||  Upuszczane po zabiciu [[creeper]]a bądź [[ghast]]a.
||  Upuszczane po zabiciu [[creeper]]a bądź [[ghast]]a.
|-
|-
Linia 184: Linia 192:
| align="center"| —
| align="center"| —
|| Upuszczane po zabiciu [[szkielet]]a. Mogą być również uzyskane poprzez handel z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji farmera.
|| Upuszczane po zabiciu [[szkielet]]a. Mogą być również uzyskane poprzez handel z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji farmera.
|-
| align="center"| [[Surowa baranina]]<br>{{/image|Surowa baranina}}
| align="center"| {{/image|Pieczona baranina}}
|| Upuszczane po zabiciu [[owca|owcy]].
|-
|-
| align="center"| [[Surowy befsztyk]]<br>{{/image|Surowy befsztyk}}
| align="center"| [[Surowy befsztyk]]<br>{{/image|Surowy befsztyk}}
Linia 192: Linia 204:
| align="center"| {{/image|Pieczony kurczak}}
| align="center"| {{/image|Pieczony kurczak}}
|| Upuszczane po zabiciu [[kura|kury]].
|| Upuszczane po zabiciu [[kura|kury]].
|-
| align="center"| [[Surowy królik]]<br>{{/image|Surowy królik}}
| align="center"| {{/image|Pieczony królik}}{{/image|Gulasz z królika}}
|| Upuszczane po zabiciu [[królik|królika]].
|-
|-
| align="center"| [[Surowy schab]]<br>{{/image|Surowy schab}}
| align="center"| [[Surowy schab]]<br>{{/image|Surowy schab}}
Linia 198: Linia 214:
|-
|-
| align="center"| [[Szkło]]<br>{{/image|Szkło}}
| align="center"| [[Szkło]]<br>{{/image|Szkło}}
| align="center"| {{/image|Szyba}}{{/image|Biało barwione szkło}}{{/image|Jasnoszaro barwione szkło}}{{/image|Szaro barwione szkło}}{{/image|Czarno barwione szkło}}{{/image|Brązowo barwione szkło}}{{/image|Zielono barwione szkło}}{{/image|Limonkowo barwione szkło}}{{/image|Żółto barwione szkło}}{{/image|Pomarańczowo barwione szkło}}{{/image|Czerwono barwione szkło}}{{/image|Różowo barwione szkło}}{{/image|Karmazynowo barwione szkło}}{{/image|Jasnoniebiesko barwione szkło}}<br>{{/image|Szklana butelka}}{{/image|Butelka z wodą}}{{/image|Przyziemna mikstura}}{{/image|Niezgrabna mikstura}} {{/image|Ciężka mikstura}}{{/image|Mikstura życia}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Mikstura szkody}} {{/image|Mikstura trucizny}}{{/image|Mikstura regeneracji}}{{/image|Mikstura spowolnienia}}{{/image|Mikstura siły}}{{/image|Mikstura szybkości}}{{/image|Mikstura słabości}}{{/image|Mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Mikstura niewidzialności}}<br>{{/image|Miotana mikstura szkody}}{{/image|Miotana mikstura życia}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura trucizny}}{{/image|Miotana mikstura regeneracji}}{{/image|Miotana mikstura spowolnienia}}{{/image|Miotana mikstura siły}}{{/image|Miotana mikstura szybkości}}{{/image|Miotana mikstura słabości}}{{/image|Miotana mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Miotana mikstura niewidzialności}}
| align="center"| {{/image|Szyba}}{{/image|Biało barwione szkło}}{{/image|Jasnoszaro barwione szkło}}{{/image|Szaro barwione szkło}}{{/image|Czarno barwione szkło}}{{/image|Brązowo barwione szkło}}{{/image|Zielono barwione szkło}}{{/image|Limonkowo barwione szkło}}{{/image|Żółto barwione szkło}}{{/image|Pomarańczowo barwione szkło}}{{/image|Czerwono barwione szkło}}{{/image|Różowo barwione szkło}}{{/image|Karmazynowo barwione szkło}}{{/image|Jasnoniebiesko barwione szkło}}<br>{{/image|Szklana butelka}}{{/image|Butelka z wodą}}{{/image|Przyziemna mikstura}}{{/image|Niezgrabna mikstura}} {{/image|Ciężka mikstura}}{{/image|Mikstura życia}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Mikstura szkody}}{{/image|Mikstura trucizny}}{{/image|Mikstura regeneracji}}{{/image|Mikstura spowolnienia}}{{/image|Mikstura siły}}{{/image|Mikstura szybkości}}{{/image|Mikstura słabości}}{{/image|Mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Mikstura niewidzialności}}{{/image|Mikstura skoku}}<br>{{/image|Miotana mikstura szkody}}{{/image|Miotana mikstura życia}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura trucizny}}{{/image|Miotana mikstura regeneracji}}{{/image|Miotana mikstura spowolnienia}}{{/image|Miotana mikstura siły}}{{/image|Miotana mikstura szybkości}}{{/image|Miotana mikstura słabości}}{{/image|Miotana mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Miotana mikstura niewidzialności}}{{/image|Miotana mikstura skoku}}
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji bibliotekarza.
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji bibliotekarza.
|-
|-

Wersja z 20:59, 16 wrz 2014

Zasoby odnawialne to surowce, które mogą być odnawiane nieskończoną ilość razy (przeciwnie do surowców nieodnawialnych). Wyczerpujące się surowce mogą stanowić problem na mapach płaskich, gdzie zasoby są mniej obfite.

Wymienione odnawialne produkty są przedmiotami z których mogą być stworzone lub przepalone używając tylko odnawialnych surowców . TNT i strzały są tworzone z kombinacji surowców odnawialnych i nieodnawialnych (piasek i krzemień).

Całkowicie odnawialne surowce

Te surowce nie potrzebują nieodnawialnych przedmiotów w celu zgromadzenia.

Surowiec Całkowicie odnawialne produkty Metoda
Atrament
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image
Upuszczane po zabiciu kałamarnicy.
Brodawka
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Zbierane z dorosłej brodawki.
Bruk oraz Kamień
Szablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Tworzony z spływającej lawy na spływającą wodę (kamień) lub odwrotnie (bruk).
Czaszka mrocznego szkieleta
Szablon:/image
Upuszczane przez mrocznego szkieleta (rzadko).
Butelka z wodą
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Do stworzenia tych mikstur nie potrzeba pyłu czerwonego kamienia, czy też Jasnopyłu.

Jednak, w celu stworzenia butelek musisz przepalić piasek (materiał nieodnawialny), aby uzyskać szkło. Chociaż szkło można uzyskać poprzez handel. Butelki można również wyłowić albo zdobyć zabijając wiedźmę.

Diamentowa zbroja
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji kowala.
Diamentowe narzędzia
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji kowala.
Grzyby
Szablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Użycie mączki kostnej na normalnym grzybie spowoduje jego wzrost do postaci wielkiego grzyba,a po jego zniszczeniu otrzymamy wielokrotny zwrot tego samego gatunku grzyba. Normalne grzyby również rozprzestrzeniają się powoli na ich terenie.Grzyby mogą być zdobyte poprzez użycie nożyc na grzybowej krowie. Grzyby wykorzystuje się do stworzenia potrawki grzybowej.
Jajko
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Wypada w przybliżeniu co 5-10 minut z dorosłych kur. Jajko może być użyte do wyklucia większej ilości kur.
Jasnogłaz
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji kapłana.
Kakao
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Można znaleźć w Skrzyniach znajdujących się w lochach, lecz nie mogą być one przesadzane i są tylko jednorazowym przedmiotem. W wersji 12w18a, Kakao mogło wypadać po zniszczeniu liści pochodzenia dżunglowego z podobną szansą na wypadnięcie, jak jabłka z dębu. W aktualizacji 12w19a, roślinę kakao można znaleźć na naturalnie wygenerowanych drzewach dżunglowych. Roślina kakao może być uprawiana poprzez użycie PPM na pień drzewa dżunglowego.
Kaktus
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Urośnie do trzech bloków wysokości, może być przycinany oraz przesadzany. Będzie rósł bez względu na to, czy blok piasku został użyty ponownie.
Kolczuga
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji kowala. Uzyskiwane również poprzez zabicie Zombie lub Szkieleta noszącego kolczugę.
Kość
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Upuszczane po zabiciu szkieleta lub mrocznego szkieleta.
Królicza noga
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Upuszczane po zabiciu królika (rzadko).
Królicza skóra
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Upuszczane po zabiciu królika.
Krzesiwo
Szablon:/image
Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji farmera.
Kula doświadczenia

Upuszczane przez każdego moba (poza wieśniakami, bałwanem, żelaznym golemem oraz małymi zwierzętami) zabitego przez gracza. Wypada również po zabiciu innego gracza w trybie multiplayer tylko wtedy, jeśli ten uzbierał przed śmiercią jakąś ilość kul doświadczenia.
Kula szlamu
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Upuszczane po zabiciu slime'a.
Kwiaty
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Po użyciu mączki kostnej na trawie mogą utworzyć się kwiaty. Maki czasami są upuszczane po zabiciu żelaznego golema.
Lilia
Szablon:/image
Możliwe do zdobycia poprzez wyłowienie.
Lód
Szablon:/image
Szablon:/image Bloki źródła wodnego w biomie tundry oraz tajgi zamieniają się w lód.

Jednakże, ulepszenie o jedwabny dotyk wymaga użycia nieodnawialnego stołu do zaklęć.

Łuk
Szablon:/image
Szablon:/image Rzadko upuszczane po zabiciu szkieleta. Może również być stworzony z patyków i nici.
Łza ghasta
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Upuszczane po zabiciu ghasta .
Magmowy krem
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Upuszczane po zabiciu kostki magmy.
Marchewka
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Otrzymywane z upraw marchewek.
Mleko
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Uzyskane poprzez wydojenie krowy bądź grzybowej krowy z pustym wiadrem w dłoni.
Nasiona arbuza
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Nasiona arbuza można znaleźć tylko w opuszczonych kopalniach. Mogą być odzyskane przez niszczenie rosnącej łodygi arbuza lub metodą craftingu z kawałków arbuza.
Nasiona dyni
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Nasiona dyni można znaleźć w opuszczonych kopalniach. Podczas wędrówki po świecie można napotkać na grupę położonych blisko siebie dyń. Nasiona można również uzyskać metodą craftingu z dyni lub poprzez zniszczenie łodygi dyni.
Nasiona zboża
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Podczas żniw pól zboża można uzyskać Nasiona zboża, którymi można później zasiać zaoraną ziemię. Ziarna mogą być również uzyskane z wysokiej trawy.
Nić
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Upuszczane po zabiciu pająka.
Oko pająka
Szablon:/image
Szablon:/image Upuszczane po zabiciu pająka.
Perła endermana
Szablon:/image
Szablon:/image Upuszczane po zabiciu endermana.
Pióro
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Upuszczane po zabiciu kury
Płomienna różdżka
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Upuszczane po zabiciu płomyka.
Płyta muzyczna
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Strzała szkieleta musi zabić creepera.
Pnącze
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Znajdywane na drzewach w biomie bagiennym, dżunglowym oraz jaskiniach w dżunglach. Aby odzyskać pnącze należy użyć nożyc.
Proch
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Upuszczane po zabiciu creepera bądź ghasta.
Pył czerwonego kamienia
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji kapłana. Upuszczane przez Wiedźmę.
Ryby
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Uzyskane poprzez łowienie z użyciam wędki.
Sadzonki oraz drzewa
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Drzewa mogą urosnąć z sadzonki postawionej na oświetlonym bloku ziemi. Zniszczone liście mają 5% szansy na wypadnięcie sadzonki. Węgiel drzewny można uzyskać przepalając pień dowolnego drzewa. Liście mogą być odzyskane z użyciem nożyc. Patyki możemy również uzyskać po zabiciu wiedźmy.
Samorodek złota oraz Sztabka złota
Szablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Upuszczane po zabiciu Zombie Pigmana, sztabki rzadko wypadają z zombie pigmana.
Siodło
Szablon:/image
Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji rzeźnika oraz poprzez wyłowienie.
Skóra
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Upuszczane po zabiciu krowy lub konia.
Strzały
Szablon:/image
Upuszczane po zabiciu szkieleta. Mogą być również uzyskane poprzez handel z wieśniakiem o profesji farmera.
Surowa baranina
Szablon:/image
Szablon:/image Upuszczane po zabiciu owcy.
Surowy befsztyk
Szablon:/image
Szablon:/image Upuszczane po zabiciu krowy.
Surowy kurczak
Szablon:/image
Szablon:/image Upuszczane po zabiciu kury.
Surowy królik
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Upuszczane po zabiciu królika.
Surowy schab
Szablon:/image
Szablon:/image Upuszczane po zabiciu świni.
Szkło
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji bibliotekarza.
Szmaragd
Szablon:/image
Szablon:/image Uzyskane poprzez handel odnawialnymi przedmiotami z wieśniakiem jak np. surowy kurczak. Te mogą być użyte, by kupić inne rzeczy od wieśniaków, takie jak np. kolczuga, przez użycie szmaragdów uzyskanych z sprzedanych wieśniakom odnawialnych przedmiotów.
Sztabka żelaza
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Upuszczane po zabiciu Żelaznego golema bądź zombie (rzadko).
Śnieżka
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Śnieg pokrywa wiele bloków w biomie śnieżnym. Pokrywa śnieżna jest odnawiana z każdymi opadami śniegu oraz na bloku po którym chodził bałwan.
Trzcina cukrowa
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Urośnie do trzech bloków wysokości, może być przycinana oraz przesadzana.
Wełna
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Uzyskanie po zabiciu lub ostrzyżeniu owcy; po połączeniu czterech nici metodą craftingu; poprzez rozmnożenie dwóch takich owiec, dzięki czemu mała owca uzyska kolor jednego z rodziców. Sześć pokazanych kolorów (biała, jasnoszara, szara, czarna, brązowa i różowa) naturalnie występują jako zabarwienie owcy; zielona, limonkowa, czerwona, pomarańczowa, żółta, karmazynowa i jasnoniebieska wełna wymaga odnawialnych barwników do produkcji.
Węgiel
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Upuszczane po zabiciu mrocznego szkieleta.
Wysoka trawa
Szablon:/image
Szablon:/image Po użyciu mączki kostnej na trawie lub ziemi może utworzyć się Wysoka trawa. Aby odzyskać wysoką trawę należy użyć nożyc.
Wysokie kwiaty
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Po użyciu mączki kostnej na wysokim kwiecie otrzymywany jest drugi.
Zaklęta butelka
Szablon:/image
Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji kapłana.
Zaklęta książka
Szablon:/image
Uzyskiwane poprzez wyłowienie. Może być również uzyskana poprzez zaklęcie zwykłej książki.
Ziemniak oraz
Trujący ziemniak
Szablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/image Otrzymywane z upraw ziemniaków.
Zgniłe mięso
Szablon:/image
Upuszczane po zabiciu zombie bądź zombie pigmana.
Złoty miecz
Szablon:/image
Rzadko upuszczane po zabiciu Zombie Pigmana.
Znacznik
Szablon:/image
Uzyskane poprzez wyłowienie.
Żelazny miecz oraz Żelazna łopata
Szablon:/imageSzablon:/image
Rzadko upuszczane po zabiciu zombie.

Odnawialne, ale potrzebują surowców nieodnawialnych

Te surowce mogą być tworzone nieskończoną ilość razy, ale do tego potrzebują nieodnawialnego surowca lub przedmiotu.

Surowiec Częściowo odnawialne produkty Metoda
Wełna - Niebieska, Błękitna i Fioletowa
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Mała owca otrzyma kolor wełny jednego z jej rodziców. Po zabiciu przefarbowanej owcy wypadnie z niej jeden blok wełny. Aby otrzymać więcej wełny należy użyć nożyc.

Wystarczy jedno użycie barwnika lazurytu (nieodnawialny), aby zmienić kolor owcy.