Zasoby odnawialne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
dodano min. barwione szkło |
dodano min. wysokie kwiaty i przedmioty z nowych rodzajów drewna |
||
| Linia 94: | Linia 94: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Łuk]]<br>{{/image|Łuk}} | | align="center"| [[Łuk]]<br>{{/image|Łuk}} | ||
| align="center"| | | align="center"| {{/image|Dozownik}} | ||
|| Rzadko upuszczane po zabiciu [[szkielet]]a. Może również być stworzony z [[patyk|patyków]] i [[nić|nici]]. | || Rzadko upuszczane po zabiciu [[szkielet]]a. Może również być stworzony z [[patyk|patyków]] i [[nić|nici]]. | ||
|- | |- | ||
| Linia 122: | Linia 122: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Nasiona zboża]]<br>{{/image|Nasiona zboża}}<br> | | align="center"| [[Nasiona zboża]]<br>{{/image|Nasiona zboża}}<br> | ||
| align="center"| {{/image|Zboże}}{{/image|Snop siana}}{{/image|Chleb}}{{/image|Ciasto}} | | align="center"| {{/image|Zboże}}{{/image|Snop siana}}{{/image|Chleb}}{{/image|Ciasto}}{{/image|Ciastko}} | ||
|| Podczas żniw pól zboża można uzyskać [[Nasiona zboża]], którymi można później zasiać zaoraną ziemię. Ziarna mogą być również uzyskane z [[wysoka trawa|wysokiej trawy]]. | || Podczas żniw pól zboża można uzyskać [[Nasiona zboża]], którymi można później zasiać zaoraną ziemię. Ziarna mogą być również uzyskane z [[wysoka trawa|wysokiej trawy]]. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Nić]]<br>{{/image|Nić}} | | align="center"| [[Nić]]<br>{{/image|Nić}} | ||
| align="center"| {{/image|Biała wełna}}{{/image|Jasnoszara wełna}}{{/image|Szara wełna}}{{/image|Czarna wełna}}{{/image|Brązowa wełna}}{{/image|Różowa wełna}}{{/image|Karmazynowa wełna}}{{/image|Czerwona wełna}}{{/image|Pomarańczowa wełna}}{{/image|Żółta wełna}}{{/image|Limonkowa wełna}}{{/image|Zielona wełna}}{{/image|Jasnoniebieska wełna}}<br>{{/image|Łuk}}{{/image|Wędka}}{{/image|Obraz}}{{/image|Łóżko}}{{/image|Smycz}} | | align="center"| {{/image|Biała wełna}}{{/image|Jasnoszara wełna}}{{/image|Szara wełna}}{{/image|Czarna wełna}}{{/image|Brązowa wełna}}{{/image|Różowa wełna}}{{/image|Karmazynowa wełna}}{{/image|Czerwona wełna}}{{/image|Pomarańczowa wełna}}{{/image|Żółta wełna}}{{/image|Limonkowa wełna}}{{/image|Zielona wełna}}{{/image|Jasnoniebieska wełna}}<br>{{/image|Łuk}}{{/image|Dozownik}}{{/image|Wędka}}{{/image|Marchewka na wędce}}{{/image|Obraz}}{{/image|Łóżko}}{{/image|Smycz}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[pająk]]a. | || Upuszczane po zabiciu [[pająk]]a. | ||
|- | |- | ||
| Linia 142: | Linia 142: | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Płomienna różdżka]]<br>{{/image|Płomienna różdżka}} | | align="center"| [[Płomienna różdżka]]<br>{{/image|Płomienna różdżka}} | ||
| align="center"| {{/image|Płomienna różdżka}}{{/image|Płomienny proszek}}{{/image|Magmowy krem}}{{/image|Oko Kresu}}{{/image|Ognista kula}} | | align="center"| {{/image|Płomienna różdżka}}{{/image|Płomienny proszek}}{{/image|Magmowy krem}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}}{{/image|Oko Kresu}}{{/image|Ognista kula}} | ||
|| Upuszczane po zabiciu [[ | || Upuszczane po zabiciu [[płomyk]]a. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Płyta muzyczna]]<br>{{/image|Płyta muzyczna (zielona)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (złota)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (blocks)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (chirp)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (far)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (mall)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (mellohi)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (stal)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (strad)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (ward)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (11)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (wait)|link=Płyta muzyczna}} | | align="center"| [[Płyta muzyczna]]<br>{{/image|Płyta muzyczna (zielona)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (złota)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (blocks)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (chirp)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (far)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (mall)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (mellohi)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (stal)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (strad)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (ward)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (11)|link=Płyta muzyczna}}{{/image|Płyta muzyczna (wait)|link=Płyta muzyczna}} | ||
| Linia 165: | Linia 165: | ||
|| Uzyskane poprzez łowienie z użyciam [[wędka|wędki]]. | || Uzyskane poprzez łowienie z użyciam [[wędka|wędki]]. | ||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Sadzonka|Sadzonki]] oraz [[Drzewo|drzewa]]<br>{{/image|Sadzonka}}{{/image|Sadzonka (sosna)}}{{/image|Sadzonka (brzoza)}}{{/image|Sadzonka (dżungla)}} | | align="center"| [[Sadzonka|Sadzonki]] oraz [[Drzewo|drzewa]]<br>{{/image|Sadzonka}}{{/image|Sadzonka (sosna)}}{{/image|Sadzonka (brzoza)}}{{/image|Sadzonka (dżungla)}}{{/image|Sadzonka (akacja)}}{{/image|Sadzonka (ciemne drewno)}} | ||
| align="center"| {{/image|Drewno dębu}}{{/image|Drewno sosny}}{{/image|Drewno brzozy}}{{/image|Drewno tropikalne}}{{/image|Czerwone jabłko}}{{/image|Złote jabłko}}{{/image|Liście dębu}}{{/image|Liście sosny}}{{/image|Liście brzozy}}{{/image|Liście tropikalne}}{{/image|Stół warsztatowy}}{{/image|Skrzynia}}{{/image|Brzozowe deski}}{{/image|Dębowe deski}}{{/image|Sosnowe deski}}{{/image|Tropikalne deski}}{{/image|Schody z drewna brzozy}}{{/image|Schody z drewna dębu}}{{/image|Schody z drewna sosny}}{{/image|Schody z drewna tropikalnego}}{{/image|Schodek z drewna}}{{/image|Schodek z drewna (sosna)}}{{/image|Schodek z drewna (brzoza)}}{{/image|Schodek z drewna (dżungla)}}{{/image|Drewniana płyta naciskowa}}{{/image|Biblioteczka}}{{/image|Jack-O-Lantern}}{{/image|Drabina}}{{/image|Klapa}}{{/image|Płot}}{{/image|Furtka}}{{/image|Dźwignia}}{{/image|Pochodnia}}{{/image|Tory}}{{/image|Drewniane drzwi}}{{/image|Patyk}}{{/image|Zaczep na linkę}}{{/image|Miska}}{{/image|Zupa grzybowa}}{{/image|Znak}}{{/image|Obraz}}{{/image|Ramka}}{{/image|Łódka}}{{/image|Wagonik ze skrzynią}}{{/image|Węgiel drzewny}}{{/image|Łóżko}}{{/image|Wędka}}{{/image|Marchewka na wędce}}{{/image|Łuk}}{{/image|Pnącze}}{{/image|Ognista kula}}{{/image|Kakao}}{{/image|Brązowa wełna}}{{/image|Ciastko}}<br>{{/image|Drewniany miecz}}{{/image|Drewniany kilof}}{{/image|Drewniana łopata}}{{/image|Drewniany topór}}{{/image|Drewniana motyka}}<br>{{/image|Kamienny miecz}}{{/image|Kamienny kilof}}{{/image|Kamienna łopata}}{{/image|Kamienny topór}}{{/image|Kamienna motyka}}<br>{{/image|Żelazny miecz}}{{/image|Żelazny kilof}}{{/image|Żelazna łopata}}{{/image|Żelazny topór}}{{/image|Żelazna motyka}}<br>{{/image|Złoty miecz}}{{/image|Złoty kilof}}{{/image|Złota łopata}}{{/image|Złoty topór}}{{/image|Złota motyka}} | | align="center"| {{/image|Drewno dębu}}{{/image|Drewno sosny}}{{/image|Drewno brzozy}}{{/image|Drewno tropikalne}}{{/image|Akacja}}{{/image|Ciemne drewno}}{{/image|Czerwone jabłko}}{{/image|Złote jabłko}}{{/image|Liście dębu}}{{/image|Liście sosny}}{{/image|Liście brzozy}}{{/image|Liście tropikalne}}{{/image|Liście akacji}}{{/image|Liście ciemnego dębu}}{{/image|Stół warsztatowy}}{{/image|Skrzynia}}{{/image|Brzozowe deski}}{{/image|Dębowe deski}}{{/image|Sosnowe deski}}{{/image|Tropikalne deski}}{{/image|Akacjowe deski}}{{/image|Ciemne deski}}{{/image|Schody z drewna brzozy}}{{/image|Schody z drewna dębu}}{{/image|Schody z drewna sosny}}{{/image|Schody z drewna tropikalnego}}{{/image|Schody z drewna akacji}}{{/image|Schody z drewna ciemnego dębu}}{{/image|Schodek z drewna}}{{/image|Schodek z drewna (sosna)}}{{/image|Schodek z drewna (brzoza)}}{{/image|Schodek z drewna (dżungla)}}{{/image|Drewniana płyta naciskowa}}{{/image|Biblioteczka}}{{/image|Jack-O-Lantern}}{{/image|Drabina}}{{/image|Klapa}}{{/image|Płot}}{{/image|Furtka}}{{/image|Dźwignia}}{{/image|Pochodnia}}{{/image|Tory}}{{/image|Drewniane drzwi}}{{/image|Patyk}}{{/image|Zaczep na linkę}}{{/image|Miska}}{{/image|Zupa grzybowa}}{{/image|Znak}}{{/image|Obraz}}{{/image|Ramka}}{{/image|Łódka}}{{/image|Wagonik ze skrzynią}}{{/image|Węgiel drzewny}}{{/image|Łóżko}}{{/image|Wędka}}{{/image|Marchewka na wędce}}{{/image|Łuk}}{{/image|Pnącze}}{{/image|Ognista kula}}{{/image|Kakao}}{{/image|Brązowa wełna}}{{/image|Ciastko}}<br>{{/image|Drewniany miecz}}{{/image|Drewniany kilof}}{{/image|Drewniana łopata}}{{/image|Drewniany topór}}{{/image|Drewniana motyka}}<br>{{/image|Kamienny miecz}}{{/image|Kamienny kilof}}{{/image|Kamienna łopata}}{{/image|Kamienny topór}}{{/image|Kamienna motyka}}<br>{{/image|Żelazny miecz}}{{/image|Żelazny kilof}}{{/image|Żelazna łopata}}{{/image|Żelazny topór}}{{/image|Żelazna motyka}}<br>{{/image|Złoty miecz}}{{/image|Złoty kilof}}{{/image|Złota łopata}}{{/image|Złoty topór}}{{/image|Złota motyka}} | ||
|| Drzewa mogą urosnąć z [[Sadzonka|sadzonki]] postawionej na oświetlonym bloku [[ziemia|ziemii]]. Zniszczone [[liście]] mają 5% szansy na wypadnięcie [[Sadzonka|sadzonki]]. [[Węgiel drzewny]] można uzyskać przepalając pień dowolnego drzewa. Liście mogą być odzyskane z użyciem [[nożyce|nożyc]]. [[Patyk]]i możemy również uzyskać po zabiciu [[wiedźma|wiedźmy]]. | || Drzewa mogą urosnąć z [[Sadzonka|sadzonki]] postawionej na oświetlonym bloku [[ziemia|ziemii]]. Zniszczone [[liście]] mają 5% szansy na wypadnięcie [[Sadzonka|sadzonki]]. [[Węgiel drzewny]] można uzyskać przepalając pień dowolnego drzewa. Liście mogą być odzyskane z użyciem [[nożyce|nożyc]]. [[Patyk]]i możemy również uzyskać po zabiciu [[wiedźma|wiedźmy]]. | ||
|- | |- | ||
| Linia 228: | Linia 228: | ||
| align="center"| {{/image|Nasiona zboża}} | | align="center"| {{/image|Nasiona zboża}} | ||
|| Po użyciu [[Mączka kostna|mączki kostnej]] na [[trawa|trawie]] lub [[ziemia|ziemi]] może utworzyć się [[Wysoka trawa]]. Aby odzyskać wysoką trawę należy użyć [[nożyce|nożyc]]. | || Po użyciu [[Mączka kostna|mączki kostnej]] na [[trawa|trawie]] lub [[ziemia|ziemi]] może utworzyć się [[Wysoka trawa]]. Aby odzyskać wysoką trawę należy użyć [[nożyce|nożyc]]. | ||
|- | |||
| align="center"| [[Kwiaty|Wysokie kwiaty]]<br>{{/image|Słonecznik}}{{/image|Krzak róży}}{{/image|Piwonia}}{{/image|Bez}} | |||
| align="center"| {{/image|Żółty barwnik}}{{/image|Pomarańczowy barwnik}}{{/image|Czerwony barwnik}}{{/image|Różowy barwnik}}{{/image|Karmazynowy barwnik}}<br>{{/image|Żółta wełna}}{{/image|Pomarańczowa wełna}}{{/image|Czerwona wełna}}{{/image|Różowa wełna}}{{/image|Karmazynowa wełna}}<br>{{/image|Żółto barwione szkło}}{{/image|Pomarańczowo barwione szkło}}{{/image|Czerwono barwione szkło}}{{/image|Różowo barwione szkło}}{{/image|Karmazynowo barwione szkło}} | |||
|| Po użyciu [[Mączka kostna|mączki kostnej]] na wysokim kwiecie otrzymywany jest drugi. | |||
|- | |- | ||
| align="center"| [[Zaklęta butelka]]<br>{{/image|Zaklęta butelka}} | | align="center"| [[Zaklęta butelka]]<br>{{/image|Zaklęta butelka}} | ||
Wersja z 19:44, 2 lut 2014
Zasoby odnawialne to surowce, które mogą być odnawiane nieskończoną ilość razy (przeciwnie do surowców nieodnawialnych). Wyczerpujące się surowce mogą stanowić problem na mapach płaskich, gdzie zasoby są mniej obfite.
Wymienione odnawialne produkty są przedmiotami z których mogą być stworzone lub przepalone używając tylko odnawialnych surowców . TNT i strzały są tworzone z kombinacji surowców odnawialnych i nieodnawialnych (piasek i krzemień).
Całkowicie odnawialne surowce
Te surowce nie potrzebują nieodnawialnych przedmiotów w celu zgromadzenia.
Odnawialne, ale potrzebują surowców nieodnawialnych
Te surowce mogą być tworzone nieskończoną ilość razy, ale do tego potrzebują nieodnawialnego surowca lub przedmiotu.
| Surowiec | Częściowo odnawialne produkty | Metoda |
|---|---|---|
| Wełna - Niebieska, Błękitna i Fioletowa Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image |
Szablon:/imageSzablon:/image | Mała owca otrzyma kolor wełny jednego z jej rodziców. Po zabiciu przefarbowanej owcy wypadnie z niej jeden blok wełny. Aby otrzymać więcej wełny należy użyć nożyc.
Wystarczy jedno użycie barwnika lazurytu (nieodnawialny), aby zmienić kolor owcy. |
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||
