Zasoby odnawialne: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Qwert225 (dyskusja | edycje)
uzupełniono przedmioty
Qwert225 (dyskusja | edycje)
uzupełnienie i zaktualizowanie listy przedmiotów
Linia 41: Linia 41:
|-
|-
| align="center"| [[Grzyby]]<br>{{/image|Czerwony grzyb}}{{/image|Brązowy grzyb}}
| align="center"| [[Grzyby]]<br>{{/image|Czerwony grzyb}}{{/image|Brązowy grzyb}}
| align="center"| {{/image|Zupa grzybowa}}{{/image|Sfermentowane oko pająka}}  
| align="center"| {{/image|Zupa grzybowa}}{{/image|Sfermentowane oko pająka}}{{/image|Wielki grzyb (blok)}}
|| Użycie [[Mączka kostna|mączki kostnej]] na normalnym grzybie spowoduje jego wzrost do postaci wielkiego grzyba,a po jego zniszczeniu otrzymamy wielokrotny zwrot tego samego gatunku grzyba. Normalne grzyby również rozprzestrzeniają się powoli na ich terenie.[[Grzyby]] mogą być zdobyte poprzez użycie [[nożyce|nożyc]] na [[Grzybowa krowa|grzybowej krowie]]. Grzyby wykorzystuje się do stworzenia [[Potrawka grzybowa|potrawki grzybowej]].
|| Użycie [[Mączka kostna|mączki kostnej]] na normalnym grzybie spowoduje jego wzrost do postaci wielkiego grzyba,a po jego zniszczeniu otrzymamy wielokrotny zwrot tego samego gatunku grzyba. Normalne grzyby również rozprzestrzeniają się powoli na ich terenie.[[Grzyby]] mogą być zdobyte poprzez użycie [[nożyce|nożyc]] na [[Grzybowa krowa|grzybowej krowie]]. Grzyby wykorzystuje się do stworzenia [[Potrawka grzybowa|potrawki grzybowej]].
|-
|-
Linia 62: Linia 62:
| align="center"| [[Kolczuga]]<br>{{/image|Kolczuga (hełm)}}{{/image|Kolczuga (napierśnik)}}{{/image|Kolczuga (nogawice)}}{{/image|Kolczuga (buty)}}
| align="center"| [[Kolczuga]]<br>{{/image|Kolczuga (hełm)}}{{/image|Kolczuga (napierśnik)}}{{/image|Kolczuga (nogawice)}}{{/image|Kolczuga (buty)}}
| align="center"| —
| align="center"| —
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kowala.
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kowala. Uzyskiwane również poprzez zabicie [[Zombie]] lub [[Szkielet]]a noszącego kolczugę.
|-
|-
| align="center"| [[Kość]]<br>{{/image|Kość}}
| align="center"| [[Kość]]<br>{{/image|Kość}}
Linia 77: Linia 77:
|-
|-
| align="center"| [[Kula szlamu]]<br>{{/image|Kula szlamu}}
| align="center"| [[Kula szlamu]]<br>{{/image|Kula szlamu}}
| align="center"| {{/image|Lepki tłok}}{{/image|Smycz}}{{/image|Magmowy krem}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}
| align="center"| {{/image|Lepki tłok}}{{/image|Smycz}}{{/image|Magmowy krem}}{{/image|Mikstura odporności na ogień}}{{/image|Miotana mikstura odporności na ogień}}
|| Upuszczane po zabiciu [[slime]]'a.
|| Upuszczane po zabiciu [[slime]]'a.
|-
|-
| align="center"| [[Kwiaty]]<br>{{/image|Mniszek lekarski}}{{/image|Róża}}<br>
| align="center"| [[Kwiaty]]<br>{{/image|Mniszek lekarski}}{{/image|Mak}}{{/image|Margaretka}}{{/image|Houstonia błękitna}}{{/image|Niebieska orchidea}}<br>
| align="center"| {{/image|Żółty barwnik}}{{/image|Pomarańczowy barwnik}}{{/image|Czerwony barwnik}}{{/image|Różowy barwnik}}<br>{{/image|Żółta wełna}}{{/image|Pomarańczowa wełna}}{{/image|Czerwona wełna}}{{/image|Różowa wełna}}
| align="center"| {{/image|Żółty barwnik}}{{/image|Pomarańczowy barwnik}}{{/image|Czerwony barwnik}}{{/image|Różowy barwnik}}{{/image|Jasnoszary barwnik}}{{/image|Jasnoniebieski barwnik}}<br>{{/image|Żółta wełna}}{{/image|Pomarańczowa wełna}}{{/image|Czerwona wełna}}{{/image|Różowa wełna}}{{/image|Jasnoszara wełna}}{{/image|Jasnoniebieska wełna}}
|| Po użyciu [[Mączka kostna|mączki kostnej]] na trawie mogą utworzyć się kwiaty. [[Róża|Róże]] czasami są upuszczane po zabiciu [[Żelazny golem|żelaznego golema]].
|| Po użyciu [[Mączka kostna|mączki kostnej]] na trawie mogą utworzyć się kwiaty. [[Kwiaty|Maki]] czasami są upuszczane po zabiciu [[Żelazny golem|żelaznego golema]].
|-
|-
| align="center"| [[Lilia]]<br>{{/image|Lilia}}
| align="center"| [[Lilia]]<br>{{/image|Lilia}}
Linia 106: Linia 106:
|-
|-
| align="center"| [[Marchewka]]<br>{{/image|Marchewka}}
| align="center"| [[Marchewka]]<br>{{/image|Marchewka}}
| align="center"| {{/image|Złota marchewka}}{{/image|Mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Miotana mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Mikstura niewidzialności}}{{/image|Miotana mikstura niewidzialności}}
| align="center"| {{/image|Marchewka na wędce}}{{/image|Złota marchewka}}{{/image|Mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Miotana mikstura widzenia w ciemności}}{{/image|Mikstura niewidzialności}}{{/image|Miotana mikstura niewidzialności}}
|| Otrzymywane z upraw marchewek.
|| Otrzymywane z upraw marchewek.
|-
|-
Linia 122: Linia 122:
|-
|-
| align="center"| [[Nasiona zboża]]<br>{{/image|Nasiona zboża}}<br>
| align="center"| [[Nasiona zboża]]<br>{{/image|Nasiona zboża}}<br>
| align="center"| {{/image|Zboże}}{{/image|Chleb}}{{/image|Ciasto}}
| align="center"| {{/image|Zboże}}{{/image|Snop siana}}{{/image|Chleb}}{{/image|Ciasto}}
|| Podczas żniw pól zboża można uzyskać [[Nasiona zboża]], którymi można później zasiać zaoraną ziemię. Ziarna mogą być również uzyskane z [[wysoka trawa|wysokiej trawy]].
|| Podczas żniw pól zboża można uzyskać [[Nasiona zboża]], którymi można później zasiać zaoraną ziemię. Ziarna mogą być również uzyskane z [[wysoka trawa|wysokiej trawy]].
|-
|-
Linia 170: Linia 170:
|-
|-
| align="center"| [[Samorodek złota]] oraz [[Sztabka złota]]<br>{{/image|Samorodek złota}}{{/image|Sztabka złota}}<br>
| align="center"| [[Samorodek złota]] oraz [[Sztabka złota]]<br>{{/image|Samorodek złota}}{{/image|Sztabka złota}}<br>
| align="center"| {{/image|Samorodek złota}}{{/image|Sztabka złota}}{{/image|Blok złota}}{{/image|Błyszczący arbuz}}{{/image|Złota marchewka}}{{/image|Złote jabłko}}{{/image|Kompas}}<br>{{/image|Złoty miecz}}{{/image|Złoty kilof}}{{/image|Złota łopata}}{{/image|Złoty topór}}{{/image|Złota motyka}}<br>{{/image|Złoty hełm}}{{/image|Złoty napierśnik}}{{/image|Złote nogawice}}{{/image|Złote buty}}
| align="center"| {{/image|Samorodek złota}}{{/image|Sztabka złota}}{{/image|Blok złota}}{{/image|Błyszczący arbuz}}{{/image|Złota marchewka}}{{/image|Złote jabłko}}{{/image|Zegar}}<br>{{/image|Złoty miecz}}{{/image|Złoty kilof}}{{/image|Złota łopata}}{{/image|Złoty topór}}{{/image|Złota motyka}}<br>{{/image|Złoty hełm}}{{/image|Złoty napierśnik}}{{/image|Złote nogawice}}{{/image|Złote buty}}
|| Upuszczane po zabiciu [[Zombie Pigman]]a, sztabki rzadko wypadają z zombie pigmana.
|| Upuszczane po zabiciu [[Zombie Pigman]]a, sztabki rzadko wypadają z zombie pigmana.
|-
|-
Linia 218: Linia 218:
|-
|-
| align="center" | [[Wełna]]<br />{{/image|Biała wełna}}
| align="center" | [[Wełna]]<br />{{/image|Biała wełna}}
| align="center" | {{/image|Jasnoszara wełna}}{{/image|Szara wełna}}{{/image|Czarna wełna}}{{/image|Brązowa wełna}}{{/image|Różowa wełna}}{{/image|Zielona wełna}}{{/image|Limonkowa wełna}}{{/image|Czerwona wełna}}{{/image|Pomarańczowa wełna}}{{/image|Żółta wełna}}{{/image|Obraz}}{{/image|Łóżko}}
| align="center" | {{/image|Jasnoszara wełna}}{{/image|Szara wełna}}{{/image|Czarna wełna}}{{/image|Brązowa wełna}}{{/image|Różowa wełna}}{{/image|Zielona wełna}}{{/image|Limonkowa wełna}}{{/image|Czerwona wełna}}{{/image|Pomarańczowa wełna}}{{/image|Żółta wełna}}{{/image|Karmazynowa wełna}}{{/image|Jasnoniebieska wełna}}{{/image|Obraz}}{{/image|Łóżko}}
|| Uzyskanie po zabiciu lub ostrzyżeniu [[owca|owcy]]; po połączeniu czterech nici metodą craftingu; poprzez rozmnożenie dwóch takich owiec, dzięki czemu mała owca uzyska kolor jednego z rodziców. Sześć pokazanych kolorów (biała, jasnoszara, szara, czarna, brązowa i różowa) naturalnie występują jako zabarwienie owcy; zielona, limonkowa, czerwona, pomarańczowa i żółta wełna wymaga odnawialnych [[barwnik]]ów do produkcji.
|| Uzyskanie po zabiciu lub ostrzyżeniu [[owca|owcy]]; po połączeniu czterech nici metodą craftingu; poprzez rozmnożenie dwóch takich owiec, dzięki czemu mała owca uzyska kolor jednego z rodziców. Sześć pokazanych kolorów (biała, jasnoszara, szara, czarna, brązowa i różowa) naturalnie występują jako zabarwienie owcy; zielona, limonkowa, czerwona, pomarańczowa i żółta wełna wymaga odnawialnych [[barwnik]]ów do produkcji.
|-
|-
| align="center"| [[Węgiel]]<br>{{/image|Węgiel}}
| align="center"| [[Węgiel]]<br>{{/image|Węgiel}}
| align="center"| {{/image|Blok węgla}}{{/image|Pochodnia}}
| align="center"| {{/image|Blok węgla}}{{/image|Pochodnia}}{{/image|Ognista kula}}
|| Upuszczane po zabiciu [[Mroczny szkielet|mrocznego szkieleta]].
|| Upuszczane po zabiciu [[Mroczny szkielet|mrocznego szkieleta]].
|-
|-
Linia 232: Linia 232:
| align="center"| —
| align="center"| —
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kapłana.
|| Uzyskane poprzez [[handel]] szmaragdami z [[Mieszkaniec wioski|wieśniakiem]] o profesji kapłana.
|-
| align="center"| [[Zaklęta książka]]<br>{{/image|Zaklęta książka}}
| align="center"| —
|| Uzyskiwane poprzez wyłowienie.
|-
|-
| align="center"| [[Ziemniak]] oraz <br> [[Trujący ziemniak]]<br>{{/image|Ziemniak}}{{/image|Trujący ziemniak}}
| align="center"| [[Ziemniak]] oraz <br> [[Trujący ziemniak]]<br>{{/image|Ziemniak}}{{/image|Trujący ziemniak}}
Linia 244: Linia 248:
| align="center"| —
| align="center"| —
||  Rzadko upuszczane po zabiciu [[Zombie Pigman]]a.
||  Rzadko upuszczane po zabiciu [[Zombie Pigman]]a.
|-
| align="center"| [[Znacznik]]<br>{{/image|Znacznik}}
| align="center"| —
|| Uzyskane poprzez wyłowienie.
|-
|-
| align="center"| [[Żelazny hełm]], [[Żelazny miecz]] oraz [[Żelazna łopata]]<br>{{/image|Żelazny hełm}}{{/image|Żelazny miecz}}{{/image|Żelazna łopata}}
| align="center"| [[Żelazny hełm]], [[Żelazny miecz]] oraz [[Żelazna łopata]]<br>{{/image|Żelazny hełm}}{{/image|Żelazny miecz}}{{/image|Żelazna łopata}}
Linia 258: Linia 266:
! Metoda
! Metoda
|-
|-
| align="center"| [[Wełna|Wełna - Niebieska,Jasnoniebieska, Błękitna, Fioletowa i Karmazynowa]]<br>{{/image|Niebieska wełna}}{{/image|Jasnoniebieska wełna}}{{/image|Błękitna wełna}}{{/image|Fioletowa wełna}}{{/image|Karmazynowa wełna}}
| align="center"| [[Wełna|Wełna - Niebieska, Błękitna i Fioletowa]]<br>{{/image|Niebieska wełna}}{{/image|Błękitna wełna}}{{/image|Fioletowa wełna}}
| align="center"| {{/image|Łóżko}}{{/image|Obraz}}
| align="center"| {{/image|Łóżko}}{{/image|Obraz}}
|| Mała owca otrzyma kolor wełny jednego z jej rodziców. Po zabiciu przefarbowanej owcy wypadnie z niej jeden blok wełny. Aby otrzymać więcej wełny należy użyć [[nożyce|nożyc]].
|| Mała owca otrzyma kolor wełny jednego z jej rodziców. Po zabiciu przefarbowanej owcy wypadnie z niej jeden blok wełny. Aby otrzymać więcej wełny należy użyć [[nożyce|nożyc]].

Wersja z 00:33, 29 sty 2014

Zasoby odnawialne to surowce, które mogą być odnawiane nieskończoną ilość razy (przeciwnie do surowców nieodnawialnych). Wyczerpujące się surowce mogą stanowić problem na mapach płaskich, gdzie zasoby są mniej obfite.

Wymienione odnawialne produkty są przedmiotami z których mogą być stworzone lub przepalone używając tylko odnawialnych surowców . TNT i strzały są tworzone z kombinacji surowców odnawialnych i nieodnawialnych (piasek i krzemień).

Całkowicie odnawialne surowce

Te surowce nie potrzebują nieodnawialnych przedmiotów w celu zgromadzenia.

Surowiec Całkowicie odnawialne produkty Metoda
Atrament
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image
Upuszczane po zabiciu kałamarnicy.
Brodawka
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Szablon:/image Szablon:/image Szablon:/image Szablon:/image Szablon:/image Szablon:/image Szablon:/image Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Zbierane z dorosłej brodawki.
Bruk oraz Kamień
Szablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Tworzony z spływającej lawy na spływającą wodę (kamień) lub odwrotnie (bruk).
Czaszka mrocznego szkieleta
Szablon:/image
Upuszczane przez mrocznego szkieleta (rzadko).
Butelka z wodą
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Do stworzenia tych mikstur nie potrzeba pyłu czerwonego kamienia, czy też Jasnopyłu.

Jednak, w celu stworzenia butelek musisz przepalić piasek (materiał nieodnawialny), aby uzyskać szkło. Chociaż szkło można uzyskać poprzez handel.

Diamentowa zbroja
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji kowala.
Diamentowe narzędzia
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji kowala.
Grzyby
Szablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Użycie mączki kostnej na normalnym grzybie spowoduje jego wzrost do postaci wielkiego grzyba,a po jego zniszczeniu otrzymamy wielokrotny zwrot tego samego gatunku grzyba. Normalne grzyby również rozprzestrzeniają się powoli na ich terenie.Grzyby mogą być zdobyte poprzez użycie nożyc na grzybowej krowie. Grzyby wykorzystuje się do stworzenia potrawki grzybowej.
Jajko
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Wypada w przybliżeniu co 5-10 minut z dorosłych kur. Jajko może być użyte do wyklucia większej ilości kur.
Jasnogłaz
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji kapłana.
Kakao
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Można znaleźć w Skrzyniach znajdujących się w lochach, lecz nie mogą być one przesadzane i są tylko jednorazowym przedmiotem. W wersji 12w18a, Kakao mogło wypadać po zniszczeniu liści pochodzenia dżunglowego z podobną szansą na wypadnięcie, jak jabłka z dębu. W aktualizacji 12w19a, roślinę kakao można znaleźć na naturalnie wygenerowanych drzewach dżunglowych. Roślina kakao może być uprawiana poprzez użycie PPM na pień drzewa dżunglowego.
Kaktus
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Urośnie do trzech bloków wysokości, może być przycinany oraz przesadzany. Będzie rósł bez względu na to, czy blok piasku został użyty ponownie.
Kolczuga
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji kowala. Uzyskiwane również poprzez zabicie Zombie lub Szkieleta noszącego kolczugę.
Kość
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Upuszczane po zabiciu szkieleta.
Krzesiwo
Szablon:/image
Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji farmera.
Kula doświadczenia

Upuszczane przez każdego moba (poza wieśniakami, bałwanem, żelaznym golemem oraz małymi zwierzętami) zabitego przez gracza. Wypada również po zabiciu innego gracza w trybie multiplayer tylko wtedy, jeśli ten uzbierał przed śmiercią jakąś ilość kul doświadczenia.
Kula szlamu
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Upuszczane po zabiciu slime'a.
Kwiaty
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Po użyciu mączki kostnej na trawie mogą utworzyć się kwiaty. Maki czasami są upuszczane po zabiciu żelaznego golema.
Lilia
Szablon:/image
Możliwe do zdobycia poprzez wyłowienie.
Lód
Szablon:/image
Szablon:/image Bloki źródła wodnego w biomie tundry oraz tajgi zamieniają się w lód.

Jednakże, ulepszenie o jedwabny dotyk wymaga użycia nieodnawialnego stołu do zaklęć.

Łuk
Szablon:/image
Rzadko upuszczane po zabiciu szkieleta. Może również być stworzony z patyków i nici.
Łza ghasta
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Upuszczane po zabiciu ghasta .
Magmowy krem
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Upuszczane po zabiciu kostki magmy.
Marchewka
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Otrzymywane z upraw marchewek.
Mleko
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Uzyskane poprzez wydojenie krowy bądź grzybowej krowy z pustym wiadrem w dłoni.
Nasiona arbuza
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Nasiona arbuza można znaleźć tylko w opuszczonych kopalniach. Mogą być odzyskane przez niszczenie rosnącej łodygi arbuza lub metodą craftingu z kawałków arbuza.
Nasiona dyni
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Nasiona dyni można znaleźć w opuszczonych kopalniach. Podczas wędrówki po świecie można napotkać na grupę położonych blisko siebie dyń. Nasiona można również uzyskać metodą craftingu z dyni lub poprzez zniszczenie łodygi dyni.
Nasiona zboża
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Podczas żniw pól zboża można uzyskać Nasiona zboża, którymi można później zasiać zaoraną ziemię. Ziarna mogą być również uzyskane z wysokiej trawy.
Nić
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Upuszczane po zabiciu pająka.
Oko pająka
Szablon:/image
Szablon:/image Upuszczane po zabiciu pająka.
Perła endermana
Szablon:/image
Szablon:/image Upuszczane po zabiciu endermana.
Pióro
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Upuszczane po zabiciu kury
Płomienna różdżka
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Upuszczane po zabiciu blaze'a.
Płyta muzyczna
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Strzała szkieleta musi zabić creepera.
Pnącze
Szablon:/image
Znajdywane na drzewach w biomie bagiennym, dżunglowym oraz jaskiniach w dżunglach. Aby odzyskać pnącze należy użyć nożyc.
Proch
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Upuszczane po zabiciu creepera bądź ghasta.
Pył czerwonego kamienia
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji kapłana. Upuszczane przez Wiedźmę.
Ryba
Szablon:/image
Szablon:/image Uzyskane poprzez łowienie z użyciam wędki.
Sadzonki oraz drzewa
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Drzewa mogą urosnąć z sadzonki postawionej na oświetlonym bloku ziemii. Zniszczone liście mają 5% szansy na wypadnięcie sadzonki. Węgiel drzewny można uzyskać przepalając pień dowolnego drzewa. Liście mogą być odzyskane z użyciem nożyc. Patyki możemy również uzyskać po zabiciu wiedźmy.
Samorodek złota oraz Sztabka złota
Szablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Upuszczane po zabiciu Zombie Pigmana, sztabki rzadko wypadają z zombie pigmana.
Siodło
Szablon:/image
Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji rzeźnika oraz poprzez wyłowienie.
Skóra
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Upuszczane po zabiciu krowy lub konia.
Strzały
Szablon:/image
Upuszczane po zabiciu szkieleta. Mogą być również uzyskane poprzez handel z wieśniakiem o profesji farmera.
Surowy befsztyk
Szablon:/image
Szablon:/image Upuszczane po zabiciu krowy.
Surowy kurczak
Szablon:/image
Szablon:/image Upuszczane po zabiciu kury.
Surowy schab
Szablon:/image
Szablon:/image Upuszczane po zabiciu świni.
Szkło
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Szablon:/image Szablon:/image Szablon:/image Szablon:/image Szablon:/image Szablon:/image Szablon:/image Szablon:/image Szablon:/image Szablon:/image Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji bibliotekarza.
Szmaragd
Szablon:/image
Szablon:/image Uzyskane poprzez handel odnawialnymi przedmiotami z wieśniakiem jak np. surowy kurczak. Te mogą być użyte, by kupić inne rzeczy od wieśniaków, takie jak np. kolczuga, przez użycie szmaragdów uzyskanych z sprzedanych wieśniakom odnawialnych przedmiotów.
Sztabka żelaza
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Upuszczane po zabiciu Żelaznego golema bądź zombie (rzadko).
Śnieżka
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Śnieg pokrywa wiele bloków w biomie śnieżnym. Pokrywa śnieżna jest odnawiana z każdymi opadami śniegu oraz na bloku po którym chodził bałwan.
Trzcina cukrowa
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Urośnie do trzech bloków wysokości, może być przycinana oraz przesadzana.
Wełna
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Uzyskanie po zabiciu lub ostrzyżeniu owcy; po połączeniu czterech nici metodą craftingu; poprzez rozmnożenie dwóch takich owiec, dzięki czemu mała owca uzyska kolor jednego z rodziców. Sześć pokazanych kolorów (biała, jasnoszara, szara, czarna, brązowa i różowa) naturalnie występują jako zabarwienie owcy; zielona, limonkowa, czerwona, pomarańczowa i żółta wełna wymaga odnawialnych barwników do produkcji.
Węgiel
Szablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image Upuszczane po zabiciu mrocznego szkieleta.
Wysoka trawa
Szablon:/image
Szablon:/image Po użyciu mączki kostnej na trawie lub ziemi może utworzyć się Wysoka trawa. Aby odzyskać wysoką trawę należy użyć nożyc.
Zaklęta butelka
Szablon:/image
Uzyskane poprzez handel szmaragdami z wieśniakiem o profesji kapłana.
Zaklęta książka
Szablon:/image
Uzyskiwane poprzez wyłowienie.
Ziemniak oraz
Trujący ziemniak
Szablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/image Otrzymywane z upraw ziemniaków.
Zgniłe mięso
Szablon:/image
Upuszczane po zabiciu zombie bądź zombie pigmana.
Złoty miecz
Szablon:/image
Rzadko upuszczane po zabiciu Zombie Pigmana.
Znacznik
Szablon:/image
Uzyskane poprzez wyłowienie.
Żelazny hełm, Żelazny miecz oraz Żelazna łopata
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Rzadko upuszczane po zabiciu zombie.

Odnawialne, ale potrzebują surowców nieodnawialnych

Te surowce mogą być tworzone nieskończoną ilość razy, ale do tego potrzebują nieodnawialnego surowca lub przedmiotu.

Surowiec Częściowo odnawialne produkty Metoda
Wełna - Niebieska, Błękitna i Fioletowa
Szablon:/imageSzablon:/imageSzablon:/image
Szablon:/imageSzablon:/image Mała owca otrzyma kolor wełny jednego z jej rodziców. Po zabiciu przefarbowanej owcy wypadnie z niej jeden blok wełny. Aby otrzymać więcej wełny należy użyć nożyc.

Wystarczy jedno użycie barwnika lazurytu (nieodnawialny), aby zmienić kolor owcy.