Wytwarzanie/jedzenie: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Asrisk (dyskusja | edycje)
d Poprawiono animację craftingu
uzupełnienie informacji
Linia 36: Linia 36:
|A2= Marchewka  |B2= Pieczony ziemniak    |C2= Czerwony grzyb
|A2= Marchewka  |B2= Pieczony ziemniak    |C2= Czerwony grzyb
|A3=  |B3= Miska            |C3=
|A3=  |B3= Miska            |C3=
|Output= Gulasz z królika
|Output= Potrawka z królika
}}
}}
|Dodaje {{hungerbar|5}}.
|Dodaje {{hungerbar|5}}.
Linia 44: Linia 44:
|'''[[Burak ćwikłowy]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]'''
|'''[[Burak ćwikłowy]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Burak ćwikłowy |B1= Burak ćwikłowy |C1= Burak ćwikłowy
|A1= Burak |B1= Burak |C1= Burak
|A2= Burak ćwikłowy |B2= Burak ćwikłowy |C2= Burak ćwikłowy
|A2= Burak |B2= Burak |C2= Burak
|A3= |B3= Miska |C3=
|A3= |B3= Miska |C3=
|Output= Barszcz czerwony
|Output= Barszcz czerwony
Linia 67: Linia 67:
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka złota |B1= Sztabka złota |C1= Sztabka złota
|A1= Sztabka złota |B1= Sztabka złota |C1= Sztabka złota
|A2= Sztabka złota |B2= Czerwone jabłko |C2= Sztabka złota
|A2= Sztabka złota |B2= Jabłko |C2= Sztabka złota
|A3= Sztabka złota |B3= Sztabka złota |C3= Sztabka złota
|A3= Sztabka złota |B3= Sztabka złota |C3= Sztabka złota
|Output= Złote jabłko
|Output= Złote jabłko
Linia 78: Linia 78:
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Blok złota |B1= Blok złota |C1= Blok złota
|A1= Blok złota |B1= Blok złota |C1= Blok złota
|A2= Blok złota |B2= Czerwone jabłko |C2= Blok złota
|A2= Blok złota |B2= Jabłko |C2= Blok złota
|A3= Blok złota |B3= Blok złota |C3= Blok złota
|A3= Blok złota |B3= Blok złota |C3= Blok złota
|Output= Złote jabłko
|Output= Złote jabłko
}}
}}
|Dodaje {{hungerbar|2}}, posiada specjalne moce i błyskawiczną regenerację, która regeneruje do {{hp|4}} punktów życia na sekundę. Możliwe do wytworzenia tylko w edycji [[Pocket Edition|mobilnej]] i konsolowej.
|Dodaje {{hungerbar|2}}, posiada specjalne moce i błyskawiczną regenerację, która regeneruje do {{hp|4}} punktów życia na sekundę. '''Tylko [[Console Edition]]'''
|- align="center"
|'''[[Złota marchewka]]'''
|'''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Samorodek złota]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Samorodek złota |B1= Samorodek złota |C1= Samorodek złota
|A2= Samorodek złota |B2= Marchewka |C2= Samorodek złota
|A3= Samorodek złota |B3= Samorodek złota |C3= Samorodek złota
|Output= Złota marchewka
}}


|- align="center"
|- align="center"
Linia 126: Linia 135:
|A2= Pszenica |B2= Ziarna kakaowe |C2= Pszenica
|A2= Pszenica |B2= Ziarna kakaowe |C2= Pszenica
|A3= |B3= |C3=
|A3= |B3= |C3=
|Output= Ciastko |OA=8
|Output= Ciastko,8
}}
}}
|Dodaje {{hungerbar|1}}.
|Dodaje {{hungerbar|1}}.
Linia 141: Linia 150:
}}
}}
|Dodaje {{hungerbar|4}}.
|Dodaje {{hungerbar|4}}.
|- align="center"
|'''[[Suszone wodorosty]]'''
|'''[[Blok suszonych wodorostów]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|B2= Blok suszonych wodorostów
|Output= Suszone wodorosty,9
}}
|- align="center"
|'''[[Podejrzana potrawka]]'''
|'''[[Dynia]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|A2= Czerwony grzyb |B2= Brązowy grzyb
|A3= Miska      |B3= Mlecz;Mak;Niebieska orchidea;Czosnek;Houstonia błękitna;Czerwony tulipan;Pomarańczowy tulipan;Biały tulipan;Różowy tulipan;Margaretka;Witherowa róża
|Output= Podejrzana potrawka
}}
|}
|}


<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude>
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude>

Wersja z 06:30, 18 gru 2019

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście Opis
Miska Deski






Sosnowe deski



Sosnowe deski



Sosnowe deski

Używane do zrobienia zupy grzybowej, gulaszu z królika i barszczu. Po zjedzeniu gracz otrzymuje miskę z powrotem.
Zupa grzybowa Czerwony grzyb
+
Brązowy grzyb
+
Miska

Czerwony grzybBrązowy grzyb


Brązowy grzybCzerwony grzyb



Dodaje . Kolejność grzybów nie gra roli.
Gulasz z królika Pieczony królik
+
Marchewka
+
Pieczony ziemniak
+
Czerwony grzyb
+
Miska






Czerwony grzyb



Dodaje .
Barszcz Burak ćwikłowy
+
Miska










Dodaje .
Chleb Pszenica










Dodaje .
Złote jabłko Sztabki złota
+
Jabłko










Dodaje i regeneruje zdrowie przez 5 sekund.
Zaklęte złote jabłko Bloki złota
+
Jabłko










Dodaje , posiada specjalne moce i błyskawiczną regenerację, która regeneruje do 4 () punktów życia na sekundę. Tylko Console Edition
Złota marchewka Marchewka
+
Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Samorodek złota
Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Cukier Trzcina cukrowa










Używany do stworzenia ciasta i placka dyniowego.
Pszenica Snop siana










Używana do stworzenia chleba.
Ciasto Pszenica
+
Cukier
+
Jajko
+
Mleko
Mleko Mleko Mleko






6 razy dodaje . Wiadra nie zostaną utracone w procesie tworzenia.
Ciastko Pszenica
+
Kakao




8






Dodaje .
Placek dyniowy Dynia
+
Jajko
+
Cukier










Dodaje .
Suszone wodorosty Blok suszonych wodorostów



Suszone wodorosty9






Podejrzana potrawka Dynia
+
Jajko
+
Cukier




Czerwony grzyb Brązowy grzyb