Wytwarzanie/inne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Dodanie nowych receptur, poprawki |
Poprawki i dodatki |
||
| Linia 31: | Linia 31: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| '''[[ | | '''[[Bryłka złota]]''' | ||
| '''[[Sztabka złota]]''' | | '''[[Sztabka złota]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| Linia 38: | Linia 38: | ||
|Output= Samorodek złota |OA= 9 | |Output= Samorodek złota |OA= 9 | ||
}} | }} | ||
| | |Używana do wytwarzania [[Błyszczący arbuz|błyszczącego arbuza]] i [[Złota marchewka|złotej marchewki]]. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Sztabka złota]]''' | |'''[[Sztabka złota]]''' | ||
|'''[[ | |'''[[Bryłka złota]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Samorodek złota |B1= Samorodek złota |C1= Samorodek złota | |A1= Samorodek złota |B1= Samorodek złota |C1= Samorodek złota | ||
| Linia 50: | Linia 50: | ||
}} | }} | ||
|Używana do tworzenia [[Narzędzia|narzędzi]], [[Zbroja|zbroi]], [[zegar]]a i [[Napędzane tory|napędzanych torów]]. | |Używana do tworzenia [[Narzędzia|narzędzi]], [[Zbroja|zbroi]], [[zegar]]a i [[Napędzane tory|napędzanych torów]]. | ||
|- align="center" | |||
| '''[[Bryłka żelaza]]''' | |||
| '''[[Sztabka żelaza]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A2= |B2= Sztabka żelaza |C2= | |||
|Output= Samorodek żelaza |OA= 9 | |||
}} | |||
|Używana do wytwarzania [[sztabka żelaza|sztabek żelaza]]. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Sztabka żelaza]]''' | |||
|'''[[Bryłka żelaza]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Samorodek żelaza |B1= Samorodek żelaza |C1= Samorodek żelaza | |||
|A2= Samorodek żelaza |B2= Samorodek żelaza |C2= Samorodek żelaza | |||
|A3= Samorodek żelaza |B3= Samorodek żelaza |C3= Samorodek żelaza | |||
|Output= Sztabka żelaza | |||
}} | |||
|Używana do tworzenia [[Narzędzia|narzędzi]], [[Zbroja|zbroi]], [[kompas]]u i [[tory|torów]]. | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| Linia 129: | Linia 150: | ||
|Output= Oko Kresu | |Output= Oko Kresu | ||
}} | }} | ||
|Używane do odnalezienia [[Twierdza|twierdz]] i aktywowania portalu | |Używane do odnalezienia [[Twierdza|twierdz]] i aktywowania portalu Endu. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| Linia 165: | Linia 186: | ||
}} | }} | ||
|Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | |Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | ||
|-align="center" | |||
|'''[[Shulkerowa skrzynia|Barwiona shulkerowa skrzynia]]''' | |||
|'''[[Shulkerowa skrzynia|Fioletowa shulkerowa skrzynia]]''' <br>+<br> '''[[Barwniki|Barwnik]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2= Fioletowa Shulkerowa skrzynia |C2= Mączka kostna,Błękitny barwnik,Ziarna kakaowe,Torbiel z atramentem,Różana czerwień,Fioletowy barwnik,Jasnoniebieski barwnik,Jasnoszary barwnik,Karmazynowy barwnik,Limonkowy barwnik,Lazuryt,Pomarańczowy barwnik,Różowy barwnik,Szary barwnik,Kaktusowa zieleń,Mleczowa żółć | |||
|Output= Biała Shulkerowa skrzynia, Błękitna Shulkerowa skrzynia, Brązowa Shulkerowa skrzynia, Czarna Shulkerowa skrzynia, Czerwona Shulkerowa skrzynia,Karmazynowa Shulkerowa skrzynia, Jasnoniebieska Shulkerowa skrzynia, Jasnoszara Shulkerowa skrzynia, Karmazynowa Shulkerowa skrzynia, Jasnozielona Shulkerowa skrzynia, Niebieska Shulkerowa skrzynia, Pomarańczowa Shulkerowa skrzynia, Różowa Shulkerowa skrzynia, Szara Shulkerowa skrzynia, Zielona Shulkerowa skrzynia, Żółta Shulkerowa skrzynia | |||
}} | |||
|Barwienie shulkerowej skrzyni. | |||
|-align="center" | |-align="center" | ||
Wersja z 20:22, 17 mar 2017
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Minerały | Blok węgla/ Blok żelaza/ Blok złota/ Blok diamentu/ Blok lazurytu/ Blok szmaragdu |
|
Odzyskiwanie minerałów z bloków. | ||||||||||||
| Mączka kostna | Blok kości |
|
Odzyskiwanie mączki kostnej z bloku kości. | ||||||||||||
| Bryłka złota | Sztabka złota |
|
Używana do wytwarzania błyszczącego arbuza i złotej marchewki. | ||||||||||||
| Sztabka złota | Bryłka złota |
|
Używana do tworzenia narzędzi, zbroi, zegara i napędzanych torów. | ||||||||||||
| Bryłka żelaza | Sztabka żelaza |
|
Używana do wytwarzania sztabek żelaza. | ||||||||||||
| Sztabka żelaza | Bryłka żelaza |
|
Używana do tworzenia narzędzi, zbroi, kompasu i torów. | ||||||||||||
| Kula szlamu | Blok szlamu |
|
Odzyskiwanie kul szlamu z bloku szlamu. | ||||||||||||
| Kolorowa tarcza | Tarcza + Sztandar |
|
Tarczę można połączyć ze sztandarami w celu nadania im określonego wzoru. | ||||||||||||
| Drabina | Patyki |
|
Używana do pionowego wspinania się. | ||||||||||||
| Papier | Trzcina |
|
Używany do stworzenia książek lub map. | ||||||||||||
| Książka | Papier + Skóra |
|
Używana do stworzenia biblioteczki. | ||||||||||||
| Książka z piórem | Książka + Pióro + Torbiel z atramentem |
|
Można w niej pisać. | ||||||||||||
| Oko Kresu | Perła Kresu + Płomienny proszek |
|
Używane do odnalezienia twierdz i aktywowania portalu Endu. | ||||||||||||
| Skóra | Królicza skóra |
|
Sposób na zdobycie zwykłej skóry. | ||||||||||||
| Nasiona dyni | Dynia |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Nasiona arbuza | Kawałek arbuza |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Barwiona shulkerowa skrzynia | Fioletowa shulkerowa skrzynia + Barwnik |
|
Barwienie shulkerowej skrzyni. | ||||||||||||
| Gwiazdka pirotechniczna | Barwnik + Proch + Dodatkowy składnik |
|
Składnik nadający fajerwerkom kształt eksplozji. | ||||||||||||
| Fajerwerk (bez efektu) | Proch + Papier |
|
Rakieta wytworzona w ten sposób nie da efektu eksplozji. | ||||||||||||
| Fajerwerk (z efektem) | Gwiazdka pirotechniczna + Papier + Proch (1-3) |
|
Dodawanie większej ilości prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazd przy ograniczeniu ilości prochu do jednego. |