Wartości danych/Przed flatteningiem: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
| Linia 5: | Linia 5: | ||
'''ID''' to wartość liczbowa odpowiadającemu każdemu narzędziu i blokowi w grze. Wartości te potrzebne są, do zmieniania zawartości [[Inwentarz]]a. Niektóre przedmioty, np. pochodnie posiadają różne ID w różnym położeniu. Inne, jak [[Kaktus]]y, posiadają inne ID dla różnego stopnia rozwoju. Po prawej znajduje się pełna tabela ID wszystkich bloków i przedmiotów, jakie można znaleźć w obecnej wersji gry. | '''ID''' to wartość liczbowa odpowiadającemu każdemu narzędziu i blokowi w grze. Wartości te potrzebne są, do zmieniania zawartości [[Inwentarz]]a. Niektóre przedmioty, np. pochodnie posiadają różne ID w różnym położeniu. Inne, jak [[Kaktus]]y, posiadają inne ID dla różnego stopnia rozwoju. Po prawej znajduje się pełna tabela ID wszystkich bloków i przedmiotów, jakie można znaleźć w obecnej wersji gry. | ||
== Niektóre identyfikatory bloków == | |||
{| align="left" style="margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" | |||
! Ikona !! Dec !! Hex !! Nazwa | |||
|- | |||
| height="27px" | || 00 || 00 || [[Powietrze]] | |||
|- | |||
|[[File:Stone.png|25px]] || 01 || 01 || [[Kamień]] | |||
|- | |||
|[[File:Grass.png|25px]] || 02 || 02 || [[Trawa]] | |||
|- | |||
|[[File:Dirt.png|25px]] || 03 || 03 || [[Ziemia]] | |||
|- | |||
|[[File:Cobblestone.png|25px]] || 04 || 04 || [[Bruk]] | |||
|- | |||
|[[File:Wooden Plank.png|25px]] || 05 || 05 || [[Deski]] | |||
|- | |||
|[[File:Sapling.png|25px]] || 06 || 06 || [[Sadzonka]] <sup>[[#Sadzonki|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Bedrock.png|25px]] || 07 || 07 || [[Skała macierzysta]] | |||
|- | |||
|[[File:Water.png|25px]] || 08 || 08 || [[Woda]] <sup>[[#Woda i Lawa|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Water.png|25px]] || 09 || 09 || Stała woda <sup>[[#Woda i Lawa|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Lawa1.png|25px]] || 10 || 0A || [[Lawa]] <sup>[[#Woda i Lawa|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Lawa1.png|25px]] || 11 || 0B || Stała lawa <sup>[[#Woda i Lawa|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Sand.png|25px]] || 12 || 0C || [[Piasek]] | |||
|- | |||
|[[File:Gravel.png|25px]] || 13 || 0D || [[Żwir]] | |||
|- | |||
|[[File:Gold (Ore).png|25px]] || 14 || 0E || [[Złoto (ruda)|Ruda złota]] | |||
|- | |||
|[[File:Iron (Ore).png|25px]] || 15 || 0F || [[Żelazo (ruda)|Ruda żelaza]] | |||
|- | |||
|[[File:Coal (Ore).png|25px]] || 16 || 10 || [[Węgiel (ruda)|Ruda węgla]] | |||
|- | |||
|[[File:Tree.png|25px]] || 17 || 11 || [[Drewno]] <sup>[[#Drewno|D]]</sup> <sup>[[#Drewno|B]] | |||
|- | |||
|[[File:Leaves.png|25px]] || 18 || 12 || [[Liście]] <sup>[[#Liście|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Sponge.png|25px]] || 19 || 13 || [[Gąbka]] | |||
|- | |||
|[[File:Glass.png|25px]] || 20 || 14 || [[Szkło]] | |||
|- | |||
|[[File:Lapis Lazuli (Ore).png|25px]] || 21 || 15 || [[Ruda lazurytu|Ruda lazurytu]] | |||
|- | |||
|[[File:Lapis Lazuli (Block).png|25px]] || 22 || 16 || [[Lapis Lazuli (blok)|Blok lazurytu]] | |||
|- | |||
|[[File:Dispenser.png|25px]] || 23 || 17 || [[Dozownik]] | |||
|- | |||
|[[File:Sandstone.png|25px]] || 24 || 18 || [[Piaskowiec]] | |||
|- | |||
|[[File:Note Block.png|25px]] || 25 || 19 || [[Instrument]] | |||
|- | |||
|[[File:Bed.png|25px]] || 26 || 1A || [[Łóżko]] | |||
|- | |||
|[[File:Powered Rail.png|25px]] || 27 || 1B || [[Napędzane tory]] | |||
|- | |||
|[[File:Detector Rail.png|25px]] || 28 || 1C || [[Czujnik torów]] | |||
|- | |||
|[[File:WebBlock.png|25px]] || 30 || 1E || [[Pajęczyna]] | |||
|- | |||
|[[File:White Wool.png|25px]] || 35 || 23 || [[Wełna]] <sup>[[#Wełna|D]]</sup> <sup>[[#Wełna|B]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Yellow Flower.png|25px]] || 37 || 25 || Żółty kwiat | |||
|} | |||
{| align="left" style="margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" | |||
! Ikona !! Dec !! Hex !! Nazwa | |||
|- | |||
|[[File:Red Rose.png|25px]] || 38 || 26 || Czerwona róża | |||
|- | |||
|[[File:Brown Mushroom.png|25px]] || 39 || 27 || Brązowy [[grzyb]] | |||
|- | |||
|[[File:Red Mushroom.png|25px]] || 40 || 28 || Czerwony grzyb | |||
|- | |||
|[[File:Gold (Block).png|25px]] || 41 || 29 || [[Złoto (blok)|Blok złota]] | |||
|- | |||
|[[Plik:Blok żelaza.png|25px]] || 42 || 2A || [[Żelazo (blok)|Blok żelaza]] | |||
|- | |||
|[[File:Double Stone Slab.png|25px]] || 43 || 2B || Podwójny kamienny [[schodek]] | |||
|- | |||
|[[File:Stone Slab.png|25px]] || 44 || 2C || Kamienny [[schodek]] | |||
|- | |||
|[[File:Brick (Block).png|25px]] || 45 || 2D || [[Cegły|Blok cegieł]] | |||
|- | |||
|[[File:TNT.png|25px]] || 46 || 2E || [[TNT]] | |||
|- | |||
|[[File:Bookshelf.png|25px]] || 47 || 2F || [[Biblioteczka]] | |||
|- | |||
|[[File:Moss Stone.png|25px]] || 48 || 30 || [[Bruk z mchem]] | |||
|- | |||
|[[File:Obsidian.png|25px]] || 49 || 31 || [[Obsydian]] | |||
|- | |||
|[[File:Torch.png|25px]] || 50 || 32 || [[Pochodnia]] <sup>[[#Pochodnia i pochodnia z czerwonego kamienia|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Fire.png|25px]] || 51 || 33 || [[Ogień]] | |||
|- | |||
|[[File:Monster Spawner.png|25px]] || 52 || 34 || [[Mob Spawner]] | |||
|- | |||
|[[File:Wooden Stairs.png|25px]] || 53 || 35 || Drewniane [[schody]] <sup>[[#Schody|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Chest2.png|25px]] || 54 || 36 || [[Skrzynia]] | |||
|- | |||
|[[File:Redstone (Wire).png|25px]] || 55 || 37 || [[Czerwony kamień (przewód)|Przewód z czerwonego kamienia]] <sup>[[#Dane|D]]</sup> <sup>[[#ID przedmiotów|I]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Diamond (Ore).png|25px]] || 56 || 38 || [[Diament (ruda)|Ruda diamentu]] | |||
|- | |||
|[[File:Diamond (Block).png|25px]] || 57 || 39 || [[Diament (blok)|Blok diamentu]] | |||
|- | |||
|[[File:Workbench.png|25px]] || 58 || 3A || [[Stół warsztatowy]] | |||
|- | |||
|[[File:Crops.png|25px]] || 59 || 3B || Uprawy <sup>[[#Uprawy|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Dirt.png|25px]] || 60 || 3C || [[Rolnictwo|Pole]] <sup>[[#Pole|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Furnace.png|25px]] || 61 || 3D || [[Piec]] <sup>[[#Piece i dozowniki|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Furnace (Active).png|25px]] || 62 || 3E || Płonący piec <sup>[[#Piece i dozowniki|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Sign.png|25px]] || 63 || 3F || [[Znak|Drogowskaz]]<sup>[[#Drogowskaz|D]]</sup> <sup>[[#ID przedmiotów|I]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Wooden Door.png|25px]] || 64 || 40 || Drewniane [[drzwi]] <sup>[[#Drzwi|D]]</sup> <sup>[[#ID przedmiotów|I]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Ladder.png|25px]] || 65 || 41 || [[Drabina]] <sup>[[#Drabiny|D]]</sup> | |||
|} | |||
{| align="lfeft" style="margin:2px; border: 1px solid silver; text-align: center;" | |||
! Ikona !! Dec !! Hex !! Nazwa | |||
|- | |||
|[[File:Tory.png|25px]] || 66 || 42 || [[Tory]] <sup>[[#Tory|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:cobblestonestairs.png|25px]] || 67 || 43 || [[Schody]] z bruku <sup>[[#Schody|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:wallsign.png|25px]] || 68 || 44 || Znak ścienny <sup>[[#Znaki ścienne|D]]</sup> <sup>[[#ID przedmiotów|I]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Lever.png|25px]] || 69 || 45 || [[Dźwignia]] <sup>[[#Dźwignie|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:StonePressurePlate.png|25px]] || 70 || 46 || Kamienna [[płyta naciskowa]] <sup>[[#Płyty naciskowe|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:irondoor.png|25px]] || 71 || 47 || Żelazne [[drzwi]]<sup>[[#Drzwi|D]]</sup> <sup>[[#ID przedmiotów|I]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:WoodPressurePlate.png|25px]] || 72 || 48 || Drewniana płyta naciskowa <sup>[[#Płyty naciskowe|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Redstone (Ore).png|25px]] || 73 || 49 || [[Czerwony kamień (ruda)|Ruda czerwonego kamienia]] | |||
|- | |||
|[[File:Redstone (Ore).png|25px]] || 74 || 4A || Świecąca ruda czerwonego kamienia | |||
|- | |||
|[[File:redstonetorchoff.png|25px]] || 75 || 4B || [[Czerwony kamień (pochodnia)|Pochodnia z czerwonego kamienia]] (wyłączona) <sup>[[#Pochodnie i pochodnie z czerwonego kamienia|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Redstone Torch.png|25px]] || 76 || 4C || Pochodnia z czerwonego kamienia (włączona) <sup>[[#Pochodnie i pochodnie z czerwonego kamienia|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:stonebutton.png|25px]] || 77 || 4D || [[Przycisk]] <sup>[[#Przyciski|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Snowblock96.png|25px]] || 78 || 4E || [[Śnieg]] | |||
|- | |||
|[[File:Ice.png|25px]] || 79 || 4F || [[Lód]] | |||
|- | |||
|[[File:SnowBlockImage.png|25px]] || 80 || 50 || [[Śnieg (blok)|Blok śniegu]] | |||
|- | |||
|[[File:Kaktus.png|25px]] || 81 || 51 || [[Kaktus]] | |||
|- | |||
|[[File:ClayBlock.png|25px]] || 82 || 52 || [[Glina]] | |||
|- | |||
|[[File:Bamboo.png|25px]] || 83 || 53 || [[Trzcina|Trzcina cukrowa]] <sup>[[#ID przedmiotów|I]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Szafagrająca.png|25px]] || 84 || 54 || [[Szafa grająca]] | |||
|- | |||
|[[File:Plot.png|25px]] || 85 || 55 || [[Płot]] | |||
|- | |||
|[[File:Pumpkin.png|25px]] || 86 || 56 || [[Dynia]] <sup>[[#Dynie i Jack-o-Lanterns|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Netherrack.png|25px]] || 87 || 57 || [[Netherrack]] | |||
|- | |||
|[[File:Slowsand.png|25px]] || 88 || 58 || [[Piasek dusz]] | |||
|- | |||
|[[Plik:Jasnogłaz.png|25px]] || 89 || 59 || [[Jasnogłaz]] | |||
|- | |||
|[[File:Portal.png|25px]] || 90 || 5A || [[Portal]] | |||
|- | |||
|[[File:Pumpkin-on.png|25px]] || 91 || 5B || [[Jack-O-Lantern]] <sup>[[#Pumpkins and Jack-o-Lanterns|D]]</sup> | |||
|- | |||
|[[File:Cake.png|25px]] || 92 || 5C || [[Ciasto]] | |||
|- | |||
|[[File:Redstone (Repeater, Inactive).png|25px]] || 93 || 5D || [[Czerwony kamień (przekaźnik)]] (wyłączony) | |||
|- | |||
|[[File:Redstone (Repeater, Active).png|25px]] || 94 || 5E || [[Czerwony kamień (przekaźnik)]] (włączony) | |||
|- | |||
|[[File:Chest2.png|25px]] || 95 || 5F || [[Zablokowana skrzynia]] | |||
|- | |||
|[[Plik:Trapdoor.png|25px]] || 96 || 60 || [[Klapa]] | |||
|- | |||
|[[Plik:Stone.png|25px]] || 97 || 61 || [[Kamień Silverfish]] | |||
|- | |||
|[[Plik:Stone Bricks.gif|25px]] || 98 || 62 || [[Kamienne cegły]] | |||
|- | |||
|[[Plik:BrownMushroomCap.png|25px]] || 99 || 63 || Wielki Brązowy Grzyb | |||
|- | |||
|[[Plik:RedMushroomCap.png|25px]] || 100 || 64 || Wielki Czerwony Grzyb | |||
|} | |||
{{-}} | |||
[[Plik:ID.png|600px|thumb|right|Pełna tabela ID z wersji 12w37a]] | [[Plik:ID.png|600px|thumb|right|Pełna tabela ID z wersji 12w37a]] | ||
Wersja z 19:45, 13 lut 2013
| Nieaktualne informacje! Artykuł w całości lub w części jest nieaktualny i wymaga zaktualizowania. Jeśli jesteś gotów podjąć się tego, sprawdź stronę dyskusji.
|
| Potrzebny opiekun! Artykuł potrzebuje opiekuna, który będzie aktualizował go, kiedy treść ulegnie zdezaktualizowaniu.
Jesteś w stanie pomóc? Zarejestruj się i dopisz do listy w projekcie Aktualizacja. |
ID to wartość liczbowa odpowiadającemu każdemu narzędziu i blokowi w grze. Wartości te potrzebne są, do zmieniania zawartości Inwentarza. Niektóre przedmioty, np. pochodnie posiadają różne ID w różnym położeniu. Inne, jak Kaktusy, posiadają inne ID dla różnego stopnia rozwoju. Po prawej znajduje się pełna tabela ID wszystkich bloków i przedmiotów, jakie można znaleźć w obecnej wersji gry.
Niektóre identyfikatory bloków
| Ikona | Dec | Hex | Nazwa |
|---|---|---|---|
| Plik:Red Rose.png | 38 | 26 | Czerwona róża |
| Plik:Brown Mushroom.png | 39 | 27 | Brązowy grzyb |
| Plik:Red Mushroom.png | 40 | 28 | Czerwony grzyb |
| Plik:Gold (Block).png | 41 | 29 | Blok złota |
| 42 | 2A | Blok żelaza | |
| Plik:Double Stone Slab.png | 43 | 2B | Podwójny kamienny schodek |
| Plik:Stone Slab.png | 44 | 2C | Kamienny schodek |
| Plik:Brick (Block).png | 45 | 2D | Blok cegieł |
| 46 | 2E | TNT | |
| Plik:Bookshelf.png | 47 | 2F | Biblioteczka |
| Plik:Moss Stone.png | 48 | 30 | Bruk z mchem |
| Plik:Obsidian.png | 49 | 31 | Obsydian |
| Plik:Torch.png | 50 | 32 | Pochodnia D |
| Plik:Fire.png | 51 | 33 | Ogień |
| 52 | 34 | Mob Spawner | |
| 53 | 35 | Drewniane schody D | |
| 54 | 36 | Skrzynia | |
| 55 | 37 | Przewód z czerwonego kamienia D I | |
| Plik:Diamond (Ore).png | 56 | 38 | Ruda diamentu |
| Plik:Diamond (Block).png | 57 | 39 | Blok diamentu |
| Plik:Workbench.png | 58 | 3A | Stół warsztatowy |
| 59 | 3B | Uprawy D | |
| Plik:Dirt.png | 60 | 3C | Pole D |
| Plik:Furnace.png | 61 | 3D | Piec D |
| Plik:Furnace (Active).png | 62 | 3E | Płonący piec D |
| 63 | 3F | DrogowskazD I | |
| 64 | 40 | Drewniane drzwi D I | |
| Plik:Ladder.png | 65 | 41 | Drabina D |