Texture Update: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Dodanie łóżka |
|||
| Linia 499: | Linia 499: | ||
| {{animacja|Biało barwione szkło przed TU.png;Pomarańczowo barwione szkło przed TU.png;Karmazynowo barwione szkło przed TU.png;Jasnoniebiesko barwione szkło przed TU.png;Żółto barwione szkło przed TU.png;Limonkowo barwione szkło przed TU.png;Różowo barwione szkło przed TU.png;Szaro barwione szkło przed TU.png; Jasnoszaro barwione szkło przed TU.png;Błękitnie barwione szkło przed TU.png;Fioletowo barwione szkło przed TU.png;Niebiesko barwione szkło przed TU.png;Brązowo barwione szkło przed TU.png;Zielono barwione szkło przed TU.png;Czerwono barwione szkło przed TU.png;Czarno barwione szkło przed TU.png|80px}} | | {{animacja|Biało barwione szkło przed TU.png;Pomarańczowo barwione szkło przed TU.png;Karmazynowo barwione szkło przed TU.png;Jasnoniebiesko barwione szkło przed TU.png;Żółto barwione szkło przed TU.png;Limonkowo barwione szkło przed TU.png;Różowo barwione szkło przed TU.png;Szaro barwione szkło przed TU.png; Jasnoszaro barwione szkło przed TU.png;Błękitnie barwione szkło przed TU.png;Fioletowo barwione szkło przed TU.png;Niebiesko barwione szkło przed TU.png;Brązowo barwione szkło przed TU.png;Zielono barwione szkło przed TU.png;Czerwono barwione szkło przed TU.png;Czarno barwione szkło przed TU.png|80px}} | ||
| {{animacja|Biało barwione szkło.png;Pomarańczowo barwione szkło.png;Karmazynowo barwione szkło.png;Jasnoniebiesko barwione szkło.png;Żółto barwione szkło.png;Limonkowo barwione szkło.png;Różowo barwione szkło.png;Szaro barwione szkło.png;Jasnoszaro barwione szkło.png;Błękitnie barwione szkło.png;Fioletowo barwione szkło.png;Niebiesko barwione szkło.png;Brązowo barwione szkło.png;Zielono barwione szkło.png;Czerwono barwione szkło.png;Czarno barwione szkło.png|80px}} | | {{animacja|Biało barwione szkło.png;Pomarańczowo barwione szkło.png;Karmazynowo barwione szkło.png;Jasnoniebiesko barwione szkło.png;Żółto barwione szkło.png;Limonkowo barwione szkło.png;Różowo barwione szkło.png;Szaro barwione szkło.png;Jasnoszaro barwione szkło.png;Błękitnie barwione szkło.png;Fioletowo barwione szkło.png;Niebiesko barwione szkło.png;Brązowo barwione szkło.png;Zielono barwione szkło.png;Czerwono barwione szkło.png;Czarno barwione szkło.png|80px}} | ||
|- | |||
| [[Łóżko]] | |||
| {{animacja|Białe łóżko przed TextureUpdate.png;Pomarańczowe łóżko przed TextureUpdate.png;Karmazynowe łóżko przed TextureUpdate.png;Jasnoniebieskie łóżko przed TextureUpdate.png;Żółte łóżko przed TextureUpdate.png;Jasnozielone łóżko przed TextureUpdate.png;Różowe łóżko przed TextureUpdate.png;Szare łóżko przed TextureUpdate.png;Jasnoszare łóżko przed TextureUpdate.png;Błękitne łóżko przed TextureUpdate.png;Fioletowe łóżko przed TextureUpdate.png;Niebieskie łóżko przed TextureUpdate.png;Brązowe łóżko przed TextureUpdate.png;Zielone łóżko przed TextureUpdate.png;Czerwone łóżko przed TextureUpdate.png;Czarne łóżko przed TextureUpdate.png|80px}} | |||
| {{animacja|Białe łóżko.png;Pomarańczowe łóżko.png;Karmazynowe łóżko.png;Jasnoniebieskie łóżko.png;Żółte łóżko.png;Jasnozielone łóżko.png;Różowe łóżko.png;Szare łóżko.png;Jasnoszare łóżko.png;Błękitne łóżko.png;Fioletowe łóżko.png;Niebieskie łóżko.png;Brązowe łóżko.png;Zielone łóżko.png;Czerwone łóżko.png;Czarne łóżko.png|80px}} | |||
|- | |- | ||
| [[Biblioteczka]] | | [[Biblioteczka]] | ||
Wersja z 19:47, 17 lip 2019
| Ten element dotyczy wyłącznie Java Edition i Bedrock Edition. |
| Strona zawiera wiele plików. Nie zaleca się czytania tej strony, jeśli masz ograniczony dostęp szerokopasmowy.
|
| Pobierz |
|
| Data wydania |
|
| “ |
CO JAPPA ROBI MOJEMU MINECRAFTOWI? |
„ | |
| —Jasper "Jappa" Boerstra[1] |
Texture Update – aktualizacja dla Java Edition i Bedrock Edition. Jest samodzielną aktualizacją, głównie tworzoną przez Jappę, która zmienia większość tekstur w Minecraftcie, pomijając te ikoniczne, takie jak Creeper. Stare tekstury są dalej dostępne w menu paczek zasobów pod nazwą Programmer Art.
Tekstury
Bloki
Naturalne bloki
Rośliny
Liście
Wytworzone bloki
Bloki użytkowe
Mechanizmy
Przedmioty
Minerały
Transport
Jedzenie
Rośliny
| Nazwa | Tekstura przed aktualizacją |
Tekstura po aktualizacji |
|---|---|---|
| Zboże | Plik:Pszenica przed TextureUpdate.png | |
| Nasiona buraka | Plik:Nasiona buraka przed TextureUpdate.png |
Barwniki
Narzędzia
Bronie
Zbroja
Użytkowe
Wytworzone
Mikstury
| Nazwa | Tekstura przed aktualizacją |
Tekstura po aktualizacji |
|---|---|---|
| Mikstury | Plik:Mikstura przed TextureUpdate.png | Plik:Mikstura.png |
| Mikstury miotane | Plik:Mikstura miotana przed TextureUpdate.png | Plik:Mikstura miotana.png |
| Trwałe miotane mikstury | Plik:Trwała mikstura przed TextureUpdate.png | Plik:Trwała mikstura.png |
Byty
Pasywne
| Nazwa | Tekstura przed aktualizacją |
Tekstura po aktualizacji |
|---|---|---|
| Świnia |
Neutralne
| Nazwa | Tekstura przed aktualizacją |
Tekstura po aktualizacji |
|---|---|---|
| Żelazny golem | ||
| Wilk | ||
| Zombie pigman |
Wrogie
Różne
| Nazwa | Tekstura przed aktualizacją |
Tekstura po aktualizacji |
|---|---|---|
| Zbroja | Plik:Zbroja kolcza przed TextureUpdate.pngPlik:Żelazna zbroja przed TextureUpdate.pngPlik:Złota zbroja przed TextureUpdate.pngPlik:Diamentowa zbroja przed TextureUpdate.png |
Historia
| Pełna wersja | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.14 | 18w43a | Zmieniono wszystkie tekstury. | |||
| 18w43b | Naprawiono kilka tekstur. | ||||
| 18w44a | Zmieniono tekstury dla piasku,kamienia,andezytu,diorytu,obsydianu,kaktusa i pszenicy. | ||||
| 18w47a | Zmieniono tekstury wszystkich pni,desek, złota oraz diamentowych bloków, jasnogłazu, netherowych cegieł,czerwonego piasku i piaskowca. | ||||
| Małe zmiany tekstur zwykłych,zamszonych,popękanych i rzeźbionych kamiennych cegieł oraz upraw zboża. | |||||
| 18w47b | Zmienione zostały tekstury dla impulsywnych i powtarzających bloków poleceń, świerkowych drzwi oraz klap, surowego i pieczonego dorsza. | ||||
| Zmienione górne tekstury zwykłych i okorowanych pni. | |||||
| 18w48a | Zmienione tekstury dla ścieżki. | ||||
| 18w50a | Zmieniono tekstury łóżek,bruku,bloku szmaragdu, kamienia Endu, trawy, zamszonego bruku, rudy netherowego kwarcu, kwarcowego filaru, czerwonych netherowych cegieł, zwykłego i czerwonego piaskowca, oraz świerkowych desek. | ||||
| Zmienione tekstury obsydianowego boku i spodu stołu do zaklęć, oraz górnej tekstury okorowanego tropikalnego pnia. | |||||
| Zmieniono tekstury pieczonego ziemniaka, sfermentowanego oka pająka, wszystkich zbroji końskich, ziemniaka, trującego ziemniaka i gulaszu z królika. | |||||
| 19w08a | Zmieniono tekstury bloku szmaragdu, rudy diamentu, diorytu, bloku trawy, bloku ośnieżonej trawy, bielicy, grzybni, dębowych drzwi, barwionego szkła oraz szyb. | ||||
| Zmienione zostały tekstury złotej zbroi zwykłej i końskiej, ciasta, szmaragdu, błony fantoma i sniezki. | |||||
| Zmieniono tekstury żelaznego golema, szkieletowych koni, oraz nieumałych koni. | |||||
| Zmienione zostały ikony efektów Szczęścia i Pecha. | |||||
| Bedrock Edition | |||||
| 1.8.0 | 13 Grudzień, 2018 | Wydano wersję beta paczki z nowymi teksturami. | |||
| 1.10.0 | beta 1.10.0.3 | Tekstury z Texture Update są od teraz domyślnymi teksturami. | |||
| 1.11.0 | beta 1.11.0.5 | Zmieniono kilka tekstur. | |||
| PlayStation 4 | |||||
| 1.90 | Tekstury z Texture Update są od teraz domyślnymi teksturami. | ||||
| Stare tekstury są dostępne jako wbudowana paczka tekstur. | |||||
Ciekawostki
- 1 kwietnia 2018 r. „Aktualizacja tekstur” została "wydana" dla Java Edition jako żart Aprilisowy. Nowe tekstury były dostępne w wersjach 1.12.x i snapshotach od 17w43a do 18w11a. Ogłoszono, że wszystkie wersje „Minecrafta” otrzymają nowe tekstury. Nowe tekstury były w rzeczywistości oryginalnymi teksturami wykorzystującymi 8-bitowe kolory, co doprowadziło do drastycznej redukcji szczegółów.[2]
- Tekstury zostały przywrócone do stanu pierwotnego 2 kwietnia 2018 roku.[3] Tekstur tych nie można ponownie aktywować, ustawiając datę urządzenia na 1 kwietnia 2018 roku.
Przypisy
Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.
- ↑ https://twitter.com/Jappa/status/928968321277530113
- ↑ "Java Edition Textures Finally Perfected"–Minecraft.net, 1 kwietnia, 2018 roku
- ↑ https://twitter.com/dinnerbone/status/980718994956210176



