Planowane wersje: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Nie podano opisu zmian
Linia 9: Linia 9:
! Zmiany
! Zmiany
! style="width: 15%" | Planowana data wydania
! style="width: 15%" | Planowana data wydania
|-
| style="text-align: center" | 1.4 (Pretty Scary Update)
|
*API dla modyfikacji.
*Więcej [[schodek|pół-bloków]] <ref>http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/xfzdg/i_am_markus_persson_aka_notch_creator_of/c5m18bf</ref>
*Możliwość wyboru materiału z którego ma zostać stworzony świat typu [[super płaski]]<ref>http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/xfzdg/i_am_markus_persson_aka_notch_creator_of/c5m18bf</ref>
*[[Zombie]] mogą zarażać [[mieszkaniec wioski|wieśniaków]]<ref>https://twitter.com/Dinnerbone/status/230295675743633408</ref>
**[[mieszkaniec wioski|Wieśniak]] po śmierci zostaje zamieniony w [[zombie]].
**Na normalnym poziomie trudności istnieje 50% na infekcję, a na poziomie trudności trudnym wynosi ona 100%.
**Dzieci [[mieszkaniec wioski|wieśniaków]], które zostały zarażone przez zombie, zamieniają się w dzieci zombie.
**Zarażone dzieci [[mieszkaniec wioski|wieśniaków]] są 50% szybsze, nie starzeją się i nie płoną na wskutek działania promieni słonecznych.
*Dodano [[zbroja|zbroje]] i [[broń|bronie]] dla [[mob]]ów.
**[[Szkielet]]y i [[Zombie]] rzadko noszą i upuszczają po zabiciu zbroję różnego rodzaju (czasami [[zaklinanie|zaklęte]]).
**[[Zombie]] czasami noszą i upuszczają po zabiciu [[miecz]]e lub [[topór|topory]] różnego rodzaju (czasami zaklęte)
**[[Szkielet]]y czasami noszą zaklęte [[łuk]]i ale tylko na poziomach trudności: normalnym i trudnym, z większą szansą na trudnym.
**[[Zombie]] i [[Szkielet]]y podnoszą itemy.
*[[Moby]] są agresywniejsze. Będą przeskakiwać przepaście i ryzykować śmiercią, aby nas zaatakować.
*Pokazywanie adresu serwera na liście serwera jest możliwe do zmiany za pomocą przycisku {{key|F1}}.
**Ukrywanie jest stałe.
*Nowe bloki: [[Magiczna latarnia]] i [[Blok poleceń]]
*Można kolorować obrożę [[pies|psa]] w 16 różnych kolorach
*Można kolorować [[zbroja|skórzaną zbroję]] aż w 16 777 215 różnych kolorach
**Skórzana zbroja posiada elementy, których nie można zabarwić
*[[Ramka|Ramki]] na rzeczy
*[[Doniczka|Doniczki]] na rośliny
*Eliksir niewidzialności oraz eliksir widzenia w nocy
**Eliksir niewidzialności działa tylko na postaci. [[Zbroja]] oraz przedmioty trzymane w ręce będą widoczne
**Eliksir niewidzialności działa na mobach
*[[Murek z bruku]]
*Drewniany [[przycisk]]
**[[przycisk|Drewniany przycisk]] wysyła sygnał, gdy zostanie w niego wbita [[strzała]]
**Zmiana receptury craftingu [[przycisk]]u - wystarczy użyć jednej [[deski]] lub [[kamień|kamienia]]
*[[Ziemniak]], [[Pieczony ziemniak]] oraz [[Trujący ziemniak]]
*[[Marchewka]] oraz [[Złota marchewka]]
**[[Złota marchewka]] służy w warzeniu eliksiru widzenia w nocy oraz niewidzialności
**Możliwość uprawy [[Marchewka|Marchewki]] oraz [[Ziemniak|Ziemniaka]]
*Możliwość przechodzenia mobów przez portale
*Narożne [[schody]]
*Możliwość postawienia [[klapa|klapy]] na górnej części bloku
*Ulepszenie [[mapa|map]]
**Możliwość powiększenia [[mapa|mapy]], otoczając ją w [[stół warsztatowy|stole warsztatowym]] [[papier|papierem]]
**Możliwość klonowania [[mapa|mapy]] oraz zwiększenia przybliżania
*Nowy [[mob]] - [[Wither]]
*Nowy [[mob]] - [[Czarny szkielet]]
*[[głowa|Głowy Mobów]]
*Nowy przedmiot - [[Marchewka na patyku]]
** Możliwość kontrolowania [[świnia|świni]] za pomocą [[Marchewka na patyku|Marchewki na patyku]]
** Ujeżdżana [[świnia]] może podskoczyć na wysokość 1 kratki
* Dyniowy Placek
* Ustawienia do typu świata [[Super płaski|super płaskiego]]
| 25 październik 2012
|-
|-
| style="text-align: center" | 1.5
| style="text-align: center" | 1.5
Linia 84: Linia 33:
| [[Wagonik]]i jako łodzie na lawie
| [[Wagonik]]i jako łodzie na lawie
| Notch zaproponował aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie<ref>[http://twitter.com/notch/status/59722192555999232 '''Wagoniki jako łodzie w lawie: '''http://twitter.com/notch/status/59722192555999232]</ref>.
| Notch zaproponował aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie<ref>[http://twitter.com/notch/status/59722192555999232 '''Wagoniki jako łodzie w lawie: '''http://twitter.com/notch/status/59722192555999232]</ref>.
|-
| [[Ramka|Ramki]]
| Notch kilkakrotnie mówił na Twitterze, że zamierza dodać elementy dekoracji na których będzie można wystawić przedmioty takie jak broń i zbroja<ref>[http://twitter.com/notch/status/9335087556464640 '''Dekoracje:''' http://twitter.com/notch/status/9335087556464640]</ref>.
|-
|-
| Sneak Peek
| Sneak Peek

Wersja z 16:27, 25 paź 2012


.

Ta strona jest o nadchodzących nowościach, które zostaną dodane w przyszłych wersjach gry.

Najbliższa przyszłość

Wersja Zmiany Planowana data wydania
1.5
  • Poprawka światła i czarnych przestrzeni, zaciemniających losowe miejsca na mapach.[1][2]
?

Nowości, bloki i przedmioty

Funkcja Opis
Przejmij Flagę Ogłoszone na Blogu Notcha [3].
Ujeżdżanie mobów Możliwość ujeżdżania i kontrolowania mobów. Potwierdzone na Get Satisfaction, ale zajmie trochę czasu[4]. Od wersji 12w36a można już kontrolować świnię.
Kwiaty odrastające po deszczu Członek społeczności zapytał, czy po deszczu będą odrastać kwiaty. Jeb powiedział, że zostanie to dodane[5].
Wagoniki jako łodzie na lawie Notch zaproponował aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie[6].
Sneak Peek Więcej muzyki od C418.[7]
Więcej mikstur Jeb na swoim Twitterze napisał, że w przyszłości będą aż 2653 mikstury.[8]
Podniebny Wymiar Notch dodając Kres rozmyślał o Podniebnym Wymiarze.
Portale na serwerach Na Get Satisfaction, Mojang rozważał sugestię graczy o portalach na serwerach.[9]
Lista przyjaciół Mojang planuje zamienić tryb jednoosobowy w otwarty świat do którego mogą wejść tylko przyjaciele.
Używanie dwóch rąk Jeb zamierza dodać posługiwanie się dwoma przedmiotami naraz.[10][11]

Przypisy