Pradawne miasto: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
pomyliłem 1.18 z 1.19 |
loot z typowej skrzyni |
||
| Linia 14: | Linia 14: | ||
Poza [[Warden|wardenem]], żaden mob nie może odrodzić się w pradawnym mieście. | Poza [[Warden|wardenem]], żaden mob nie może odrodzić się w pradawnym mieście. | ||
== Skrzynie == | |||
W pradawnym mieście skrzynie można znaleźć praktycznie wszędzie. Większość z nich posiada takie przedmioty: | |||
{| class="sortable fandom-table" | |||
!'''Przedmiot''' | |||
!'''Ilość''' | |||
!'''Szansa''' | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Węgiel}} | |||
|6-15 | |||
|48.2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Kość}} | |||
|1-15 | |||
|37.3% | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|1830}} [[Pochodnia|Eteryczna pochodnia]] | |||
|1-15 | |||
|37.3% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Książka}} | |||
|3-10 | |||
|37.3% | |||
|- | |||
|{{ItemSprite|636}} [[Mikstury|Mikstura regeneracji]] | |||
|1-3 | |||
|37.3% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Zaklęta książka}} | |||
|1 | |||
|37.3% | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|odłamek echa}} [[The Wild Update|Odłamek echa]] | |||
|1-3 | |||
|31.0% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Odłamek ametystu}} | |||
|1-15 | |||
|24.2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Świecące jagody}} | |||
|1-15 | |||
|24.2% | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|odłamek echa}} [[The Wild Update|Skulk]] | |||
|4-10 | |||
|24.2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Świeczka}} | |||
|1-4 | |||
|24.2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Zaklęta butelka}} | |||
|1-3 | |||
|24.2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Skulkowy czujnik}} | |||
|1-3 | |||
|24.2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Zaklęta książka}}<sup>(Swift Sneak)</sup> | |||
|1 | |||
|24.2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Żelazne nogawice}}<sup>(zaklęte)</sup> | |||
|1 | |||
|24.2% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Skulkowy katalizator}} | |||
|1-2 | |||
|16.8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Kompas}} | |||
|1 | |||
|16.8% | |||
|- | |||
|{{ItemSprite|241}} [[Płyta muzyczna]] (''13'') | |||
|1 | |||
|16.8% | |||
|- | |||
|{{ItemSprite|242}} [[Płyta muzyczna]] (''cat'') | |||
|1 | |||
|16.8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Smycz}} | |||
|1 | |||
|16.8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Znacznik}} | |||
|1 | |||
|16.8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Siodło}} | |||
|1 | |||
|16.8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowa motyka}}<sup>(zniszczona, zaklęta)</sup> | |||
|1 | |||
|16.8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowa zbroja dla konia}} | |||
|1 | |||
|16.8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowe nogawice}} | |||
|1 | |||
|16.8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Zaklęte złote jabłko}} | |||
|1-2 | |||
|8.8% | |||
|- | |||
|{{ItemSprite}} [[Płyta muzyczna]] (''otherside'') | |||
|1 | |||
|8.8% | |||
|} | |||
Wersja z 14:22, 17 kwi 2022
| Ten artykuł dotyczy treści, które zostaną dodane w najbliższej aktualizacji. Ten element pojawił się w snapshotach, ale pełna aktualizacja zawierająca te treści nie została jeszcze wydana.
W każdej chwili zawarte w tym artykule informacje mogą się zmienić! |
Pradawne miasto
| Biom | |
| Stworzony z |
Skrzynia, żyły skalku, skalk, skalkowy czujnik, skalkowy katalizator, skalkowe wrzeszczydło, łupkowe warianty rzeźbione oraz przerobione, eteryczna pochodnia, szara wełna, lód, blok ramy, piasek dusz, szkło, szyba, komparator, redstone, lampa z czerwonego kamienia, lód, eteryczna latarenka, deski ciemno-debowe i wyroby, drabina |
| Moby |
Warden (po aktywowaniu sculk shriekera) |
Pradawne miasto - nowa struktura, która pojawi się w The Wild Update W deep dark
Pojawianie
Pradawne miasto pojawia się w deep dark pod górami.
Moby
- Warden (po aktywowaniu skulkowego krzykacza)
Poza wardenem, żaden mob nie może odrodzić się w pradawnym mieście.
Skrzynie
W pradawnym mieście skrzynie można znaleźć praktycznie wszędzie. Większość z nich posiada takie przedmioty:
| Przedmiot | Ilość | Szansa |
|---|---|---|
| Węgiel | 6-15 | 48.2% |
| Kość | 1-15 | 37.3% |
| Eteryczna pochodnia | 1-15 | 37.3% |
| Książka | 3-10 | 37.3% |
| Mikstura regeneracji | 1-3 | 37.3% |
| Zaklęta książka | 1 | 37.3% |
| Odłamek echa | 1-3 | 31.0% |
| Odłamek ametystu | 1-15 | 24.2% |
| Świecące jagody | 1-15 | 24.2% |
| Skulk | 4-10 | 24.2% |
| Świeczka | 1-4 | 24.2% |
| Zaklęta butelka | 1-3 | 24.2% |
| Skulkowy czujnik | 1-3 | 24.2% |
| Zaklęta książka(Swift Sneak) | 1 | 24.2% |
| Żelazne nogawice(zaklęte) | 1 | 24.2% |
| Skulkowy katalizator | 1-2 | 16.8% |
| Kompas | 1 | 16.8% |
| Płyta muzyczna (13) | 1 | 16.8% |
| Płyta muzyczna (cat) | 1 | 16.8% |
| Smycz | 1 | 16.8% |
| Znacznik | 1 | 16.8% |
| Siodło | 1 | 16.8% |
| Diamentowa motyka(zniszczona, zaklęta) | 1 | 16.8% |
| Diamentowa zbroja dla konia | 1 | 16.8% |
| Diamentowe nogawice | 1 | 16.8% |
| Zaklęte złote jabłko | 1-2 | 8.8% |
| Płyta muzyczna (otherside) | 1 | 8.8% |
Historia
| Pełna wersja | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.19 | Deep Dark Experimental Snapshot 1 | Dodano pradawne miasta. | |||
| Zawierają one nowe bloki takie jak wzmocniony łupek, skulkowy czujnik, skulkowy krzykacz, skulkowy katalizator | |||||
| Zawiera skrzynie z nowym zaklęciem - Swift Sneak. | |||||
| Pojawia się w biomie Deep Dark na różnej wysokości. | |||||
| 22w13a | Teraz generują się zawsze na wysokości -52. | ||||
| 22w14a | Dodano odłamki echa, które można znaleźć tylko w pradawnych miastach. | ||||


