Piec: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Jejo13104 (dyskusja | edycje)
dNie podano opisu zmian
Aktualizacja informacji o paliwach, poprawki
Linia 13: Linia 13:
|wersja=Indev (19 lutego 2010)
|wersja=Indev (19 lutego 2010)
|data=61
|data=61
|idsłowne='''Zgaszony'''<br>furnace<br>'''Rozpalony'''<br>lit_furnace
}}
}}
'''Piec''' ''(ang. Furnace)'' jest specjalnym blokiem dostępnym w wersjach [[Indev]], [[Infdev]], [[Alpha]], [[Beta]] oraz pełnej wersji Minecraft. Zanim piec pojawił się w grze, należało wrzucić zebrane rudy do ognia. Po kliknięciu PPM na piec, pojawia się specjalne menu wypalania. Menu to składa się z trzech pól: obiektu wytapianego (u góry), paliwa zasilającego (na dole) oraz obiektu wyjściowego (po prawej stronie). Pojedyncze wypalanie trwa 10 sekund.
'''Piec''' ''(ang. Furnace)'' jest specjalnym blokiem dostępnym w wersjach [[Indev]], [[Infdev]], [[Alpha]], [[Beta]] oraz pełnej wersji Minecraft. Zanim piec pojawił się w grze, należało wrzucić zebrane rudy do ognia. Po kliknięciu PPM na piec, pojawia się specjalne menu wypalania. Menu to składa się z trzech pól: obiektu wytapianego (u góry), paliwa zasilającego (na dole) oraz obiektu wyjściowego (po prawej stronie). Pojedyncze wypalanie trwa 10 sekund.
Linia 31: Linia 32:
|rowspan=2 | {{BlockLink|Piec}}
|rowspan=2 | {{BlockLink|Piec}}
|rowspan=2 style="vertical-align:center" style="text-align:center" | 3.5
|rowspan=2 style="vertical-align:center" style="text-align:center" | 3.5
|rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|25px]]  
|rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|25px|link=Kilof]]  
| style="text-align:center" | Ręka  
| style="text-align:center" | Ręka  
| style="text-align:center" | Drewniany  
| style="text-align:center" | Drewniany  
Linia 234: Linia 235:


== Paliwa ==
== Paliwa ==
{| class="wikitable"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
!Nowe paliwo od 1.11
!Paliwo
!ID
!Czas spalania
!Czas spalania
!Ilość jednostek które przetopi
!Ilość jednostek które przetopi
|-
|-
|[[Plik:Grid Biała wełna.png|thumb]][[Wełna]]
! align="left" | {{Grid|Biały dywan}} [[Dywan]]{{nadchodzące}}
|35
|<div style="text-align:center;">3.3s</div>
|5s
|<div style="text-align:center;">0.33</div>
|0.5
|-
|-
|[[Dywan]]
! align="left" | {{Grid|Patyk}} [[Patyk]]
|171
|<div style="text-align:center;">5s</div>
|3.33s
|<div style="text-align:center;">0.5</div>
|0.33
|-
|-
|[[Drabina]]
! align="left" | {{Grid|Miska}} [[Miska]]{{nadchodzące}}
|65
|<div style="text-align:center;">5s</div>
|11.65s
|<div style="text-align:center;">0.5</div>
|1.165
|-
|-
|[[Drewniany przycisk|Przycisk]]
! align="left" | {{Grid|Sadzonka}}{{Grid|Sadzonka (brzoza)}}{{Grid|Sadzonka (sosna)}}{{Grid|Sadzonka (dżungla)}}{{Grid|Sadzonka (akacja)}}{{Grid|Sadzonka (ciemne drewno)}}<br>[[Sadzonka|Sadzonki]]
|
|<div style="text-align:center;">5s</div>
|
|<div style="text-align:center;">0.5</div>
|
|}
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
!Paliwo
!ID
!Czas spalania
!Ilość jednostek które przetopi
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Patyk}} [[Patyk]]i
! align="left" | {{Grid|Biała wełna}} [[Wełna]]{{nadchodzące}}
|<div style="text-align:center;">100</div>
|<div style="text-align:center;">5s</div>
|<div style="text-align:center;">5s</div>
|<div style="text-align:center;">0.5</div>
|<div style="text-align:center;">0.5</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Sadzonka}}{{Grid|Sadzonka (brzoza)}}{{Grid|Sadzonka (sosna)}}{{Grid|Sadzonka (dżungla)}} <br>[[Sadzonka|Sadzonki]]  
! align="left" | {{Grid|Drewniany przycisk}}<br>[[Przycisk|Drewniany przycisk]]{{nadchodzące}}
|<div style="text-align:center;">100</div>
|<div style="text-align:center;">5s</div>
|<div style="text-align:center;">5s</div>
|<div style="text-align:center;">0.5</div>
|<div style="text-align:center;">0.5</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Drewniana płyta}}{{Grid|Świerkowa płyta}}{{Grid|Brzozowa płyta}}{{Grid|Płyta z tropikalnego drewna}}<br>[[Półblok|Drewniane pół-bloki]]
! align="left" | {{Grid|Drewniana płyta}}{{Grid|Brzozowa płyta}}{{Grid|Świerkowa płyta}}{{Grid|Płyta z tropikalnego drewna}}{{Grid|Akacjowa płyta}}{{Grid|Ciemna dębowa płyta}}<br>[[Półblok|Drewniane półbloki]]
|<div style="text-align:center;">?</div>
|<div style="text-align:center;">7.5s</div>
|<div style="text-align:center;">7.5s</div>
|<div style="text-align:center;">0.75</div>
|<div style="text-align:center;">0.75</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Drewniany kilof}}{{Grid|Drewniana łopata}}{{Grid|Drewniany miecz}}{{Grid|Drewniany topór}}{{Grid|Drewniana motyka}}<br>[[Narzędzia|Drewniane narzędzia]]
! align="left" | {{Grid|Drewniany kilof}}{{Grid|Drewniana łopata}}{{Grid|Drewniany miecz}}{{Grid|Drewniany topór}}{{Grid|Drewniana motyka}}<br>[[Narzędzia|Drewniane narzędzia]]
|<div style="text-align:center;">?</div>
|<div style="text-align:center;">10s</div>
|<div style="text-align:center;">10s</div>
|<div style="text-align:center;">1</div>
|<div style="text-align:center;">1</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Brzozowe deski}}{{Grid|Dębowe deski}}{{Grid|Sosnowe deski}}{{Grid|Tropikalne deski}}<br>[[Deski]]
! align="left" | {{Grid|Znak}} [[Znak]]{{nadchodzące}}
|<div style="text-align:center;">300</div>
|<div style="text-align:center;">10s</div>
|<div style="text-align:center;">1</div>
|-
! align="left" | {{Grid|Drewniane drzwi}}{{Grid|Brzozowe drzwi}}{{Grid|Świerkowe drzwi}}{{Grid|Tropikalne drzwi}}{{Grid|Akacjowe drzwi}}{{Grid|Ciemne dębowe drzwi}}<br>[[Drzwi|Drewniane drzwi]]{{nadchodzące}}
|<div style="text-align:center;">11.65s</div>
|<div style="text-align:center;">1.165</div>
|-
! align="left" | {{Grid|Drabina}} [[Drabina]]{{nadchodzące}}
|<div style="text-align:center;">11.65s</div>
|<div style="text-align:center;">1.165</div>
|-
! align="left" | {{Grid|Brzozowe deski}}{{Grid|Dębowe deski}}{{Grid|Sosnowe deski}}{{Grid|Tropikalne deski}}{{Grid|Akacjowe deski}}{{Grid|Ciemne deski}}<br>[[Deski]]
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Drewno dębu}}{{Grid|Drewno brzozy}}{{Grid|Drewno sosny}}{{Grid|Drewno tropikalne}}<br> [[Drewno]]
! align="left" | {{Grid|Drewno dębu}}{{Grid|Drewno brzozy}}{{Grid|Drewno sosny}}{{Grid|Drewno tropikalne}}{{Grid|Akacja}}{{Grid|Ciemne drewno}}<br> [[Drewno]]
|<div style="text-align:center;">300</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Stół rzemieślniczy}} [[Stół rzemieślniczy]]
! align="left" | {{Grid|Stół rzemieślniczy}} [[Stół rzemieślniczy]]
|<div style="text-align:center;">300</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Biblioteczka}} [[Biblioteczka]]
! align="left" | {{Grid|Biblioteczka}} [[Biblioteczka]]
|<div style="text-align:center;">300</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Schody z drewna brzozy}}{{Grid|Schody z drewna dębu}}{{Grid|Schody z drewna sosny}}{{Grid|Schody z drewna tropikalnego}}<br>[[Schody|Drewniane schody]]
! align="left" | {{Grid|Schody z drewna dębu}}{{Grid|Schody z drewna brzozy}}{{Grid|Schody z drewna sosny}}{{Grid|Schody z drewna tropikalnego}}{{Grid|Schody z drewna akacji}}{{Grid|Schody z drewna ciemnego dębu}}<br>[[Schody|Drewniane schody]]
|<div style="text-align:center;">300</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Drewniana płyta naciskowa}}<br>[[Płyta naciskowa|Drewniana płyta naciskowa]]
! align="left" | {{Grid|Drewniana płyta naciskowa}}<br>[[Płyta naciskowa|Drewniana płyta naciskowa]]
|<div style="text-align:center;">?</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Płot}} [[Płot]]
! align="left" | {{Grid|Płot}} [[Płot]]
|<div style="text-align:center;">300</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Skrzynia}} [[Skrzynia]]
! align="left" | {{Grid|Skrzynia}} [[Skrzynia]]
|<div style="text-align:center;">300</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Klapa}} [[Klapa]]
! align="left" | {{Grid|Klapa}} [[Klapa]]
|<div style="text-align:center;">300</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Szafa grająca}} [[Szafa grająca]]
! align="left" | {{Grid|Szafa grająca}} [[Szafa grająca]]
|<div style="text-align:center;">300</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Instrument}} [[Blok dźwiękowy]]
! align="left" | {{Grid|Instrument}} [[Blok dźwiękowy]]
|<div style="text-align:center;">300</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Wielki grzyb (blok)}}[[Wielkie grzyby|Blok wielkiego grzyba]]
! align="left" | {{Grid|Wielki grzyb (blok)}}[[Wielkie grzyby|Blok wielkiego grzyba]]
|<div style="text-align:center;">?</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Detektor światła dziennego}}[[Detektor światła dziennego]]
! align="left" | {{Grid|Detektor światła dziennego}}[[Detektor światła dziennego]]
|<div style="text-align:center;">300</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
! align="left" | {{Grid|Biała chorągiew}}[[Sztandar]]
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
! align="left" | {{Grid|Dębowa łódka}}{{Grid|Brzozowa łódka}}{{Grid|Sosnowa łódka}}{{Grid|Dżunglowa łódka}}{{Grid|Akacjowa łódka}}{{Grid|Łódka z ciemnego dębu}}<br>[[Łódka]]{{nadchodzące}}
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
! align="left" | {{Grid|Łuk}} [[Łuk]]{{nadchodzące}}
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
! align="left" | {{Grid|Wędka}} [[Wędka]]{{nadchodzące}}
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">15s</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|<div style="text-align:center;">1.5</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Węgiel}} [[Węgiel]]
! align="left" | {{Grid|Węgiel}} [[Węgiel]]
|<div style="text-align:center;">1600</div>
|<div style="text-align:center;">80s</div>
|<div style="text-align:center;">80s</div>
|<div style="text-align:center;">8</div>
|<div style="text-align:center;">8</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Węgiel drzewny}} [[Węgiel drzewny]]
! align="left" | {{Grid|Węgiel drzewny}} [[Węgiel drzewny]]
|<div style="text-align:center;">1600</div>
|<div style="text-align:center;">80s</div>
|<div style="text-align:center;">80s</div>
|<div style="text-align:center;">8</div>
|<div style="text-align:center;">8</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Płomienna różdżka}} [[Płomienna_różdżka|Płomienna różdżka]]
! align="left" | {{Grid|Płomienna różdżka}} [[Płomienna_różdżka|Płomienna różdżka]]
|<div style="text-align:center;">2400</div>
|<div style="text-align:center;">120s</div>
|<div style="text-align:center;">120s</div>
|<div style="text-align:center;">12</div>
|<div style="text-align:center;">12</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Blok węgla}}[[Blok węgla]]
! align="left" | {{Grid|Blok węgla}}[[Blok węgla]]
|<div style="text-align:center;">?</div>
|<div style="text-align:center;">800s</div>
|<div style="text-align:center;">800s</div>
|<div style="text-align:center;">80</div>
|<div style="text-align:center;">80</div>
|-
|-
! align="left" | {{Grid|Wiadro z lawą}} [[Lawa|Wiadro lawy]]
! align="left" | {{Grid|Wiadro z lawą}} [[Lawa|Wiadro lawy]]
|<div style="text-align:center;">20000</div>
|<div style="text-align:center;">1000s</div>
|<div style="text-align:center;">1000s</div>
|<div style="text-align:center;">100</div>
|<div style="text-align:center;">100</div>
Linia 381: Linia 377:
<references group="fn" />
<references group="fn" />
* W bardzo wczesnych wersjach [[Indev]] przed powstaniem pieca, przedmioty przetapiało się za pomocą [[krzesiwo|krzesiwa]]. Był to znacznie szybszy sposób na przetapianie przedmiotów, lecz zostało to usunięte w nowszych wersjach kiedy piec został dodany.
* W bardzo wczesnych wersjach [[Indev]] przed powstaniem pieca, przedmioty przetapiało się za pomocą [[krzesiwo|krzesiwa]]. Był to znacznie szybszy sposób na przetapianie przedmiotów, lecz zostało to usunięte w nowszych wersjach kiedy piec został dodany.
* Po użyciu przycisku wyboru bloku na rozpalonym piecu otrzymamy blok [[Bloki_techniczne#Rozpalony_piec|rozpalonego pieca]], który nie gaśnie.
** Aby anulować ten efekt należy przepalić dowolny materiał w tym piecu.


{{Bloki}}
{{Bloki}}

Wersja z 10:09, 29 sie 2016

Piec
Typ

Użytkowe

Narzędzie


Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

?

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Tak, 13 (podczas przetapiania)

Twardość

3.5

Odporność na eksplozje

17,5

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


Piec (ang. Furnace) jest specjalnym blokiem dostępnym w wersjach Indev, Infdev, Alpha, Beta oraz pełnej wersji Minecraft. Zanim piec pojawił się w grze, należało wrzucić zebrane rudy do ognia. Po kliknięciu PPM na piec, pojawia się specjalne menu wypalania. Menu to składa się z trzech pól: obiektu wytapianego (u góry), paliwa zasilającego (na dole) oraz obiektu wyjściowego (po prawej stronie). Pojedyncze wypalanie trwa 10 sekund.

Kilof jest wymagany do podniesienia pieca z ziemi, w innym wypadku piec zostanie zniszczony.

Wypalanie trwa nawet gdy menu wypalania zostanie zamknięte, lecz wymagane jest dokładanie paliwa. Ikona ognia reprezentuje czas, w którym spala się jedno paliwo. Gdy ikona ognia opadnie na dół, wtedy spalany jest następny przedmiot. Gdy wszystkie wymagane obiekty zostaną przetopione, piec przestanie zużywać deski, węgiel itp. Jeżeli piecyk nie będzie miał paliwa, przetapianie zostanie przerwane.

Uzyskiwanie

Wydobywanie

Blok Twardość Narzędzie Czas niszczenia (w sekundach)
BlockCSS_new.png/1324 Piec 3.5 Ręka Drewniany Kamienny Żelazny Diamentowy Złoty
17.5 2.65 1.35 0.9 0.7 0.45

Crafting

Składniki Przed » Po
Bruk










Naturalne generowanie

Piec można znaleźć w kuźni w wiosce i w igloo.

Wykorzystanie

Składnik craftingu

Składniki Wejście » Wyjście
Piec + Wagonik



Wagonik z piecem






Wypalanie

Składniki Przed » Po
Piasek




Drewno dębu
2

2
Wiadro z lawą


Przed » Po
Ruda czerwonego kamienia Ruda cz. kamienia Plik:Flame.png Pył cz. kamienia Pył czerwonego kamienia
Ruda diamentu Ruda diamentu Plik:Flame.png Diament
Ruda lazurytu Ruda lazurytu Plik:Flame.png Lazuryt
Ruda szmaragdu Ruda szmaragdu Plik:Flame.png Szmaragd
Ruda węgla Ruda węgla Plik:Flame.png Węgiel
Ruda złota Ruda złota Plik:Flame.png Złoto

Ruda żelaza
Plik:Flame.png Żelazo
Ruda Netherowego kwarcu Ruda kwarcu Plik:Flame.png Kwarc

Bruk
Plik:Flame.png Kamień
Drewno dębu Drewno Plik:Flame.png Węgiel drzewny

Glina
Plik:Flame.png Cegła
Blok gliny Blok gliny Plik:Flame.png Utwardzona glina Utwardzona glina

Netherrack
Plik:Flame.png Netherowa cegła

Kaktus
Plik:Flame.png Zielony barwnik Kaktusowa zieleń

Piasek
Plik:Flame.png Szkło

Kamienne cegły
Plik:Flame.png Popekane kam. cegły
Owoc refrenu Owoc refrenu Plik:Flame.png Prażony owoc refrenu Prażony owoc refrenu

Mokra gąbka
Plik:Flame.png Gąbka
Surowy befsztyk Surowy befsztyk Plik:Flame.png Pieczony befsztyk Pieczony befsztyk
Surowy schab Surowy schab Plik:Flame.png Pieczony schab Pieczony schab

Surowa baranina
Plik:Flame.png Pieczona baranina

Surowy kurczak
Plik:Flame.png Pieczony kurczak

Surowy królik
Plik:Flame.png Pieczony królik
Surowa ryba Surowa ryba Plik:Flame.png Usmażona ryba Usmażona ryba

Surowy łosoś
Plik:Flame.png Pieczony łosoś Upieczony łosoś

Ziemniak
Plik:Flame.png Pieczony ziemniak

Paliwa

Paliwo Czas spalania Ilość jednostek które przetopi

Dywan[nadchodzące]
3.3s
0.33

Patyk
5s
0.5

Miska[nadchodzące]
5s
0.5

Sadzonka (brzoza)Sadzonka (sosna)Sadzonka (dżungla)Sadzonka (akacja)Sadzonka (ciemne drewno)
Sadzonki
5s
0.5

Wełna[nadchodzące]
5s
0.5
Drewniany przycisk
Drewniany przycisk[nadchodzące]
5s
0.5
Drewniana płyta

Płyta z tropikalnego drewna
Ciemna dębowa płyta
Drewniane półbloki
7.5s
0.75



Drewniany topór

Drewniane narzędzia
10s
1
Znak Znak[nadchodzące]
10s
1
Drewniane drzwi



Ciemne dębowe drzwi
Drewniane drzwi[nadchodzące]
11.65s
1.165

Drabina[nadchodzące]
11.65s
1.165


Sosnowe deski

Ciemne deski
Deski
15s
1.5
Drewno dębuDrewno brzozyDrewno sosnyDrewno tropikalneAkacjaCiemne drewno
Drewno
15s
1.5

Stół rzemieślniczy
15s
1.5

Biblioteczka
15s
1.5
Schody z drewna dębuSchody z drewna brzozySchody z drewna sosnySchody z drewna tropikalnegoSchody z drewna akacjiSchody z drewna ciemnego dębu
Drewniane schody
15s
1.5
Drewniana płyta naciskowa
Drewniana płyta naciskowa
15s
1.5
Błąd Lua w module „mw.title.lua”, w linii 229: too many expensive function calls. Płot
15s
1.5

Skrzynia
15s
1.5
Błąd Lua w module „mw.title.lua”, w linii 229: too many expensive function calls. Klapa
15s
1.5

Szafa grająca
15s
1.5
Błąd Lua w module „mw.title.lua”, w linii 229: too many expensive function calls. Blok dźwiękowy
15s
1.5
Błąd Lua w module „mw.title.lua”, w linii 229: too many expensive function calls.Blok wielkiego grzyba
15s
1.5

Detektor światła dziennego
15s
1.5
Błąd Lua w module „mw.title.lua”, w linii 229: too many expensive function calls.Sztandar
15s
1.5


Błąd Lua w module „mw.title.lua”, w linii 229: too many expensive function calls.Błąd Lua w module „mw.title.lua”, w linii 229: too many expensive function calls.
Błąd Lua w module „mw.title.lua”, w linii 229: too many expensive function calls.
Łódka[nadchodzące]
15s
1.5

Łuk[nadchodzące]
15s
1.5

Wędka[nadchodzące]
15s
1.5

Węgiel
80s
8

Węgiel drzewny
80s
8

Płomienna różdżka
120s
12

Blok węgla
800s
80
Wiadro z lawą Wiadro lawy
1000s
100

Ciekawostki

  • Gdy patrząc się na płonący piec pójdzie się spać ogień będzie skierowany w stronę gracza kiedy stał.
  • W bardzo wczesnych wersjach Indev przed powstaniem pieca, przedmioty przetapiało się za pomocą krzesiwa. Był to znacznie szybszy sposób na przetapianie przedmiotów, lecz zostało to usunięte w nowszych wersjach kiedy piec został dodany.