Piec: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
d →Paliwa |
||
| Linia 149: | Linia 149: | ||
|<div style="text-align:center;">8</div> | |<div style="text-align:center;">8</div> | ||
|- | |- | ||
! align="left" | {{Grid|Deski}} [[Deski]] | ! align="left" | {{Grid|Deski}}{{Grid|Deski (brzoza)}}{{Grid|Deski (sosna)}}{{Grid|Deski (dżungla)}}<br>[[Deski]] | ||
|<div style="text-align:center;">300</div> | |<div style="text-align:center;">300</div> | ||
|<div style="text-align:center;">15s</div> | |<div style="text-align:center;">15s</div> | ||
| Linia 159: | Linia 159: | ||
|<div style="text-align:center;">0.5</div> | |<div style="text-align:center;">0.5</div> | ||
|- | |- | ||
! align="left" | {{Grid|Sadzonka}} [[Sadzonka]] | ! align="left" | {{Grid|Sadzonka}}{{Grid|Sadzonka (brzoza)}}{{Grid|Sadzonka (sosna)}}{{Grid|Sadzonka (dżungla)}} <br>[[Sadzonka|Sadzonki]] | ||
|<div style="text-align:center;">100</div> | |<div style="text-align:center;">100</div> | ||
|<div style="text-align:center;">5s</div> | |<div style="text-align:center;">5s</div> | ||
| Linia 179: | Linia 179: | ||
|<div style="text-align:center;">1.5</div> | |<div style="text-align:center;">1.5</div> | ||
|- | |- | ||
! align="left" | {{Grid|Drewno}} [[Drewno]] | ! align="left" | {{Grid|Drewno}}{{Grid|Drewno (brzoza)}}{{Grid|Drewno (sosna)}}{{Grid|Drewno (dżungla)}}<br> [[Drewno]] | ||
|<div style="text-align:center;">300</div> | |<div style="text-align:center;">300</div> | ||
|<div style="text-align:center;">15s</div> | |<div style="text-align:center;">15s</div> | ||
| Linia 218: | Linia 218: | ||
|<div style="text-align:center;">120s</div> | |<div style="text-align:center;">120s</div> | ||
|<div style="text-align:center;">12</div> | |<div style="text-align:center;">12</div> | ||
|- | |||
! align="left" | {{Grid|Drewniany kilof}}{{Grid|Drewniana łopata}}{{Grid|Drewniany miecz}}{{Grid|Drewniany topór}}{{Grid|Drewniana motyka}}<br>[[Narzędzia|Drewniane narzędzia]] | |||
|<div style="text-align:center;">?</div> | |||
|<div style="text-align:center;">10s</div> | |||
|<div style="text-align:center;">1</div> | |||
|- | |||
! align="left" | {{Grid|Schodek z drewna}}{{Grid|Schodek z drewna (sosna)}}{{Grid|Schodek z drewna (brzoza)}}{{Grid|Schodek z drewna (dżungla)}}<br>[[Schodek|Drewniane pół-bloki]] | |||
|<div style="text-align:center;">?</div> | |||
|<div style="text-align:center;">15s</div> | |||
|<div style="text-align:center;">1.5</div> | |||
|- | |||
! align="left" | {{Grid|Drewniana płyta naciskowa}}<br>[[Płyta naciskowa|Drewniana płyta naciskowa]] | |||
|<div style="text-align:center;">?</div> | |||
|<div style="text-align:center;">15s</div> | |||
|<div style="text-align:center;">1.5</div> | |||
|- | |||
! align="left" | {{Grid|Wielki grzyb (blok)}}[[Wielkie grzyby|Blok wielkiego grzyba]] | |||
|<div style="text-align:center;">?</div> | |||
|<div style="text-align:center;">15s</div> | |||
|<div style="text-align:center;">1.5</div> | |||
|} | |} | ||
Wersja z 19:59, 2 cze 2012
| Typ |
Użytkowe |
| Narzędzie | |
| Odnawialne |
Tak |
| Możliwość grupowania |
Tak (64) |
| Fizyka |
? |
| Przezroczystość |
Nie |
| Emisja światła |
Tak, 13 (podczas przetapiania) |
| Twardość |
3.5 |
| Odporność na eksplozje |
17,5 |
| Palność |
Nie |
| Rzadkość |
Pospolita |
Piec jest specjalnym blokiem dostępnym w wersjach Indev, Infdev, Alpha, Beta oraz pełnej wersji Minecraft. Zanim piec pojawił się w grze, należało wrzucić zebrane rudy do ognia. Po kliknięciu PPM na piec, pojawia się specjalne menu wypalania. Menu te składa się z trzech pól. Obiektu wytapianego (u góry), paliwa zasilającego (na dole) oraz obiektu wyjściowego (po prawej stronie). Pojedyncze wypalanie trwa 9.25 sekundy.
Kilof jest wymagany do podniesienia pieca z ziemi, w innym wypadku piec zostanie zniszczony.
Wypalanie trwa nawet gdy menu wypalania zostanie zamknięte, lecz wymagane jest dokładanie coraz to nowego paliwa. Ikona ognia reprezentuje czas ,w którym spala się jedno paliwo. Gdy ikona ognia opadnie na dół, wtedy spalany jest następny przedmiot. Gdy wszystkie wymagane obiekty zostaną przetopione, wtedy piec przestanie zużywać deski, węgiel itp. Jeżeli piecyk nie będzie miał paliwa, przetapianie zostanie przerwane.
Crafting
| Składniki | Przed » Po | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruk |
|
Jako składnik craftingu
Napędzany wagonik może być wytworzony z pieca i wagonika.
| Składniki | Przed » Po | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Piec + Minecart |
|
Wypalanie
| Składniki | Przed » Po | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Piasek |
|
Paliwa
| Paliwo | ID | Czas spalania | Ilość jednostek które przetopi |
|---|---|---|---|
Węgiel |
1600
|
80s
|
8
|
Węgiel drzewny |
1600
|
80s
|
8
|
Deski |
300
|
15s
|
1.5
|
Patyki |
100
|
5s
|
0.5
|
Sadzonki |
100
|
5s
|
0.5
|
300
|
15s
|
1.5
| |
300
|
15s
|
1.5
| |
300
|
15s
|
1.5
| |
Drewno |
300
|
15s
|
1.5
|
300
|
15s
|
1.5
| |
Biblioteczka |
300
|
15s
|
1.5
|
Skrzynia |
300
|
15s
|
1.5
|
Szafa grająca |
300
|
15s
|
1.5
|
300
|
15s
|
1.5
| |
20000
|
1000s
|
100
| |
Płomienna różdżka |
2400
|
120s
|
12
|
Drewniane narzędzia |
?
|
10s
|
1
|
Drewniane pół-bloki |
?
|
15s
|
1.5
|
Drewniana płyta naciskowa |
?
|
15s
|
1.5
|
?
|
15s
|
1.5
|
Ciekawostki
- Gdy patrząc się na płonący piec pójdzie się spać ogień będzie skierowany w stronę gracza kiedy stał.
- W bardzo wczesnych wersjach Indev przed powstaniem pieca, przedmioty przetapiało się za pomocą krzesiwa. Był to znacznie szybszy sposób na przetapianie przedmiotów, lecz zostało to usunięte w nowszych wersjach kiedy piec został dodany.
- Po użyciu doboru bloku na rozpalonym piecu otrzymamy blok rozpalonego pieca, który nie gaśnie.
- Aby anulować ten efekt należy przepalić dowolny materiał w tym piecu.