Obsydian: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Slawko97 (dyskusja | edycje)
Wycofano ostatnią zmianę treści (zrobioną przez TheGorn) i przywrócono wersję 22193 autorstwa Slawko97
Falibor (dyskusja | edycje)
→‎Zastosowanie: +Magiczna latarnia
Linia 27: Linia 27:
|-align="center"
|-align="center"
! Składniki
! Składniki
! Przed » Po
! Wejście » Wyjście
|-
|-
![[Książka]]<br />
![[Książka]]<br />
Linia 47: Linia 47:
|A3=Obsydian|B3=Obsydian|C3=Obsydian
|A3=Obsydian|B3=Obsydian|C3=Obsydian
|Output= Skrzynia Kresu | OA=1
|Output= Skrzynia Kresu | OA=1
}}
|}
Od [[Historia_wersji/Nieoficjalne_wersje#12w32a|12w32a]]:
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|-align="center"
!Składniki
!Otrzymywanie
|-align="center"
|[[Obsydian]] <br>+<br> [[Szkło]] <br>+<br> [[Gwiazda Netheru]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Szkło    |A2= Szkło    |A3= Obsydian
|B1= Szkło    |B2= Gwiazda Netheru    |B3= Obsydian
|C1= Szkło    |C2= Szkło    |C3= Obsydian
|Output= Magiczna latarnia
}}
}}
|}
|}

Wersja z 13:23, 11 wrz 2012

Obsydian
Typ

Naturalny

Narzędzie


Odnawialne

Częściowo

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

?

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

50

Odporność na eksplozje

6000 bloków

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


Obsydian to ciemno purpurowy blok, który po raz pierwszy został umieszczony w grze w wersji 0.30. Obsydian może być znaleziony w rzadkich sytuacjach, kiedy woda i źródło lawy łączą się. Obsydian jest tworzony wtedy, kiedy woda dotknie źródła lawy. Kiedy woda i lawa nie będące źródłem łączą się powstaje bruk. Obsydian może być jedynie wydobyty diamentowym kilofem i jego wydobycie trwa 10 sekund (w wersji Beta 15 sekund). Obsydian może być też zniszczony czymś innym niż diamentowym kilofem, ale zajmuje to 4 minuty i 10 sekund[1] i nie daje żadnego możliwego do użycia bloku.


W aktualizacji Halloween, dodano możliwość budowania portali do netheru z obsydianu. Potrzebne do tego było minimalnie 10 bloków obsydianu (14 przy pełnej ramie) i krzesiwo.

Zastosowanie

Składniki Wejście » Wyjście
Książka

+
Kryształ diamentu
+
Obsydian




Stół do zaklęć
Kryształ diamentu
Kryształ diamentu



Oko Kresu +
Obsydian



Skrzynia Kresu

Oko Kresu



Od 12w32a:

Składniki Otrzymywanie
Obsydian
+
Szkło
+
Gwiazda Netheru





Gwiazda Netheru



Historia

Obsydian jest dostępny w trybie Classic. Był generalnie używany do Pixel Artu .

W Survivial Teście, Obsydian był ekstremalnie wytrzymały i dawał dwa lub trzy bloki bruku.

Obsydian był usunięty w trybie Indev i wrócił w trybie Infdev.

Przypisy

  1. Sprawdzone doświadczalnie.