View at: Szablon:Przedmioty/zawartość [edytuj]
Lazuryt: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d →Przepalanie: nazwy |
→Zastosowania: dodano barwienie gliny i szkła |
||
| Linia 69: | Linia 69: | ||
|A3= |B3=Lazuryt |C3= | |A3= |B3=Lazuryt |C3= | ||
|Output= Niebieska wełna |OA= 1 | |Output= Niebieska wełna |OA= 1 | ||
}} | |||
|- | |||
| align="center"| [[Utwardzona glina]] +<br>'''Lazuryt''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Utwardzona glina|B1= Utwardzona glina|C1= Utwardzona glina | |||
|A2= Utwardzona glina|B2= Lazuryt |C2= Utwardzona glina | |||
|A3= Utwardzona glina |B3= Utwardzona glina |C3= Utwardzona glina | |||
|Output=Niebiesko barwiona glina |OA=8 | |||
}} | |||
|- | |||
| align="center"| [[Szkło]] +<br> '''Lazuryt''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Szkło|B1= Szkło|C1= Szkło | |||
|A2= Szkło|B2= Lazuryt |C2= Szkło | |||
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | |||
|Output=Niebiesko barwione szkło |OA=8 | |||
}} | }} | ||
|- | |- | ||
Wersja z 18:19, 31 sty 2014
| Ten artykuł dotyczy barwnika. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia. |
Lazuryt
| Typ |
Barwnik |
| Wytrzymałość |
4 |
| Odnawialne |
? |
| Możliwość grupowania |
Tak (64) |
| Rzadkość |
Pospolita |
Lazuryt (ang. Lapis Lazuli) jest niebieskim barwnikiem. Różni się tym od innych barwników, że jako jedyny jest kopaliną i jest surowcem nieodnawialnym. Z jednej rudy lazurytu, wypada od 4 do 8 kawałków niebieskiego barwnika. W przeciwieństwie do rud żelaza i złota wcale nie trzeba go przetapiać w piecu, aby otrzymać barwnik. Można go użyć od razu, po zebraniu barwnika, gdy zniszczymy jego rudę.
Użycie
- Umieszczenie w polu craftingu razem z wełną da nam niebieski blok wełny.
- Możliwe jest zdobycie więcej bloczków niebieskiej wełny, poprzez zafarbowanie owcy niebieskim barwnikiem. Otrzymujemy wtedy 1-3 bloczków niebieskiej wełny.
- Można utworzyć blok lazurytu poprzez wypełnienie każdej kratki w polu craftingu barwnikiem.
- Malowanie skórzanej zbroi i obroży psom
Otrzymywanie
Crafting
| Składniki | Wejście » Wyjście | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Blok lazurytu |
|
Przepalanie
| Składniki | Wejście » Wyjście | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ruda lazurytu |
|
Zastosowania
| Składniki | Przed » Po | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lazuryt |
| ||||||||||||
| Wełna + Lazuryt |
| ||||||||||||
| Utwardzona glina + Lazuryt |
| ||||||||||||
| Szkło + Lazuryt |
| ||||||||||||
| Lazuryt + Mączka kostna |
| ||||||||||||
| Lazuryt + Zielony barwnik |
| ||||||||||||
| Lazuryt + Czerwony barwnik |
| ||||||||||||
| Lazuryt + Mączka kostna + Czerwony barwnik lub Różowy barwnik + Lazuryt + Czerwony barwnik |
|