Glazurowana terakota: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Rozszerzenie wartości danych |
|||
| Linia 113: | Linia 113: | ||
* na fioletowej glazurowanej terakocie można ujrzeć rękojeść [[miecz]]a i ostrze [[kilof]]a. | * na fioletowej glazurowanej terakocie można ujrzeć rękojeść [[miecz]]a i ostrze [[kilof]]a. | ||
== ID | == Wartości danych == | ||
=== ID === | |||
''[[Java Edition]]'': | |||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! | ! Wariant bloku | ||
! | ! Identyfikator | ||
! Forma | |||
! Klucz tłumaczenia | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|673}} Biała glazurowana terakota | ||
|Biała glazurowana terakota | |{{Code|white_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|block.minecraft.white_glazed_terracotta}} | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|675}} Pomarańczowa glazurowana terakota | ||
|Pomarańczowa glazurowana terakota | |{{Code|orange_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|block.minecraft.orange_glazed_terracotta}} | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|683}} Karmazynowa glazurowana terakota | ||
|Karmazynowa glazurowana terakota | |{{Code|magenta_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
||{{Code|block.minecraft.magenta_glazed_terracotta}} | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|680}} Jasnoniebieska glazurowana terakota | ||
|Jasnoniebieska glazurowana terakota | |{{Code|light_blue_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|block.minecraft.light_blue_glazed_terracotta}} | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|676}} Żółta glazurowana terakota | ||
|Żółta glazurowana terakota | |{{Code|yellow_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|block.minecraft.yellow_glazed_terracotta}} | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|677}} Jasnozielona glazurowana terakota | ||
|Jasnozielona glazurowana terakota | |{{Code|lime_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|block.minecraft.lime_glazed_terracotta}} | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|684}} Różowa glazurowana terakota | ||
|Różowa glazurowana terakota | |{{Code|pink_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|block.minecraft.pink_glazed_terracotta}} | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|671}} Szara glazurowana terakota | ||
|Szara | |{{Code|gray_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|block.minecraft.gray_glazed_terracotta}} | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|672}} Jasnoszara glazurowana terakota | ||
|Jasnoszara glazurowana terakota | |{{Code|light_gray_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|block.minecraft.light_gray_glazed_terracotta}} | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|679}} Błękitna glazurowana terakota | ||
| | |{{Code|cyan_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|block.minecraft.cyan_glazed_terracotta}} | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|682}} Fioletowa glazurowana terakota | ||
|Fioletowa glazurowana terakota | |{{Code|purple_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|block.minecraft.purple_glazed_terracotta}} | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|681}} Niebieska glazurowana terakota | ||
|Niebieska glazurowana terakota | |{{Code|blue_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|block.minecraft.blue_glazed_terracotta}} | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|685}} Brązowa glazurowana terakota | ||
|Brązowa glazurowana terakota | |{{Code|brown_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|block.minecraft.brown_glazed_terracotta}} | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|678}} Zielona glazurowana terakota | ||
|Zielona glazurowana terakota | |{{Code|green_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|block.minecraft.green_glazed_terracotta}} | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|674}} Czerwona glazurowana terakota | ||
|Czerwona glazurowana terakota | |{{Code|red_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|block.minecraft.red_glazed_terracotta}} | |||
|- | |- | ||
| | |{{BlockSprite|670}} Czarna glazurowana terakota | ||
|Czarna glazurowana terakota | |{{Code|black_glazed_terracotta}} | ||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|block.minecraft.black_glazed_terracotta}} | |||
|} | |||
''[[Bedrock Edition]]'': | |||
{| class="wikitable" | |||
! Wariant bloku | |||
! ID słowne | |||
! ID aliasu | |||
! ID numeryczne | |||
! Forma | |||
! ID przedmiotu | |||
! Klucze tłumaczenia | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|673}} Biała glazurowana terakota | |||
|{{Code|white_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.white}} | |||
|{{Code|220}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|white_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.white.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaWhite.name}} | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|675}} Pomarańczowa glazurowana terakota | |||
|{{Code|orange_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.orange}} | |||
|{{Code|221}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|orange_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.orange.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaOrange.name}} | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|683}} Karmazynowa glazurowana terakota | |||
|{{Code|magenta_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.magenta}} | |||
|{{Code|222}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|magenta_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.magenta.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaMagenta.name}} | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|680}} Jasnoniebieska glazurowana terakota | |||
|{{Code|light_blue_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.light_blue}} | |||
|{{Code|223}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|light_blue_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.light_blue.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaLightBlue.name}} | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|676}} Żółta glazurowana terakota | |||
|{{Code|yellow_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.yellow}} | |||
|{{Code|224}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|yellow_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.yellow.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaYellow.name}} | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|677}} Jasnozielona glazurowana terakota | |||
|{{Code|lime_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.lime}} | |||
|{{Code|225}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|lime_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.lime.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaLime.name}} | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|684}} Różowa glazurowana terakota | |||
|{{Code|pink_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.pink}} | |||
|{{Code|226}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|pink_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.pink.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaPink.name}} | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|671}} Szara glazurowana terakota | |||
|{{Code|gray_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.gray}} | |||
|{{Code|227}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|gray_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.gray.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaGray.name}} | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|672}} Jasnoszara glazurowana terakota | |||
|{{Code|silver_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.silver}} | |||
|{{Code|228}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|silver_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.silver.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaSilver.name}} | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|679}} Cyjanowa glazurowana terakota | |||
|{{Code|cyan_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.cyan}} | |||
|{{Code|229}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|cyan_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.cyan.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaCyan.name}} | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|682}} Fioletowa glazurowana terakota | |||
|{{Code|purple_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.purple}} | |||
|{{Code|219}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|purple_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.purple.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaPurple.name}} | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|681}} Niebieska glazurowana terakota | |||
|{{Code|blue_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.blue}} | |||
|{{Code|231}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|blue_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.blue.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaBlue.name}} | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|685}} Brązowa glazurowana terakota | |||
|{{Code|brown_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.brown}} | |||
|{{Code|232}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|brown_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.brown.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaBrown.name}} | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|678}} Zielona glazurowana terakota | |||
|{{Code|green_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.green}} | |||
|{{Code|233}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|green_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.green.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaGreen.name}} | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|674}} Czerwona glazurowana terakota | |||
|{{Code|red_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.red}} | |||
|{{Code|234}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|red_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.red.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaRed.name}} | |||
|- | |||
|{{BlockSprite|670}} Czarna glazurowana terakota | |||
|{{Code|black_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|glazedterracotta.black}} | |||
|{{Code|235}} | |||
|Blok,<br>Przedmiot | |||
|{{Code|black_glazed_terracotta}} | |||
|{{Code|tile.glazedTerracotta.black.name}}<br>{{Code|tile.glazedTerracottaBlack.name}} | |||
|} | |} | ||
Wersja z 19:08, 11 paź 2023
| Ten artykuł dotyczy glazurowanej terakoty. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia. |
| Typ |
Przetworzony, dekoracyjny, strukturalny |
| Narzędzie | |
| Odnawialne |
Tak |
| Możliwość grupowania |
Tak, 64 |
| Fizyka |
Nie |
| Przezroczystość |
Nie |
| Emisja światła |
Nie |
| Twardość |
1.4 |
| Odporność na eksplozje |
7 |
| Palność |
Nie |
| Rzadkość |
Pospolita |
Glazurowana terakota (ang. Glazed Terracota) – blok dekoracyjny mający 16 wariantów kolorystycznych.
Otrzymywanie
Wydobywanie
Glazurowaną terakotę trzeba wydobywać kilofem.
| Blok | Twardość | Narzędzie | Czas niszczenia (w sekundach) | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Glazurowana terakota | 1,4 | Ręka | Drewniany | Kamienny | Żelazny | Diamentowy | Złoty | ||||
| 7 | 1,05 | 0,55 | 0,35 | 0,3 | 0,2 | ||||||
Przetapianie
Glazurowaną terakotę otrzymuje się po przepaleniu terakoty w piecu.
| Składniki | Wejście → Wyjście | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Terakota |
|
Naturalne generowanie
Fioletowa glazurowana terakota może się wygenerować w zimnych wielkich podwodnych ruinach. Biała, jasnoszara, błękitna oraz pomarańczowa glazurowana terakota może występować w ruinach szlaku.
Handel
Osadnik z profesją kamieniarza posiada w swoim asortymencie bloki glazurowanej terakoty na poziomie fachowca za 1 szmaragd. Bloki glazurowanej terakoty są oferowane w losowych kolorach.
Zastosowanie
Budowanie
Glazurowana terakota, ze względu na swoją niską odporność na eksplozje, nie nadaje się jako materiał budowlany. Ma jednak bardzo kolorowy wygląd, w związku z czym często używana jest do dekoracji.
Umieszczanie

Po położeniu glazurowanej terakoty ta obróci się w zależności od kierunku spojrzenia gracza. Jeżeli kilka bloków glazurowanej terakoty zostanie ułożonych w poprawny sposób, tekstury stworzą pewien wzór, jak pokazano na zdjęciu obok.
Tekstury
Każdy blok glazurowanej terakoty ma inną teksturę. Większość z nich to normalne, niemające żadnego znaczenia wzory, w niektórych można się jednak dopatrzeć czegoś więcej:
- na karmazynowej glazurowanej terakocie można ujrzeć strzałkę;
- na błękitnej glazurowanej terakocie można ujrzeć twarz creepera;
- na fioletowej glazurowanej terakocie można ujrzeć rękojeść miecza i ostrze kilofa.
Wartości danych
ID
| Wariant bloku | Identyfikator | Forma | Klucz tłumaczenia |
|---|---|---|---|
| Biała glazurowana terakota | white_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.white_glazed_terracotta
|
| Pomarańczowa glazurowana terakota | orange_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.orange_glazed_terracotta
|
| Karmazynowa glazurowana terakota | magenta_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.magenta_glazed_terracotta
|
| Jasnoniebieska glazurowana terakota | light_blue_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.light_blue_glazed_terracotta
|
| Żółta glazurowana terakota | yellow_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.yellow_glazed_terracotta
|
| Jasnozielona glazurowana terakota | lime_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.lime_glazed_terracotta
|
| Różowa glazurowana terakota | pink_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.pink_glazed_terracotta
|
| Szara glazurowana terakota | gray_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.gray_glazed_terracotta
|
| Jasnoszara glazurowana terakota | light_gray_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.light_gray_glazed_terracotta
|
| Błękitna glazurowana terakota | cyan_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.cyan_glazed_terracotta
|
| Fioletowa glazurowana terakota | purple_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.purple_glazed_terracotta
|
| Niebieska glazurowana terakota | blue_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.blue_glazed_terracotta
|
| Brązowa glazurowana terakota | brown_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.brown_glazed_terracotta
|
| Zielona glazurowana terakota | green_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.green_glazed_terracotta
|
| Czerwona glazurowana terakota | red_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.red_glazed_terracotta
|
| Czarna glazurowana terakota | black_glazed_terracotta
|
Blok, Przedmiot |
block.minecraft.black_glazed_terracotta
|
| Wariant bloku | ID słowne | ID aliasu | ID numeryczne | Forma | ID przedmiotu | Klucze tłumaczenia |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Biała glazurowana terakota | white_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.white
|
220
|
Blok, Przedmiot |
white_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.white.nametile.glazedTerracottaWhite.name
|
| Pomarańczowa glazurowana terakota | orange_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.orange
|
221
|
Blok, Przedmiot |
orange_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.orange.nametile.glazedTerracottaOrange.name
|
| Karmazynowa glazurowana terakota | magenta_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.magenta
|
222
|
Blok, Przedmiot |
magenta_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.magenta.nametile.glazedTerracottaMagenta.name
|
| Jasnoniebieska glazurowana terakota | light_blue_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.light_blue
|
223
|
Blok, Przedmiot |
light_blue_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.light_blue.nametile.glazedTerracottaLightBlue.name
|
| Żółta glazurowana terakota | yellow_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.yellow
|
224
|
Blok, Przedmiot |
yellow_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.yellow.nametile.glazedTerracottaYellow.name
|
| Jasnozielona glazurowana terakota | lime_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.lime
|
225
|
Blok, Przedmiot |
lime_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.lime.nametile.glazedTerracottaLime.name
|
| Różowa glazurowana terakota | pink_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.pink
|
226
|
Blok, Przedmiot |
pink_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.pink.nametile.glazedTerracottaPink.name
|
| Szara glazurowana terakota | gray_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.gray
|
227
|
Blok, Przedmiot |
gray_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.gray.nametile.glazedTerracottaGray.name
|
| Jasnoszara glazurowana terakota | silver_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.silver
|
228
|
Blok, Przedmiot |
silver_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.silver.nametile.glazedTerracottaSilver.name
|
| Cyjanowa glazurowana terakota | cyan_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.cyan
|
229
|
Blok, Przedmiot |
cyan_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.cyan.nametile.glazedTerracottaCyan.name
|
| Fioletowa glazurowana terakota | purple_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.purple
|
219
|
Blok, Przedmiot |
purple_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.purple.nametile.glazedTerracottaPurple.name
|
| Niebieska glazurowana terakota | blue_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.blue
|
231
|
Blok, Przedmiot |
blue_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.blue.nametile.glazedTerracottaBlue.name
|
| Brązowa glazurowana terakota | brown_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.brown
|
232
|
Blok, Przedmiot |
brown_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.brown.nametile.glazedTerracottaBrown.name
|
| Zielona glazurowana terakota | green_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.green
|
233
|
Blok, Przedmiot |
green_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.green.nametile.glazedTerracottaGreen.name
|
| Czerwona glazurowana terakota | red_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.red
|
234
|
Blok, Przedmiot |
red_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.red.nametile.glazedTerracottaRed.name
|
| Czarna glazurowana terakota | black_glazed_terracotta
|
glazedterracotta.black
|
235
|
Blok, Przedmiot |
black_glazed_terracotta
|
tile.glazedTerracotta.black.nametile.glazedTerracottaBlack.name
|
Historia
| Pełna wersja | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.12 | 17w06a | Dodano glazurowaną terakotę. | |||
| 17w13a | Zmieniono tekstury białej, pomarańczowej, karmazynowej, oraz błękitnej glazurowanej terakoty. | ||||
| Zmiana ta miała na celu usunięcie tekstur, mogących zawierać obraźliwe i niestosowne wzory.[1][2][3] | |||||
| 1.13 | 17w47a | Usunięto ID numeryczne wszystkich wariantów glazurowanej terakoty. | |||
| Nadchodzące zmiany | |||||
| 1.20 | 23w12a | Bloki glazurowanej terakoty mogą znajdować się w ruinach szlaku. | |||
| Pełna wersja Pocket Edition | |||||
| 1.1 | build 1 | Dodano glazurowaną terakotę. | |||
| build 3 | Zmieniono tekstury białej, pomarańczowej, karmazynowej, oraz błękitnej glazurowanej terakoty. | ||||
| Console Edition | |||||
| TU53 | CU43 | 1.49 | Patch 23 | TU53 | Dodano glazurowaną terakotę. |
Ciekawostki
- Wzory na blokach glazurowanej terakoty zostały zaprojektowane przez Johan'a Aronson'a.[3]
- Jeb powiedział, że inspiracją do stworzenia glazurowanej terakoty była podłoga w marokańskim stylu znajdująca się w łazience w jednym z hotelów w Kalifornii.[4]
- Glazurowana terakota jako jedyny blok może zostać przesunięta przez tłok, ale nie przyczepia się do bloku szlamu.
Przypisy
Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.
