Fioletowy barwnik: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Qwert225 (dyskusja | edycje)
Dodano barwienie gliny i szkła
Dodano informacje o craftingu, dodano informacje do infoboxu, dodano sekcję "Historia", dodano opcję "Nieokreślony" do szablonów craftingu, informacje z en:Purple Dye
Linia 2: Linia 2:
|wygląd1=Purple2.PNG
|wygląd1=Purple2.PNG
|typ=Barwnik
|typ=Barwnik
|odnawialne=Tak
|wytrzymałość=5
|wytrzymałość=5
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|idsłowne=dye 5
}}
}}


Linia 17: Linia 19:
| align="center"| [[Lazuryt]] + <br>[[Czerwony barwnik]]
| align="center"| [[Lazuryt]] + <br>[[Czerwony barwnik]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|A1=                  |B1= |C1=
|A1=                  |B1= |C1=
|A2= Lazuryt |B2= |C2= Czerwony barwnik
|A2= Lazuryt |B2= |C2= Czerwony barwnik
Linia 27: Linia 30:


* Tworzenie fioletowego bloku [[Wełna|wełny]], [[Szkło|szkła]] i [[Utwardzona glina|utwardzonej gliny]].
* Tworzenie fioletowego bloku [[Wełna|wełny]], [[Szkło|szkła]] i [[Utwardzona glina|utwardzonej gliny]].
* Możliwe jest zdobycie więcej bloczków fioletowej wełny, poprzez zafarbowanie [[owca|owcy]] fioletowym barwnikiem. Otrzymujemy wtedy 1-3 bloczków fioletowej wełny.
* Możliwe jest zdobycie więcej bloków fioletowej wełny, poprzez zafarbowanie [[owca|owcy]] fioletowym barwnikiem. Otrzymujemy wtedy 1-3 bloków fioletowej wełny.
* Malowanie [[zbroja|skórzanej zbroi]] i obroży [[wilk|psom]]
* Malowanie [[zbroja|skórzanej zbroi]] i obroży [[wilk|psom]].
* Dodawanie wzorów oraz kolorowanie [[banner]]ów.
* Dodawanie do [[gwiazdka pirotechniczna|gwiazdki pirotechnicznej]] w celu pokolorowania efektu fajerwerka.
* Łączenie z [[proch]]em tworząc kolorowaną gwiazdkę pirotechniczną.




{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Przed » Po
!Składniki
!Składniki
!Przed » Po
!Przed » Po
Linia 38: Linia 46:
| align="center"|[[Różowy barwnik]] + <br>[[Fioletowy barwnik]]
| align="center"|[[Różowy barwnik]] + <br>[[Fioletowy barwnik]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|A1= |B1= |C1=
|A1= |B1= |C1=
|A2= Lazuryt,Fioletowy barwnik|B2= Mączka kostna,|C2= ,Różowy barwnik
|A2= Lazuryt,Fioletowy barwnik|B2= Mączka kostna,|C2= ,Różowy barwnik
Linia 43: Linia 52:
|Output= Karmazynowy barwnik,Karmazynowy barwnik |OA=3,2
|Output= Karmazynowy barwnik,Karmazynowy barwnik |OA=3,2
}}
}}
|-
| align="center"| [[Wełna]] + <br>[[Fioletowy barwnik]]
| align="center"| [[Wełna]] + <br>[[Fioletowy barwnik]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|A1= |B1= |C1=
|A1= |B1= |C1=
|A2= |B2=Biała_wełna |C2=
|A2= |B2=Biała_wełna |C2=
Linia 59: Linia 68:
|Output=Fioletowo barwiona glina  |OA=8
|Output=Fioletowo barwiona glina  |OA=8
}}
}}
|-
| align="center" | [[Szkło]] +<br> '''Fioletowy barwnik'''
| align="center"| [[Szkło]] +<br> '''Fioletowy barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Szkło|B1= Szkło|C1= Szkło
|A1= Szkło|B1= Szkło|C1= Szkło
Linia 66: Linia 74:
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło
|Output=Fioletowo barwione szkło  |OA=8
|Output=Fioletowo barwione szkło  |OA=8
}}
|-
| align="center" | [[Proch]] <br>+<br> [[Fioletowy barwnik]]
|{{Grid/Crafting Table 
|B2= Proch   
|C3= Fioletowy barwnik
|Output= Fioletowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna |OA=1
|nieokreślona=1
}}
| align="center" | [[Proch]] <br>+<br> [[Fioletowy barwnik]] <br>+<br> Dodatkowy składnik
|{{Grid/Crafting Table 
|B2= Proch   
|B3= Diament, Głowa creepera, Samorodek złota, Ognista kula, Jasnopył, Pióro
|C3= Fioletowy barwnik
|Output= Fioletowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna  |OA=1
|nieokreślona=1
}}
}}
|}
|}
== Historia ==
{{Historia|b}}
{{Historia||1.2|Dodano fioletowy barwnik.}}
{{Historia|r}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w34a|Dodano możliwość kolorowania skórzanej zbroi oraz obroży psów.}}
{{Historia||1.4.6|snap=12w49a|Fioletowy barwnik może zostać użyty wraz z prochem do stworzenia fajerwerków.}}
{{Historia||1.6.1|snap=13w19a|Fioletowy barwnik może zostać użyty do kolorowania utwardzonej gliny.}}
{{Historia||1.7.2|snap=13w41a|[[Szkło]] może zostać pokolorowane z uźyciem barwników.}}
{{Historia||1.8|snap=14w02a|Ponieważ lazuryt stał się surowcem odnawialnym, fioletowy barwnik również stał się materiałem odnawialnym.}}
{{Historia|||snap=14w30a|Dodano [[banner]]y które mogą zostać pokolorowane.}}
{{Historia|Pocketa}}
{{Historia||0.4.0|Dodano fioletowy barwnik.}}
{{Historia|foot}}
{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}



Wersja z 20:53, 29 kwi 2016

Fioletowy barwnik
Typ

Barwnik

Wytrzymałość

5

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Fioletowy barwnik (ang. Purple Dye) jest kolorem drugorzędnym. Powstaje poprzez dodanie lazurytu i czerwonego barwnika.


Wytwarzanie

Składniki Przed » Po
Lazuryt +
Czerwony barwnik










Użycie


Składniki Przed » Po Składniki Przed » Po
Różowy barwnik +
Fioletowy barwnik



Karmazynowy barwnik





Wełna +
Fioletowy barwnik





Biała_wełna



Utwardzona glina +
Fioletowy barwnik
Utwardzona glina Utwardzona glina Utwardzona glina Fioletowo barwiona glina
Utwardzona glina
Utwardzona glina
Utwardzona glina Utwardzona glina Utwardzona glina
Szkło +
Fioletowy barwnik



Fioletowo barwione szkło






Proch
+
Fioletowy barwnik



Fioletowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna






Proch
+
Fioletowy barwnik
+
Dodatkowy składnik



Fioletowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna






Historia

Beta
1.2Dodano fioletowy barwnik.
Pełna wersja
1.4.212w34aDodano możliwość kolorowania skórzanej zbroi oraz obroży psów.
1.4.612w49aFioletowy barwnik może zostać użyty wraz z prochem do stworzenia fajerwerków.
1.6.113w19aFioletowy barwnik może zostać użyty do kolorowania utwardzonej gliny.
1.7.213w41aSzkło może zostać pokolorowane z uźyciem barwników.
1.814w02aPonieważ lazuryt stał się surowcem odnawialnym, fioletowy barwnik również stał się materiałem odnawialnym.
14w30aDodano bannery które mogą zostać pokolorowane.
Pocket Edition Alpha
0.4.0Dodano fioletowy barwnik.