Użytkownik:Igorczewski6524/workspace: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 873: | Linia 873: | ||
|{{ItemSprite|425}} {{ItemSprite|1160}} {{ItemSprite|415}} {{ItemSprite|420}} {{ItemSprite|420}} {{ItemSprite|409}} {{ItemSprite|683}} | |{{ItemSprite|425}} {{ItemSprite|1160}} {{ItemSprite|415}} {{ItemSprite|420}} {{ItemSprite|420}} {{ItemSprite|409}} {{ItemSprite|683}} | ||
|{{InvSprite|Buty}} Buty | |{{InvSprite|Buty}} Buty | ||
|} | |||
===Statystyki=== | |||
Poniższe tabele zawierają statystyki różnych typów zbroi. | |||
{| class="wikitable" | |||
!colspan=3|Pełen zestaw | |||
|- | |||
!Typ | |||
!Ochrona | |||
!Odporność na odrzut | |||
|- | |||
|{{ItemSprite|426}} {{ItemSprite|427}} {{ItemSprite|429}} {{ItemSprite|425}} Skórzana zbroja | |||
| 7 ({{armorbar|7|9px}}) | |||
| 0 | |||
|- | |||
|{{ItemSprite|1157}} {{ItemSprite|1158}} {{ItemSprite|1159}} {{ItemSprite|1160}} Miedziana zbroja | |||
|10 ({{armorbar|10|9px}}) | |||
|0 | |||
|- | |||
|{{ItemSprite|417}} {{ItemSprite|416}} {{ItemSprite|419}} {{ItemSprite|415}} Złota zbroja | |||
|11 ({{armorbar|11|9px}}) | |||
|0 | |||
|- | |||
|{{ItemSprite|64}} {{ItemSprite|48}} {{ItemSprite|272}} {{ItemSprite|32}} Kolcza zbroja | |||
|12 ({{armorbar|12|9px}}) | |||
|0 | |||
|- | |||
|{{ItemSprite|422}} {{ItemSprite|421}} {{ItemSprite|424}} {{ItemSprite|420}} Żelazna zbroja | |||
|15 ({{armorbar|15|9px}}) | |||
|0 | |||
|- | |||
|{{ItemSprite|411}} {{ItemSprite|410}} {{ItemSprite|413}} {{ItemSprite|409}} Diamentowa zbroja | |||
|20 ({{armorbar|20|9px}}) | |||
|0 | |||
|- | |||
|{{ItemSprite|680}} {{ItemSprite|681}} {{ItemSprite|682}} {{ItemSprite|683}} Netherytowa zbroja | |||
|20 ({{armorbar|20|9px}}) | |||
|4 (40%) | |||
|} | |||
{| class="wikitable" | |||
!colspan=5|Hełmy | |||
|- | |||
!Typ | |||
!Ochrona | |||
!Wytrzymałość | |||
!Podatność na zaklęcia | |||
!Odporność na odrzut | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Skórzana czapka}} | |||
|1 ({{armorbar|1|9px}}) | |||
|55 | |||
|15 | |||
|0 | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Miedziany hełm}} | |||
|2 ({{armorbar|2|9px}}) | |||
|121 | |||
|8 | |||
|0 | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Złoty hełm}} | |||
|2 ({{armorbar|2|9px}}) | |||
|77 | |||
|25 | |||
|0 | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Kolczy hełm}} | |||
|2 ({{armorbar|2}}) | |||
|165 | |||
|12 | |||
|0 | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Żelazny hełm}} | |||
|2 ({{armorbar|2|9px}}) | |||
|165 | |||
|9 | |||
|0 | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowy hełm}} | |||
|3 ({{armorbar|3|9px}}) | |||
|363 | |||
|10 | |||
|0 | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Netherytowy hełm}} | |||
|3 ({{armorbar|3|9px}}) | |||
|407 | |||
|15 | |||
|1 (10%) | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Żółwia skorupa}} | |||
|2 ({{armorbar|2|9px}} | |||
|275 | |||
|9 | |||
|0 | |||
|} | |} | ||
Wersja z 18:23, 16 lis 2025
| Typ |
Zbroja |
| Wytrzymałość |
Zobacz wytrzymałość |
| Odnawialne |
Tak (oprócz netherytowej) |
| Możliwość grupowania |
Nie |
| Rzadkość |
Pospolita |
Zbroja (ang. armor) - kategoria przedmiotów zapewniająca graczom i mobom ochronę przed standardowymi obrażeniami. Zbroja składa się z: hełmu, napierśnika, nogawic i butów, które mogą zostać umieszczone w miejscach zbroi w ekwipunku.
Lista elementów zbroi
Hełm
Napierśnik
Nogawice
Buty
Przedmioty, które nie zapewniają ochrony, ale mogą być wyposażone jak zbroja:
- Elytry
- Wykrawana dynia
- Głowa gracza (i inne)
Otrzymywanie
Wytwarzanie
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hełm | 5 skór lub sztabek miedzi lub sztabek złota lub sztabek żelaza lub diamentów |
|
|||||||||||||
| Napierśnik | 8 skór lub sztabek miedzi lub sztabek złota lub sztabek żelaza lub diamentów |
|
|||||||||||||
| Nogawice | 7 skór lub sztabek miedzi lub sztabek złota lub sztabek żelaza lub diamentów |
|
|||||||||||||
| Buty | 4 skóry lub sztabki miedzi lub sztabki złota lub sztabki żelaza lub diamenty |
|
|||||||||||||
| Żółwia skorupa | Tarczka żółwia |
|
Nadaje efekt Oddychania pod wodą. | ||||||||||||
| Skórzana zbroja końska | 7 skór |
|
Chroni konia. Pozostałych rodzajów zbroi końskiej nie da się wytworzyć. | ||||||||||||
| Wilcza zbroja | 6 tarczek pancernika |
|
Chroni wilka. |
Pełny zestaw zbroi wymaga 24 sztuk materiału. Wyjątkiem jest zbroja netherytowa, którą wytwarza się ulepszając diamentową zbroję sztabką netherytu. Żółwia skorupa jest jedyną częścią zbroi, która może być wytworzona z tarczek żółwia. Kolcza zbroja nie może zostać wytworzona, zamiast tego pozyskuje się ją z mobów, handlu oraz łupów.
Ulepszanie
Netherytowa zbroja jest uzyskiwana poprzez ulepszenie diamentowej zbroi sztabką netherytu i Netherytowego ulepszenia. Pełny zestaw wymaga 4 sztabki netherytu i 4 Netherytowe ulepszenia. wytrzymałościNetherytowa zbroja zachowuje zaklęcia i poziom wytrzymałości diamentowej zbroi.
| Składniki | Receptura ulepszania |
|---|---|
| Netherytowe ulepszenie
+ Diamentowe przedmioty + Sztabka netherytu |
Naturalne generowanie
| Ten element dotyczy wyłącznie Java Edition. |
W każdej zbrojowni w wiosce na tajdze znajdują się dwa stojaki na zbroje, jeden wyposażony w żelazny hełm, a drugi w żelazny napierśnik.
Łup
| Hełm | ||||
|---|---|---|---|---|
| Przedmiot | Struktura | Kontener | Ilość | Szansa |
| Java Edition | ||||
| Skórzana czapka | Wioska | Skrzynia rymarza | 1 | 31,8% |
| Zaklęta skórzana czapka | Wrak statku | Skrzynia z zapasami | 1 | 20,8% |
| Żelazny hełm | Twierdza | Skrzynia na ołtarzu | 1 | 11,9% |
| Wioska | Skrzynia płatnerza | 1 | 31,8% | |
| Skrzynia zbrojmistrza | 1 | 25,4% | ||
| Zaklęty żelazny hełm | Miasto Endu | Skrzynia | 1 | 13,1% |
| Złoty hełm | Ruiny bastionu | Ogólna skrzynia | 1 | 9.8% |
| Podwodne ruiny | Duża skrzynia ruin | 1 | 4,3% | |
| Mała skrzynia ruin | 1 | 8,3% | ||
| Zaklęty złoty hełm | Ruiny bastionu | Skrzynia na moście | 1 | 11,2% |
| Ruina portalu | Skrzynia | 1 | 20,5% | |
| Diamentowy hełm | Ruiny bastionu | Skrzynia skarbu | 1 | 14,3% |
| Zaklęty diamentowy hełm | Miasto Endu | Skrzynia | 1 | 13,1% |
| Uszkodzony zaklęty diamentowy hełm | Ruiny bastionu | Skrzynia skarbu | 1 | 16,9% |
| Bedrock Edition | ||||
| Skórzana czapka | Wioska | Skrzynia rymarza | 1 | 31,8% |
| Zaklęta skórzana czapka | Wrak statku | Skrzynia z zapasami | 1 | 20,8% |
| Kolczy hełm | Zakopany skarb | Skrzynia | 1 | 57,2% |
| Żelazny hełm | Twierdza | Skrzynia na ołtarzu | 1 | 11,6% |
| Wioska | Skrzynia płatnerza | 1 | 31,8% | |
| Skrzynia zbrojmistrza | 1 | 25,4% | ||
| Zaklęty żelazny hełm | Miasto Endu | Skrzynia | 1 | 13,1% |
| Złoty hełm | Ruiny bastionu | Ogólna skrzynia | 1 | 9.8% |
| Podwodne ruiny | Duża skrzynia ruin | 1 | 4,3% | |
| Mała skrzynia ruin | 1 | 8,3% | ||
| Zaklęty złoty hełm | Ruiny bastionu | Skrzynia na moście | 1 | 11,2% |
| Ruina portalu | Skrzynia | 1 | 20,5% | |
| Diamentowy hełm | Ruiny bastionu | Skrzynia skarbu | 1 | 14,3% |
| Zaklęty diamentowy hełm | Miasto Endu | Skrzynia | 1 | 13,1% |
| Uszkodzony zaklęty diamentowy hełm | Ruiny bastionu | Skrzynia skarbu | 1 | 16,9% |
| Napierśnik | ||||
|---|---|---|---|---|
| Przedmiot | Struktura | Kontener | Ilość | Szansa |
| Java Edition | ||||
| Skórzana tunika | Zakopany skarb | Skrzynia | 1 | 25% |
| Podwodne ruiny | Duża skrzynia ruin | 1 | 4,3% | |
| Mała skrzynia ruin | 1 | 8,3% | ||
| Wioska | Skrzynia rymarza | 1 | 31,8% | |
| Zaklęta skórzana tunika | Wrak statku | Skrzynia z zapasami | 1 | 20,8% |
| Kolczy napierśnik | Leśny dwór | Skrzynia | 1 | 14,9% |
| Żelazny napierśnik | Twierdza | Skrzynia na ołtarzu | 1 | 11,9% |
| Wioska | Skrzynia zbrojmistrza | 1 | 25,4% | |
| Zaklęty żelazny napierśnik | Miasto Endu | Skrzynia | 1 | 13,1% |
| Komnaty próby | Skarb i skrzynia nagród | 1 | 7% | |
| Złoty napierśnik | Ruiny bastionu | Ogólna skrzynia | 1 | 9,8% |
| Forteca Netheru | Skrzynia | 1 | 17,9% | |
| Zaklęty złoty napierśnik | Ruiny bastionu | Skrzynia na moście | 1 | 11,2% |
| Ruina portalu | Skrzynia | 1 | 20,5% | |
| Diamentowy napierśnik | Ruiny bastionu | Skrzynia skarbu | 1 | 14,3% |
| Leśny dwór | Skrzynia | 1 | 7,7% | |
| Zaklęty diamentowy napierśnik | Miasto Endu | Skrzynia | 1 | 13,1% |
| Komnaty próby | Skarbiec i skrzynia nagród | 1 | 3,5% | |
| Złowieszczy skarbiec | 1 | 8,3% | ||
| Uszkodzony zaklęty diamentowy napierśnik | Ruiny bastionu | Skrzynia skarbu | 1 | 16,9% |
| Bedrock Edition | ||||
| Skórzana tunika | Podwodne ruiny | Duża skrzynia ruin | 1 | 4,3% |
| Mała skrzynia ruin | 1 | 8,3% | ||
| Wioska | Skrzynia rymarza | 1 | 31,8% | |
| Zaklęta skórzana tunika | Wrak statku | Skrzynia z zapasami | 1 | 20,8% |
| Kolczy napierśnik | Zakopany skarb | Skrzynia | 1 | 57,2% |
| Leśny dwór | Skrzynia | 1 | 14,7% | |
| Żelazny napierśnik | Twierdza | Skrzynia na ołtarzu | 1 | 11,6% |
| Wioska | Skrzynia zbrojmistrza | 1 | 25,4% | |
| Zaklęty żelazny napierśnik | Miasto Endu | Skrzynia | 1 | 13,1% |
| Komnaty próby | Skarb i skrzynia nagród | 1 | 1,7% | |
| Złoty napierśnik | Ruiny bastionu | Ogólna skrzynia | 1 | 9,8% |
| Forteca Netheru | Skrzynia | 1 | 17,9% | |
| Zaklęty złoty napierśnik | Ruiny bastionu | Skrzynia na moście | 1 | 11,2% |
| Ruina portalu | Skrzynia | 1 | 20,5% | |
| Diamentowy napierśnik | Ruiny bastionu | Skrzynia skarbu | 1 | 14,3% |
| Leśny dwór | Skrzynia | 1 | 7,6% | |
| Zaklęty diamentowy napierśnik | Miasto Endu | Skrzynia | 1 | 13,1% |
| Komnaty próby | Skarbiec i skrzynia nagród | 1 | 0,9% | |
| Złowieszczy skarbiec | 1 | 8,3% | ||
| Uszkodzony zaklęty diamentowy napierśnik | Ruiny bastionu | Skrzynia skarbu | 1 | 16,9% |
Drop z mobów
Zombie, posuch, osadnik zombie, szkielet, tułacz, bagniak oraz piglin, które pojawiły się ze zbroją, mają szansę wynoszącą 8,5% po zabiciu przez gracza na upuszczenie jej. Upuszczona zbroja ma losową wytrzymałość i zachowuje swoje zaklęcia.
Handel
Skórzana zbroja może zostać kupiona u rymarza. Ma ona losowe zabarwienie.
Żelazna, kolcza i zaklęta diamentowa zbroja może zostać kupiona u płatnerza.
Łowienie
Skórzane buty, często mocno uszkodzone, mogą zostać wyłowione jako śmieć.
Użycie
Zbroja może zostać założona, aby chronić gracza lub moba.
Wyposażanie
Gracz może założyć zbroję umieszczając jej część w odpowiednim miejscu w ekwipunku lub używając jej PPM lub zakładając ją za pomocą Dozownika. Gdy podczas używania zbroi PPM, odpowiadające jej miejsce jest zajęte, zostanie ona podmieniona. Każda część zbroi zajmuje 1 miejsce w ekwipunku.
| Przedmiot | Miejsce w ekwipunku |
|---|---|
Hełm | |
Napierśnik | |
Nogawice | |
Buty |
Statystyki
Poniższe tabele zawierają statystyki różnych typów zbroi.
| Hełmy | ||||
|---|---|---|---|---|
| Typ | Ochrona | Wytrzymałość | Podatność na zaklęcia | Odporność na odrzut |
| Skórzana czapka | 1 ( |
55 | 15 | 0 |
| Miedziany hełm | 2 ( |
121 | 8 | 0 |
| Złoty hełm | 2 ( |
77 | 25 | 0 |
| Kolczy hełm | 2 ( |
165 | 12 | 0 |
| Żelazny hełm | 2 ( |
165 | 9 | 0 |
| Diamentowy hełm | 3 ( |
363 | 10 | 0 |
| Netherytowy hełm | 3 ( |
407 | 15 | 1 (10%) |
| Żółwia skorupa | 2 ( |
275 | 9 | 0 |



