Wytwarzanie/użytkowe: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
jeszcze pięć bloków. |
+ stół łuczarski, ul, piorunochron, trzeszczące serce |
||
| Linia 206: | Linia 206: | ||
}} | }} | ||
|Funkcjonuje podobnie do [[Skrzynia|skrzyni]]. | |Funkcjonuje podobnie do [[Skrzynia|skrzyni]]. | ||
|- | |||
|'''[[Stół łuczarski]]''' | |||
|'''[[Krzemień]]'''<br>+<br>dowolne '''[[deski]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Krzemień |B1= Krzemień | |||
|A2= Dowolne deski |B2= Dowolne deski | |||
|A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski | |||
|Output= Stół łuczarski | |||
}} | |||
|Nie ma własnego interfejsu, ale jest używany przez [[osadnik]]a łuczarza jako stacja robocza. | |||
|- | |||
|'''[[Ul]]''' | |||
|'''[[Deski]]'''<br>+<br>'''[[Plaster miodu|Plastry miodu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1=Dowolne deski |B1=Dowolne deski |C1=Dowolne deski | |||
|A2=Plaster miodu |B2=Plaster miodu |C2=Plaster miodu | |||
|A3=Dowolne deski |B3=Dowolne deski |C3=Dowolne deski | |||
|Output=Ul | |||
}} | |||
|Użyteczny w hodowli [[Pszczoła|pszczół]]. | |||
|- | |- | ||
| Linia 253: | Linia 275: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Kotwica odrodzenia]]''' | |'''[[Kotwica odrodzenia]]''' | ||
|'''[[Płaczący obsydian]]'''<br> | |'''[[Płaczący obsydian]]'''<br>+<br>'''[[Jasnogłaz]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Płaczący obsydian |B1= Płaczący obsydian |C1= Płaczący obsydian | |A1= Płaczący obsydian |B1= Płaczący obsydian |C1= Płaczący obsydian | ||
| Linia 284: | Linia 306: | ||
|Można się po nim wspinać, tak jak po drabinie, umożliwia też szybkie budowanie pomocniczych wież i platform. | |Można się po nim wspinać, tak jak po drabinie, umożliwia też szybkie budowanie pomocniczych wież i platform. | ||
|- | |||
|'''[[Piorunochron]]''' | |||
|'''[[Sztabka miedzi]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Sztabka miedzi | |||
|B2= Sztabka miedzi | |||
|B3= Sztabka miedzi | |||
|Output= Piorunochron | |||
}} | |||
|Blok przyciągający [[piorun]]y. | |||
|- | |||
|'''[[Trzeszczące serce]]''' | |||
|[[Bladodębowy pień]] +<br> [[blok żywicy]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1=Bladodębowy pień |B2=Blok żywicy |B3=Bladodębowy pień | |||
|Output=Trzeszczące serce | |||
}} | |||
|Przyzywa [[trzeszcza]] w nocy. Uderzenie trzeszcza sprawia, że wokół serca pojawiają się [[Gruda żywicy|grudy żywicy]]. | |||
|} | |} | ||
<noinclude> | <noinclude> | ||
[[Kategoria:Crafting]] | [[Kategoria:Crafting]] | ||
</noinclude> | </noinclude> | ||
Wersja z 19:17, 9 sie 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stół do zaklinania | Książka + Diamenty + Obsydian |
|
Używany do zaklinania. | ||||||||||||
| Biblioteczka | Deski + Książki |
|
Wzmacnia zaklęcia uzyskiwane na stole do zaklinania. | ||||||||||||
| Pulpit | Biblioteczka + Drewniane płyty |
|
Przechowuje zapisaną książkę i umożliwia jej wygodne czytanie. | ||||||||||||
| Rzeźbiona biblioteczka | Dowolne deski + Drewniane płyty |
|
Przechowuje do sześciu książek dowolnego typu. | ||||||||||||
| Kowadło | Bloki żelaza + Sztabki żelaza |
|
Pozwala zmieniać nazwy przedmiotów i bloków, naprawiać przedmioty i łączyć zaklęcia. | ||||||||||||
| Piec hutniczy | Piec + Sztabka żelaza + Gładki kamień |
|
Działa jak zwykły piec, ale pozwala tylko na przetapianie złóż oraz metalowych przedmiotów. Przetapianie jest natomiast 2 razy szybsze. | ||||||||||||
| Wędzarka | Piec + Pień / Drewno (dowolne, może być ociosane) |
|
Działa jak zwykły piec, ale pozwala tylko na pieczenie jedzenia. Pieczenie jest natomiast 2 razy szybsze. | ||||||||||||
| Ognisko | Patyk + Węgiel / Węgiel drzewny + Pień / Drewno (dowolne, może być ociosane) |
|
Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | ||||||||||||
| Ognisko dusz | Patyk + Gleba dusz + Pień / Drewno (dowolne, może być ociosane) |
|
Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | ||||||||||||
| Kamień szlifierski | Deski + Patyk + Kamienna płyta |
|
Usuwa zaklęcia z przedmiotów (oprócz klątw). | ||||||||||||
| Przecinarka | Kamień + Sztabka żelaza |
|
Umożliwia prostsze wytworzenie wielu rodzajów bloków dekoracyjnych. | ||||||||||||
| Stół kowalski | Sztabki żelaza + Deski |
|
Umożliwia ulepszanie diamentowych przedmiotów do netherytowych, a także nakładanie szablonów kowalskich na zbroję. | ||||||||||||
| Krosno | Nić + Deski |
|
Służy do tworzenia wzorów na sztandarach. | ||||||||||||
| Stół kartograficzny | Papier + Dowolne deski |
|
Umożliwia duplikowanie map, zmianę ich skali i blokowanie. | ||||||||||||
| Kompostownik | Dowolne drewniane płyty |
|
Przetwarza organiczne bloki i przedmioty na mączkę kostną. | ||||||||||||
| Szafa grająca | Deski + Diament |
|
Odtwarza płyty muzyczne. | ||||||||||||
| Skrzynia Endu | Oko Endera + Obsydian |
|
Gdy gracz do jednej skrzyni Endu włoży jakiś przedmiot, to może go wyjąć ze wszystkich innych tego rodzaju skrzyń. | ||||||||||||
| Beczka | Dowolne deski + Drewniane płyty |
|
Funkcjonuje podobnie do skrzyni. | ||||||||||||
| Stół łuczarski | Krzemień + dowolne deski |
|
Nie ma własnego interfejsu, ale jest używany przez osadnika łuczarza jako stacja robocza. | ||||||||||||
| Ul | Deski + Plastry miodu |
|
Użyteczny w hodowli pszczół. | ||||||||||||
| Shulkerowa skrzynia | Skorupa shulkera + Skrzynia |
|
Posiada właściwość magazynowania i transportowania przedmiotów. Gracz może umieścić w niej swoje przedmioty, a następnie zniszczyć ją i zabrać ze sobą, zaoszczędzając tym samym miejsce w ekwipunku. | ||||||||||||
| Magiczna latarnia | Szkło + Netherowa gwiazda + Obsydian |
|
Blok dodający graczowi premie w postaci pozytywnych efektów. | ||||||||||||
| Przewodnia | Muszle łodzika + Serce oceanu |
|
Również daje graczowi pozytywny efekt, ale tylko pod wodą. | ||||||||||||
| Magnetyt | Sztabka żelaza + Rzeźbione kamienne cegły |
|
Blok, w którego kierunku wskazuje użyty na nim kompas. | ||||||||||||
| Kotwica odrodzenia | Płaczący obsydian + Jasnogłaz |
|
Pozwala ustawić punkt odrodzenia gracza w Netherze (tak jak łóżko w Nadziemiu). | ||||||||||||
| Drabina | Patyki |
|
Można się po niej wspinać. | ||||||||||||
| Rusztowanie | Bambus + Nić |
|
Można się po nim wspinać, tak jak po drabinie, umożliwia też szybkie budowanie pomocniczych wież i platform. | ||||||||||||
| Piorunochron | Sztabka miedzi |
|
Blok przyciągający pioruny. | ||||||||||||
| Trzeszczące serce | Bladodębowy pień + blok żywicy |
|
Przyzywa trzeszcza w nocy. Uderzenie trzeszcza sprawia, że wokół serca pojawiają się grudy żywicy. |