Netherowe cegły: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
dalsze upraszczanie/standaryzacja. Nie mamy nic o popękanym i rzeźbionym wariancie
dodanie rzeźbionego i popękanego wariantu, ogólne uzupełnienie/ustandaryzowanie artykułu
Linia 1: Linia 1:
{{Rozszerz}} <!-- popękane i rzeźbione netherowe cegły -->
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Blok Netherowej cegły.png
|wygląd=Blok Netherowej cegły.png; Popękane netherowe cegły.png; Rzeźbione netherowe cegły.png
|invwygląd2= Popękane netherowe cegły
|invwygląd3= Rzeźbione netherowe cegły
|typ=Nether
|typ=Nether
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
Linia 10: Linia 11:
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|data=112
}}
}}
[[Plik:Cegły Nether.png|350px|thumb|Porównanie czerwonych i zwykłych netherowych cegieł.]]
[[Plik:Cegły Nether.png|350px|thumb|Porównanie czerwonych i zwykłych netherowych cegieł.]]
'''Netherowe cegły''' to [[blok]], który można znaleźć w [[Nether]]ze. Tworzy on [[Forteca Netheru|fortecę Netheru]] budując jej ściany i filary wspierające.
'''Netherowe cegły''' (ang. ''Nether Bricks'') to [[blok]], który można znaleźć w [[Nether]]ze. Tworzy on [[Forteca Netheru|fortecę Netheru]], budując jej ściany i filary wspierające.
 
'''Rzeźbione netherowe cegły''' (ang. ''Chiseled Nether Bricks'' i '''popękane netherowe cegły''' (ang. ''Cracked Nether Bricks'') to dodatkowe warianty netherowych cegieł, różniące się jedynie teksturą.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
Linia 24: Linia 26:
! colspan=9 | Czas niszczenia (w sekundach)
! colspan=9 | Czas niszczenia (w sekundach)
|-
|-
|rowspan=2 | {{BlockSprite|netherowe-cegły}} Netherowe cegły
|rowspan=2 | {{BlockSprite|netherowe-cegły}} Netherowe cegły<br> {{BlockSprite|rzeźbione-netherowe-cegły}} Rzeźbione netherowe cegły<br> {{BlockSprite|popękane-netherowe-cegły}} Popękane netherowe cegły
|rowspan=2 | 2
|rowspan=2 | 2
|rowspan=2 | [[Plik:Kilof.png|25px]]  
|rowspan=2 | [[Plik:Kilof.png|25px]]  
Linia 53: Linia 55:
|A3= Netherowa cegła |B3= Netherowa cegła
|A3= Netherowa cegła |B3= Netherowa cegła
|Output= Netherowe cegły
|Output= Netherowe cegły
}}
|-
| '''[[Netherowa ceglana płyta]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|B2= Netherowa ceglana płyta
|B3= Netherowa ceglana płyta
|Output= Rzeźbione netherowe cegły
}}
|}
=== [[Przetapianie]] ===
{| class="wikitable"  style="text-align:center"
|-
!Składniki
!Wejście → Wyjście
|-
|'''Netherowe cegły'''
|{{Grid/Furnace
|Input=Netherowe cegły
|Output=Popękane netherowe cegły
}}
}}
|}
|}


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Poza zastosowaniem w wytwarzaniu, netherowe cegły są jedynie blokiem dekoracyjnym. Ze względu na swoją wytrzymałość na eksplozje, stanowią dobry materiał budulcowy w Netherze, ponieważ [[ghast]]y nie mogą ich zniszczyć swoimi kulami ognia.
=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
! Składniki
! Składniki
! Wejście » Wyjście
! Wejście » Wyjście
|-
| 3 × Netherowe cegły
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Netherowe cegły |B3= Netherowe cegły |C3= Netherowe cegły
|Output= Netherowa ceglana płyta,6
}}
|-
|-
| 6 × Netherowe cegły
| 6 × Netherowe cegły
Linia 68: Linia 98:
|A3= Netherowe cegły |B3= Netherowe cegły |C3= Netherowe cegły
|A3= Netherowe cegły |B3= Netherowe cegły |C3= Netherowe cegły
|Output= Netherowe ceglane schody,4
|Output= Netherowe ceglane schody,4
}}
|-
| 6 × Netherowe cegły
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Netherowe cegły |B2= Netherowe cegły |C2= Netherowe cegły
|A3= Netherowe cegły |B3= Netherowe cegły |C3= Netherowe cegły
|Output= Netherowy ceglany murek,6
}}
}}
|-
|-
Linia 75: Linia 112:
|A3= Netherowe cegły |B3= Netherowa cegła |C3= Netherowe cegły
|A3= Netherowe cegły |B3= Netherowa cegła |C3= Netherowe cegły
|Output= Netherowy ceglany płot,6
|Output= Netherowy ceglany płot,6
}}
|-
| 3 × Netherowe cegły
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Netherowe cegły |B3= Netherowe cegły |C3= Netherowe cegły
|Output= Netherowa ceglana płyta,6
}}
}}
|}
|}
Linia 86: Linia 117:
== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre1|Dodano netherową cegłę.}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre1|Dodano netherowe cegły.}}
{{Historia||1.4.6|snap=12w49a|Z netherowych cegieł można tworzyć [[Płyta|płytę z netherowej cegły]].}}
{{Historia||1.4.6|snap=12w49a|Z netherowych cegieł można tworzyć [[Płyta|płytę z netherowej cegły]].}}
{{Historia||1.5|snap=13w01a|Dodano recepturę tworzenia dla netherowych cegieł.}}
{{Historia||1.5|snap=13w01a|Dodano recepturę tworzenia dla netherowych cegieł.}}
{{Historia||1.14|snap=18w43a|Zmieniono teksturę netherowych cegieł.
|Dodano murek z netherowych cegieł.}}
{{Historia||1.16|snap=20w15a|Dodano popękane i rzeźbione netherowe cegły.}}


{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
Linia 95: Linia 129:
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Dodano możliwość stworzenia [[Płot z netherowej cegły|płotu]] i [[półblok]]u z netherowej cegły.
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Dodano możliwość stworzenia [[Płot z netherowej cegły|płotu]] i [[półblok]]u z netherowej cegły.
|Netherowe cegły występują naturalnie w [[Forteca Netheru|fortecach Netheru]].}}
|Netherowe cegły występują naturalnie w [[Forteca Netheru|fortecach Netheru]].}}
{{Historia||0.14.2|Netherowa cegła teraz ma jaśniejszą teksturę.}}
{{Historia||0.14.2|Netherowe cegły teraz mają jaśniejszą teksturę.}}
{{Historia|Bedrock}}
{{Historia||1.16.0|snap=beta 1.16.0.57|Dodano popękane i rzeźbione netherowe cegły.}}


{{Historia|k}}
{{Historia|k}}
{{Historia||xbox=TU7|xbone=CU1|ps=1.00|wii=Patch 1|Dodano netherowe cegły.}}
{{Historia||xbox=TU7|xbone=CU1|ps=1.00|wii=Patch 1|Dodano netherowe cegły.}}
{{Historia||xbox=TU9|xbone=CU1|ps=1.00|wii=Patch 1|Dodano możliwość stworzenia [[Netherowa cegła|netherowej cegły]].}}
{{Historia||xbox=TU9|xbone=CU1|ps=1.00|wii=Patch 1|Dodano możliwość stworzenia netherowych cegieł.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


Linia 106: Linia 142:


== Zobacz też ==
== Zobacz też ==
* [[Netherowa cegła]]
* [[Netherowa cegła]] (przedmiot)
* [[Czerwone netherowe cegły]]
* [[Czerwone netherowe cegły]]



Wersja z 19:44, 12 cze 2025

Netherowe cegły



Typ

Nether

Narzędzie

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

2

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


Porównanie czerwonych i zwykłych netherowych cegieł.

Netherowe cegły (ang. Nether Bricks) to blok, który można znaleźć w Netherze. Tworzy on fortecę Netheru, budując jej ściany i filary wspierające.

Rzeźbione netherowe cegły (ang. Chiseled Nether Bricks i popękane netherowe cegły (ang. Cracked Nether Bricks) to dodatkowe warianty netherowych cegieł, różniące się jedynie teksturą.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Blok Twardość Narzędzie Czas niszczenia (w sekundach)
BlockCSS_new.png/1361 Netherowe cegły
BlockCSS_new.png/1919 Rzeźbione netherowe cegły
BlockCSS_new.png/1911 Popękane netherowe cegły
2 Ręka Drewniany Kamienny Żelazny Diamentowy Złoty
10 1.5 0.75 0.5 0.4 0.25

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Netherowa cegła










Netherowa ceglana płyta










Przetapianie

Składniki Wejście → Wyjście
Netherowe cegły






2

2

Zastosowanie

Poza zastosowaniem w wytwarzaniu, netherowe cegły są jedynie blokiem dekoracyjnym. Ze względu na swoją wytrzymałość na eksplozje, stanowią dobry materiał budulcowy w Netherze, ponieważ ghasty nie mogą ich zniszczyć swoimi kulami ognia.

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
3 × Netherowe cegły




6






6 × Netherowe cegły




4






6 × Netherowe cegły




6






4 × Netherowe cegły
+ 2 × netherowa cegła




6






Historia

Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre1Dodano netherowe cegły.
1.4.612w49aZ netherowych cegieł można tworzyć płytę z netherowej cegły.
1.513w01aDodano recepturę tworzenia dla netherowych cegieł.
1.1418w43aZmieniono teksturę netherowych cegieł.
Dodano murek z netherowych cegieł.
1.1620w15aDodano popękane i rzeźbione netherowe cegły.
Pocket Edition Alpha
0.6.0Dodano netherowe cegły.
Mają własny crafting i zastosowanie.
0.12.1build 1Dodano możliwość stworzenia płotu i półbloku z netherowej cegły.
Netherowe cegły występują naturalnie w fortecach Netheru.
0.14.2Netherowe cegły teraz mają jaśniejszą teksturę.
Bedrock Edition
1.16.0beta 1.16.0.57Dodano popękane i rzeźbione netherowe cegły.
Console Edition
TU7CU11.00Dodano netherowe cegły.
TU9Dodano możliwość stworzenia netherowych cegieł.

Ciekawostki

  • Cegła ta, w przeciwieństwie do netherracku, nie pali się ciągłym płomieniem.

Zobacz też