Wytwarzanie/jedzenie: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Kacper.exe (dyskusja | edycje) d →top: ciemny dębowy -> ciemnodębowy |
usunięto zaklęte złote jabłko, którego już od dawna nie można wytwarzać. Dodano butelkę miodu i więcej kwiatów w podejrzanej potrawce. Uproszczono resztę |
||
| Linia 10: | Linia 10: | ||
|'''[[Deski]]''' | |'''[[Deski]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Dowolne deski |C2= Dowolne deski | |||
|A2= | |B3= Dowolne deski | ||
|Output= Miska,4 | |Output= Miska,4 | ||
}} | }} | ||
|Używane do zrobienia [[Zupa grzybowa|zupy grzybowej]], [[ | |Używane do zrobienia [[Zupa grzybowa|zupy grzybowej]], [[potrawka z królika|potrawki z królika]], [[Podejrzana potrawka|podejrzanej potrawki]] i [[barszcz czerwony|barszczu czerwonego]]. Po zjedzeniu gracz otrzymuje miskę z powrotem. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Zupa grzybowa]]''' | |'''[[Zupa grzybowa]]''' | ||
|'''[[ | |'''[[Muchomor]]''' <br> + <br> '''[[Borowik]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B1= Muchomor; Borowik | |||
|B2= Borowik; Muchomor | |||
|B3= Miska | |||
|Output= Zupa grzybowa | |Output= Zupa grzybowa | ||
}} | }} | ||
| Linia 30: | Linia 29: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[ | |'''[[Potrawka z królika]]''' | ||
|'''[[Pieczony królik]]''' <br> + <br> '''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Pieczony ziemniak]]''' <br> + <br> '''[[ | |'''[[Pieczony królik]]''' <br> + <br> '''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Pieczony ziemniak]]''' <br> + <br> dowolny '''[[grzyb]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Pieczony królik | |||
|A2= Marchewka | |A2= Marchewka |B2= Pieczony ziemniak |C2= Borowik; Muchomor | ||
|B3= Miska | |||
|Output= Potrawka z królika | |Output= Potrawka z królika | ||
}} | }} | ||
| Linia 42: | Linia 41: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Barszcz]]''' | |'''[[Barszcz]]''' | ||
|'''[[Burak | |'''[[Burak]]''' <br> + <br> '''[[Miska]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Burak |B1= Burak |C1= Burak | |A1= Burak |B1= Burak |C1= Burak | ||
|A2= Burak |B2= Burak |C2= Burak | |A2= Burak |B2= Burak |C2= Burak | ||
|B3= Miska | |||
|Output= Barszcz czerwony | |Output= Barszcz czerwony | ||
}} | }} | ||
| Linia 55: | Linia 54: | ||
|'''[[Pszenica]]''' | |'''[[Pszenica]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A3= Pszenica |B3= Pszenica |C3= Pszenica | |A3= Pszenica |B3= Pszenica |C3= Pszenica | ||
|Output= Chleb | |Output= Chleb | ||
| Linia 73: | Linia 70: | ||
|Dodaje {{hungerbar|2}} i regeneruje zdrowie przez 5 sekund. | |Dodaje {{hungerbar|2}} i regeneruje zdrowie przez 5 sekund. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Złota marchewka]]''' | |'''[[Złota marchewka]]''' | ||
|'''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Bryłka złota]]''' | |'''[[Marchewka]]''' <br> + <br> '''[[Bryłka złota|bryłki złota]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Bryłka złota |B1= Bryłka złota |C1= Bryłka złota | |A1= Bryłka złota |B1= Bryłka złota |C1= Bryłka złota | ||
| Linia 96: | Linia 83: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Cukier]]''' | |'''[[Cukier]]''' | ||
|'''[[ | |'''[[Trzcina cukrowa]]'''<br>lub '''[[butelka miodu]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Trzcina cukrowa; Butelka miodu | |||
|Output= Cukier | |Output= Cukier | ||
}} | }} | ||
| Linia 111: | Linia 96: | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Snop siana | |||
|Output= Pszenica,9 | |Output= Pszenica,9 | ||
}} | }} | ||
| Linia 122: | Linia 105: | ||
|'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Mleko]]''' | |'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[Cukier]]''' <br> + <br> '''[[Jajko]]''' <br> + <br> '''[[Mleko]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Wiadro mleka |B1= Wiadro mleka |C1= Wiadro mleka | ||
|A2= Cukier |B2= Jajko |C2= Cukier | |A2= Cukier |B2= Jajko |C2= Cukier | ||
|A3= Pszenica |B3= Pszenica |C3= Pszenica | |A3= Pszenica |B3= Pszenica |C3= Pszenica | ||
| Linia 131: | Linia 114: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Ciastko]]''' | |'''[[Ciastko]]''' | ||
|'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[ | |'''[[Pszenica]]''' <br> + <br> '''[[Ziarna kakaowe]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Pszenica |B2= Ziarna kakaowe |C2= Pszenica | |A2= Pszenica |B2= Ziarna kakaowe |C2= Pszenica | ||
|Output= Ciastko,8 | |Output= Ciastko,8 | ||
}} | }} | ||
| Linia 145: | Linia 126: | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B1= Dynia | |||
|A2= Jajko |B2= Cukier | |A2= Jajko |B2= Cukier | ||
|Output= Placek dyniowy | |Output= Placek dyniowy | ||
| Linia 163: | Linia 144: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Podejrzana potrawka]]''' | |'''[[Podejrzana potrawka]]''' | ||
|'''[[Miska]]''' <br> + <br> '''[[ | |'''[[Miska]]''' <br> + <br> '''[[Muchomor]]''' <br> + <br> '''[[Borowik]]''' <br> + <br> '''[[Kwiaty]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|A2= | |A2= Muchomor |B2= Borowik | ||
|A3= Miska | |A3= Miska |B3= Margaretka; Chaber; Konwalia; Witherowa róża; Czerwony tulipan; Pomarańczowy tulipan; Biały tulipan; Różowy tulipan; Houstonia błękitna; Czosnek; Niebieska orchidea; Mlecz; Mak; Ognisty kwiat; Otwarta okrotka; Zamknięta okrotka | ||
|Output= Podejrzana potrawka | |Output= Podejrzana potrawka | ||
}} | }} | ||
|Dodaje {{hungerbar|3}} oraz kilka sekund [[ | |Dodaje {{hungerbar|3}} oraz kilka sekund [[efekt]]u, zależnie od użytego kwiatu w procesie tworzenia. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Butelka miodu]]''' | |||
|'''[[Szklana butelka|Szklane butelki]]<br>+<br>[[Blok miodu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1=Szklana butelka | |||
|A2=Szklana butelka |B2=Blok miodu |C2=Szklana butelka | |||
|B3=Szklana butelka | |||
|Output=Butelka miodu,4 | |||
|nieokreślona=tak | |||
}} | |||
|Dodaje {{hungerbar|3}} i usuwa [[efekt]] ''Zatrucia''. | |||
|} | |} | ||
<noinclude> | |||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | [[Kategoria:Crafting]] | ||
</noinclude> | |||
Wersja z 19:57, 4 sie 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Miska | Deski |
|
Używane do zrobienia zupy grzybowej, potrawki z królika, podejrzanej potrawki i barszczu czerwonego. Po zjedzeniu gracz otrzymuje miskę z powrotem. | ||||||||||||
| Zupa grzybowa | Muchomor + Borowik + Miska |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Potrawka z królika | Pieczony królik + Marchewka + Pieczony ziemniak + dowolny grzyb + Miska |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Barszcz | Burak + Miska |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Chleb | Pszenica |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Złote jabłko | Sztabki złota + Jabłko |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Złota marchewka | Marchewka + bryłki złota |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Cukier | Trzcina cukrowa lub butelka miodu |
|
Używany do stworzenia ciasta i placka dyniowego. | ||||||||||||
| Pszenica | Snop siana |
|
Używana do stworzenia chleba. | ||||||||||||
| Ciasto | Pszenica + Cukier + Jajko + Mleko |
|
6 razy dodaje | ||||||||||||
| Ciastko | Pszenica + Ziarna kakaowe |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Placek dyniowy | Dynia + Jajko + Cukier |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Suszony wodorost | Blok suszonych wodorostów |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Podejrzana potrawka | Miska + Muchomor + Borowik + Kwiaty |
|
Dodaje | ||||||||||||
| Butelka miodu | Szklane butelki + Blok miodu |
|
Dodaje |