Tarcza strzelecka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
d →‎[[Wytwarzanie]]: sprzątanie
Dodano sekcję "Postępy", historię Bedrock, naturalne generowanie. uproszczono resztę
Linia 2: Linia 2:
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Tarcza strzelecka.png
|wygląd=Tarcza strzelecka.png
|typ=[[Mechanizmy|Mechanizm]] · przetworzony
|typ=[[Mechanizmy|Mechanizm]], przetworzony
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Nie
|światło=Nie
|opórtnt=0,5
|palność=Tak
|palność=Tak
|narzędzie=Motyka
|narzędzie=Motyka
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|wersja=20w09a
|idsłowne=target
}}
}}
'''Tarcza strzelecka''' (ang. ''Target'') – [[blok]] emitujący tymczasowy [[Obwody z redstone|sygnał redstone]] po trafieniu lecącym pociskiem.
'''Tarcza strzelecka''' (ang. ''Target'') – [[blok]] emitujący tymczasowy [[Obwody z redstone|sygnał redstone]] po trafieniu lecącym pociskiem.
Linia 19: Linia 16:
=== Wydobywanie ===
=== Wydobywanie ===
Tarcze strzeleckie najszybciej wykopuje się za pomocą motyki, lecz można wydobyć je również za pomocą gołej ręki.
Tarcze strzeleckie najszybciej wykopuje się za pomocą motyki, lecz można wydobyć je również za pomocą gołej ręki.
{|class="wikitable"
{|class="wikitable" style="text-align:center"  
|-
|-
! rowspan=2| Blok
! rowspan=2| Blok
! rowspan=2|Twardość
! rowspan=2| Twardość
! rowspan=2| Narzędzie
! rowspan=2| Narzędzie
! colspan=7 | Czas niszczenia (w sekundach)
! colspan=7| Czas niszczenia (w sekundach)
|-
| Brak
| Drewniana
| Kamienna
| Żelazna
| Diamentowa
| Netherytowa
| Złota
|-
|-
| style="text-align:center" | Brak
| style="text-align:center" | Drewniana
| style="text-align:center" | Kamienna
| style="text-align:center" | Żelazna
| style="text-align:center" | Diamentowa
| style="text-align:center" | Netherytowa
| style="text-align:center" | Złota
|-align="center"
|{{BlockLink|Tarcza strzelecka}}
|{{BlockLink|Tarcza strzelecka}}
|0,5
|0,5
Linia 52: Linia 49:
!Wejście → Wyjście
!Wejście → Wyjście
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Redstone|Sproszkowany redstone]]'''<br>+<br>'''[[snop siana]]'''
|'''[[Sproszkowany redstone]]'''<br>+<br>'''[[snop siana]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Sproszkowany redstone
|B1= Sproszkowany redstone
Linia 60: Linia 57:
}}
}}
|}
|}
=== Naturalne generowanie ===
Tarcza strzelecka czasem generuje się w [[Pradawne miasto|pradawnych miastach]], w pomieszczeniach pod centralną strukturą.


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Tarcza strzelecka emituje sygnał [[redstone]] po trafieniu w nią pociskiem. Może to być [[strzała]], [[mikstury miotane|mikstura miotana]], [[trwałe miotane mikstury|trwała mikstura miotana]], [[trójząb]], [[śnieżka]], [[jajko]], [[Enderperła|enderperła]], [[Ognista kula|ognista kula]] wystrzelona z [[Dozownik|dozownika]] lub ślina [[Lama|lamy]]. Generowany sygnał jest tym silniejszy, im bliżej środka bloku wymierzony został pocisk – trafienie w środek emituje sygnał o poziomie 15; z każdą połową piksela odległości od środka sygnał słabnie o 1. Czas trwania sygnału wynosi około jednej sekundy.
Tarcza strzelecka emituje sygnał [[redstone]] po trafieniu w nią pociskiem. Może to być [[strzała]], [[mikstury miotane|mikstura miotana]], [[trwałe miotane mikstury|trwała mikstura miotana]], [[trójząb]], [[śnieżka]], [[jajko]], [[enderperła]], [[fajerwerk]], [[ognista kula]] wystrzelona z [[dozownik]]a lub ślina [[Lama|lamy]]. Generowany sygnał jest tym silniejszy, im bliżej środka bloku wymierzony został pocisk – trafienie w środek emituje sygnał o poziomie 15; z każdą połową piksela odległości od środka sygnał słabnie o 1. Czas trwania sygnału wynosi około jednej sekundy.
 
== Postępy ==
{{main|Postępy}}
{{Postępy|start}}
{{Postępy|category:przygoda}}
{{Postępy|opis}}
{{Postępy|Strzał w dziesiątkę}}
{{Postępy|end}}


== Historia ==
== Historia ==
Linia 68: Linia 76:
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.16|snap=20w09a|Dodano tarczę strzelecką.}}
{{Historia||1.16|snap=20w09a|Dodano tarczę strzelecką.}}
{{Historia|||snap=20w10a|Od teraz tarcza strzelecka jest łatwopalna.|Tarcza strzelecka wyemituje sygnał redstone, po trafieniu jej [[enderperła|enderperłą]] oraz [[zaklęta butelka|zaklętą butelką]].|Od teraz na boku tarczy strzeleckiej można postawić [[drabina|drabinę]] oraz [[zaczep na linkę]].<ref>https://bugs.mojang.com/browse/MC-146824</ref>}}
{{Historia|||snap=20w10a|Od teraz tarcza strzelecka jest łatwopalna.
|Tarcza strzelecka wyemituje sygnał redstone, po trafieniu jej [[enderperła|enderperłą]] oraz [[zaklęta butelka|zaklętą butelką]].
|Od teraz na boku tarczy strzeleckiej można postawić [[drabina|drabinę]] oraz [[zaczep na linkę]].<ref>https://bugs.mojang.com/browse/MC-146824</ref>}}
{{Historia|||snap=20w11a|Od teraz tarczę strzelecką wykopuje się szybciej motyką.}}
{{Historia|||snap=20w11a|Od teraz tarczę strzelecką wykopuje się szybciej motyką.}}
{{Historia||1.19|snap=22w13a|Tarcze strzeleckie generują się w [[Pradawne miasto|pradawnych miastach]].}}
{{Historia|bedrock}}
{{Historia||1.16.0|snap=beta 1.16.0.51|Dodano tarczę strzelecką, na razie jako element [[eksperyment]]alny.}}
{{Historia|||snap=beta 1.16.0.57|Tarcza strzelecka jest dostępna w normalnej rozgrywce, bez eksperymentów.}}
{{Historia||1.19.0|snap=beta 1.19.0.26|Tarcze strzeleckie generują się w [[Pradawne miasto|pradawnych miastach]].}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}
== Ciekawostki ==
*Za trafienie w sam środek tarczy z odległości co najmniej 30 bloków [[gracz]] otrzymuje [[postępy|postęp]].


== Galeria ==
== Galeria ==

Wersja z 13:13, 19 lip 2025

Artykuł Tarcza strzelecka jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Tarcza strzelecka

Typ

Mechanizm, przetworzony

Narzędzie

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

0.5

Odporność na eksplozje

0,5

Palność

Tak

Rzadkość

Pospolita


Tarcza strzelecka (ang. Target) – blok emitujący tymczasowy sygnał redstone po trafieniu lecącym pociskiem.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Tarcze strzeleckie najszybciej wykopuje się za pomocą motyki, lecz można wydobyć je również za pomocą gołej ręki.

Blok Twardość Narzędzie Czas niszczenia (w sekundach)
Brak Drewniana Kamienna Żelazna Diamentowa Netherytowa Złota
BlockCSS_new.png/1878 Tarcza strzelecka 0,5 0,75 0,4 0,2 0,15 0,1 0,1 0,1

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Sproszkowany redstone
+
snop siana










Naturalne generowanie

Tarcza strzelecka czasem generuje się w pradawnych miastach, w pomieszczeniach pod centralną strukturą.

Zastosowanie

Tarcza strzelecka emituje sygnał redstone po trafieniu w nią pociskiem. Może to być strzała, mikstura miotana, trwała mikstura miotana, trójząb, śnieżka, jajko, enderperła, fajerwerk, ognista kula wystrzelona z dozownika lub ślina lamy. Generowany sygnał jest tym silniejszy, im bliżej środka bloku wymierzony został pocisk – trafienie w środek emituje sygnał o poziomie 15; z każdą połową piksela odległości od środka sygnał słabnie o 1. Czas trwania sygnału wynosi około jednej sekundy.

Postępy

 Osobny artykuł: Postępy.

Przygoda
IkonaNazwaOpis w grzeWarunekWymaganie (jeśli inne)IDNagroda

Strzał w dziesiątkęTraf w środek tarczy strzeleckiej z odległości co najmniej 30 metrówWycelujBądź 30 metrów od tarczy strzeleckiej w chwili, w której w sam jej środek trafia pocisk wystrzelony przez ciebie.minecraft:adventure/bullseyeEntityCSS.png/59 50 kul doświadczenia


Historia

28 września 2019Tarcza strzelecka została zaprezentowana na MineConie Live 2019.
Pełna wersja
1.1620w09aDodano tarczę strzelecką.
20w10aOd teraz tarcza strzelecka jest łatwopalna.
Tarcza strzelecka wyemituje sygnał redstone, po trafieniu jej enderperłą oraz zaklętą butelką.
Od teraz na boku tarczy strzeleckiej można postawić drabinę oraz zaczep na linkę.[1]
20w11aOd teraz tarczę strzelecką wykopuje się szybciej motyką.
1.1922w13aTarcze strzeleckie generują się w pradawnych miastach.
Bedrock Edition
1.16.0beta 1.16.0.51Dodano tarczę strzelecką, na razie jako element eksperymentalny.
beta 1.16.0.57Tarcza strzelecka jest dostępna w normalnej rozgrywce, bez eksperymentów.
1.19.0beta 1.19.0.26Tarcze strzeleckie generują się w pradawnych miastach.

Galeria


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.

Szablon:Obwody czerwonego kamienia