Dżunglowa świątynia: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Dodano ikony bloków i zawartość skrzyń |
|||
| Linia 22: | Linia 22: | ||
|} | |} | ||
Jeśli grasz na trybie [[Hardcore]], zalecanym rozwiązaniem jest przebić się przez ściany w celu uzyskania skarbu. | Jeśli grasz na trybie [[Hardcore]], zalecanym rozwiązaniem jest przebić się przez ściany w celu uzyskania skarbu. | ||
== Zawartość skrzyń == | |||
Każda [[skrzynia]] zawiera 2-6 stacków [[Przedmioty|przedmiotów]] z poniższej listy: | |||
{| class="wikitable" | |||
! Przedmiot !! Ilość<br>w stacku !! Szansa | |||
|- | |||
| {{ItemLink|Diament}} || 1 - 3 || 4.11% (3/73) | |||
|- | |||
| {{ItemLink|Sztabka żelaza}} || 1 - 5 || 13.7% (10/73) | |||
|- | |||
| {{ItemLink|Sztabka złota}} || 2 - 7 || 20.5% (15/73) | |||
|- | |||
| {{ItemLink|Szmaragd}} || 1 - 3 || 2.74% (2/73) | |||
|- | |||
| {{ItemLink|Kość}} || 4 - 6 || 27.4% (20/73) | |||
|- | |||
| {{ItemLink|Zgniłe mięso}} || 3 - 7 || 21.9% (16/73) | |||
|- | |||
| {{ItemLink|Siodło}} || 1 || 4.11% (3/73) | |||
|- | |||
| {{ItemLink|id=147|Zbroja dla konia|Żelazna zbroja dla konia}} || 1 || 1.37% (1/73) | |||
|- | |||
| {{ItemLink|id=149|Zbroja dla konia|Złota zbroja dla konia}} || 1 || 1.37% (1/73) | |||
|- | |||
| {{ItemLink|id=148|Zbroja dla konia|Diamentowa zbroja dla konia}} || 1 || 1.37% (1/73) | |||
|- | |||
| {{ItemLink|id=208|Zaklęta książka}} || 1 || 1.37% (1/73) | |||
|} | |||
== Historia == | == Historia == | ||
| Linia 36: | Linia 65: | ||
|- | |- | ||
|724 | |724 | ||
| | | {{BlockLink|id=53|Bruk z mchem}} | ||
|- | |- | ||
|431 | |431 | ||
| | | {{BlockLink|Bruk}} | ||
|- | |- | ||
|24 | |24 | ||
| | | {{BlockLink|id=430|Schody z bruku|Schody}} | ||
|- | |- | ||
|5 | |5 | ||
| | | {{ItemLink|Nić}} | ||
|- | |- | ||
|4 | |4 | ||
| | | {{BlockLink|id=253|Zaczep potykacza}} | ||
|- | |- | ||
|3 | |3 | ||
| | | {{BlockLink|id=318|Rzeźbione kamienne cegły}} | ||
|- | |- | ||
|3 | |3 | ||
| | | {{BlockLink|id=157|Lepki tłok}} | ||
|- | |- | ||
|3 | |3 | ||
| | | {{BlockLink|Dźwignia}} | ||
|- | |- | ||
|2 | |2 | ||
| | | {{BlockLink|Dozownik}} | ||
|- | |- | ||
|2 | |2 | ||
| | | {{BlockLink|Skrzynia}} | ||
|- | |- | ||
|1 | |1 | ||
| | | {{BlockLink|id=67|Przekaźnik}} | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Wersja z 15:17, 3 maj 2014

Dżunglowe świątynie są strukturami głównie stworzonymi z bruku i bruku z mchem, które naturalnie
mogą występować w dżunglach. Struktura ta posiada pułapki i ukryte skrzynie.
Strategia
| Gdy chcemy dostać się do skrzyni gracz musi uważać, by nie nadepnąć na linkę podłączoną do zaczepu potykacza w środkowej części pomieszczenia oraz przy samej skrzyni. Za pnączami znajduje się dozownik naładowany kilkoma strzałami. Dozownik zacznie strzelać, gdy nadepnie się na linkę lub zostanie zniszczona bez użycia nożyc. | |||
| Jeśli to możliwe, zalecanym jest, by gracz wyciągnął strzały z dozowników, gdyż podczas wychodzenia może zostać postrzelony przez wciąż działającą pułapkę. | |||
Rozwiązanie zagadki z dźwigniami otworzy wejście do ukrytego pomieszczenia ze skrzynią. Aby je otworzyć użyj odpowiedniego szyfru:
|
Jeśli grasz na trybie Hardcore, zalecanym rozwiązaniem jest przebić się przez ściany w celu uzyskania skarbu.
Zawartość skrzyń
Każda skrzynia zawiera 2-6 stacków przedmiotów z poniższej listy:
| Przedmiot | Ilość w stacku |
Szansa |
|---|---|---|
| Diament | 1 - 3 | 4.11% (3/73) |
| Sztabka żelaza | 1 - 5 | 13.7% (10/73) |
| Sztabka złota | 2 - 7 | 20.5% (15/73) |
| Szmaragd | 1 - 3 | 2.74% (2/73) |
| Kość | 4 - 6 | 27.4% (20/73) |
| Zgniłe mięso | 3 - 7 | 21.9% (16/73) |
| Siodło | 1 | 4.11% (3/73) |
| Żelazna zbroja dla konia | 1 | 1.37% (1/73) |
| Złota zbroja dla konia | 1 | 1.37% (1/73) |
| Diamentowa zbroja dla konia | 1 | 1.37% (1/73) |
| Zaklęta książka | 1 | 1.37% (1/73) |
Historia
| Pełna wersja | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.3.1 | 12w22a | Dodano dżunglowe świątynie. | |||
Ciekawostki
Dżunglowa świątynia składa się z:
| Ilość | Blok |
|---|---|
| 724 | Bruk z mchem |
| 431 | Bruk |
| 24 | Schody z bruku |
| 5 | Nić |
| 4 | Zaczep potykacza |
| 3 | Rzeźbione kamienne cegły |
| 3 | Lepki tłok |
| 3 | Dźwignia |
| 2 | Dozownik |
| 2 | Skrzynia |
| 1 | Przekaźnik |
Galeria
-
Dżunglowa świątynia z zewnątrz.
-
Wnętrze świątyni.
-
Widok na schody.
-
Wejście do ukrytego pomieszczenia.
-
Mechanizm zagadki.
Zobacz również
| Geografia | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebo | |||||||||||||||||
| Wymiary | |||||||||||||||||
| Typy świata |
| ||||||||||||||||
| Układy generowane |
| ||||||||||||||||
| Stworzone | |||||||||||||||||
| Materia | |||||||||||||||||
| Muzyka | |||||||||||||||||
| Pogoda | |||||||||||||||||
| Usunięte |
| ||||||||||||||||



