Dżunglowa świątynia: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Falibor (dyskusja | edycje)
Qwert225 (dyskusja | edycje)
Dodano ikony bloków i zawartość skrzyń
Linia 22: Linia 22:
|}
|}
Jeśli grasz na trybie [[Hardcore]], zalecanym rozwiązaniem jest przebić się przez ściany w celu uzyskania skarbu.
Jeśli grasz na trybie [[Hardcore]], zalecanym rozwiązaniem jest przebić się przez ściany w celu uzyskania skarbu.
== Zawartość skrzyń ==
Każda [[skrzynia]] zawiera 2-6 stacków [[Przedmioty|przedmiotów]] z poniższej listy:
{| class="wikitable"
! Przedmiot !! Ilość<br>w stacku !! Szansa
|-
| {{ItemLink|Diament}} || 1 - 3 || 4.11% (3/73)
|-
| {{ItemLink|Sztabka żelaza}} || 1 - 5 || 13.7% (10/73)
|-
| {{ItemLink|Sztabka złota}} || 2 - 7 || 20.5% (15/73)
|-
| {{ItemLink|Szmaragd}} || 1 - 3 || 2.74% (2/73)
|-
| {{ItemLink|Kość}} || 4 - 6 || 27.4% (20/73)
|-
| {{ItemLink|Zgniłe mięso}} || 3 - 7 || 21.9% (16/73)
|-
| {{ItemLink|Siodło}} || 1 || 4.11% (3/73)
|-
| {{ItemLink|id=147|Zbroja dla konia|Żelazna zbroja dla konia}} || 1 || 1.37% (1/73)
|-
| {{ItemLink|id=149|Zbroja dla konia|Złota zbroja dla konia}} || 1 || 1.37% (1/73)
|-
| {{ItemLink|id=148|Zbroja dla konia|Diamentowa zbroja dla konia}} || 1 || 1.37% (1/73)
|-
| {{ItemLink|id=208|Zaklęta książka}} || 1 || 1.37% (1/73)
|}


== Historia ==
== Historia ==
Linia 36: Linia 65:
|-
|-
|724  
|724  
|[[Bruk z mchem]]
| {{BlockLink|id=53|Bruk z mchem}}
|-
|-
|431
|431
|[[Bruk]]
| {{BlockLink|Bruk}}
|-
|-
|24
|24
| [[Schody|Schody z bruku]]
| {{BlockLink|id=430|Schody z bruku|Schody}}
|-
|-
|5
|5
| [[Nić]]
| {{ItemLink|Nić}}
|-
|-
|4
|4
|[[Zaczep potykacza]]
| {{BlockLink|id=253|Zaczep potykacza}}
|-
|-
|3
|3
| [[Kamienne cegły|Rzeźbione kamienne cegły]]
| {{BlockLink|id=318|Rzeźbione kamienne cegły}}
|-
|-
|3
|3
|[[tłok|Lepki tłok]]
| {{BlockLink|id=157|Lepki tłok}}
|-
|-
|3
|3
|[[Dźwignia]]
| {{BlockLink|Dźwignia}}
|-
|-
|2
|2
|[[Dozownik]]
| {{BlockLink|Dozownik}}
|-
|-
|2
|2
|[[Skrzynia]]
| {{BlockLink|Skrzynia}}
|-
|-
|1
|1
|[[Przekaźnik]]
| {{BlockLink|id=67|Przekaźnik}}
|-
|-
|}
|}

Wersja z 15:17, 3 maj 2014

Dżunglowe świątynie są strukturami głównie stworzonymi z bruku i bruku z mchem, które naturalnie
mogą występować w dżunglach. Struktura ta posiada pułapki i ukryte skrzynie.

Strategia

Plik:Dśpulapka1.png
Gdy chcemy dostać się do skrzyni gracz musi uważać, by nie nadepnąć na linkę podłączoną do zaczepu potykacza w środkowej części pomieszczenia oraz przy samej skrzyni.

Za pnączami znajduje się dozownik naładowany kilkoma strzałami. Dozownik zacznie strzelać, gdy nadepnie się na linkę lub zostanie zniszczona bez użycia nożyc.

Plik:Dśpulapka2.png
Jeśli to możliwe, zalecanym jest, by gracz wyciągnął strzały z dozowników, gdyż podczas wychodzenia może zostać postrzelony przez wciąż działającą pułapkę.
Rozwiązanie zagadki z dźwigniami otworzy wejście do ukrytego pomieszczenia ze skrzynią. Aby je otworzyć użyj odpowiedniego szyfru:

Jeśli grasz na trybie Hardcore, zalecanym rozwiązaniem jest przebić się przez ściany w celu uzyskania skarbu.

Zawartość skrzyń

Każda skrzynia zawiera 2-6 stacków przedmiotów z poniższej listy:

Przedmiot Ilość
w stacku
Szansa
ItemCSS.png/557 Diament 1 - 3 4.11% (3/73)
ItemCSS.png/568 Sztabka żelaza 1 - 5 13.7% (10/73)
ItemCSS.png/564 Sztabka złota 2 - 7 20.5% (15/73)
ItemCSS.png/558 Szmaragd 1 - 3 2.74% (2/73)
ItemCSS.png/552 Kość 4 - 6 27.4% (20/73)
ItemCSS.png/515 Zgniłe mięso 3 - 7 21.9% (16/73)
ItemCSS.png/534 Siodło 1 4.11% (3/73)
ItemCSS.png/384 Żelazna zbroja dla konia 1 1.37% (1/73)
ItemCSS.png/384 Złota zbroja dla konia 1 1.37% (1/73)
ItemCSS.png/384 Diamentowa zbroja dla konia 1 1.37% (1/73)
ItemCSS.png/524 Zaklęta książka 1 1.37% (1/73)

Historia

Pełna wersja
1.3.112w22aDodano dżunglowe świątynie.

Ciekawostki

Dżunglowa świątynia składa się z:

Ilość Blok
724 BlockCSS_new.png/53 Bruk z mchem
431 BlockCSS_new.png/1140 Bruk
24 BlockCSS_new.png/430 Schody z bruku
5 ItemCSS.png/582 Nić
4 BlockCSS_new.png/253 Zaczep potykacza
3 BlockCSS_new.png/318 Rzeźbione kamienne cegły
3 BlockCSS_new.png/157 Lepki tłok
3 BlockCSS_new.png/1703 Dźwignia
2 BlockCSS_new.png/1315 Dozownik
2 BlockCSS_new.png/142 Skrzynia
1 BlockCSS_new.png/67 Przekaźnik

Galeria

Zobacz również