Użytkownik:Igorczewski6524/workspace: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian Znacznik: Linki do stron ujednoznaczniających |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 68: | Linia 68: | ||
= Dźwięki = | = Dźwięki = | ||
''[[Java Edition]]:'' | ''[[Java Edition]]:'' | ||
{| class = "wikitable mw-collapsible " style="text-align:center | {| class = "wikitable mw-collapsible mw-collapsed" style="text-align:center | ||
|- | |- | ||
! colspan=9| Dźwięki {{BlockSprite|481}} latarni morskiej | ! colspan=9| Dźwięki {{BlockSprite|481}} latarni morskiej | ||
| Linia 83: | Linia 83: | ||
|- | |- | ||
|[[Plik:Szkło niszczenie1.ogg]][[Plik:Szkło niszczenie2.ogg]][[Plik:Szkło niszczenie3.ogg]] | |[[Plik:Szkło niszczenie1.ogg]][[Plik:Szkło niszczenie2.ogg]][[Plik:Szkło niszczenie3.ogg]] | ||
| | |Zniszczono blok | ||
|Blocks | |||
|Gra gdy blok został zniszczony | |||
|<code>block.glass.break</code> | |||
|<code>subtitles.block.generic.break</code> | |||
|1.0 | |||
|0.8 | |||
|16 | |||
|- | |||
|[[Plik:Stone dig1.ogg]][[Plik:Stone dig2.ogg]][[Plik:Stone dig3.ogg]][[Plik:Stone dig4.ogg]] | |||
|Umieszczono blok | |||
|Blocks | |||
|Gra gdy postawiono blok | |||
|<code>block.glass.place</code> | |||
|<code>subtitles.block.generic.place</code> | |||
|1 | |||
|0.8 | |||
|16 | |||
|- | |||
|[[Plik:Ice mining1.ogg.mp3]][[Plik:Ice mining2.ogg.mp3]][[Plik:Ice mining3.ogg.mp3]][[Plik:Ice mining4.ogg.mp3]][[Plik:Ice mining5.ogg.mp3]][[Plik:Ice mining6.ogg]] | |||
|Niszczenie bloku | |||
|Blocks | |||
|Gra gdy blok jest niszczony | |||
|<code>block.glass.hit</code> | |||
|<code>subtitles.block.generic.hit</code> | |||
|0.25 | |||
|0.5 | |||
|16 | |||
|- | |||
|rowspan = 2 |[[Plik:Stone hit1.ogg]][[Plik:Stone hit2.ogg]][[Plik:Stone hit3.ogg]][[Plik:Stone hit4.ogg]][[Plik:Stone hit5.ogg]][[Plik:Stone hit6.ogg]] | |||
|Coś spada na blok | |||
|''Entity-Dependent'' | |||
|Gra gdy gracz lub mob spadnie na blok otrzymując obrażenia od upadku | |||
|<code>block.glass.fall</code> | |||
|<code>subtitles.block.generic.fall</code> | |||
|0.5 | |||
|0.75 | |||
|16 | |||
|- | |||
|Kroki | |||
|''Entity-Dependent'' | |||
|Gra gdy gracz lub mob chodzi po bloku | |||
|<code>block.glass.step</code> | |||
|<code>subtitles.block.generic.footsteps</code> | |||
|0.15 | |||
|1 | |||
|16 | |||
|} | |||
''[[Bedrock Edition]]:'' | |||
{| class = "wikitable mw-collapsible mw-colapsed" style = "text-align:center" | |||
!colspan = 6| Dźwięki {{BlockSprite|481}} latarni morskiej | |||
|- | |||
!Dźwięk | |||
!Źródło | |||
!Opis | |||
!Lokalizacja zasobu | |||
!Głośność | |||
!Tonacja | |||
|- | |||
|[[Plik:Szkło niszczenie1.ogg]][[Plik:Szkło niszczenie2.ogg]][[Plik:Szkło niszczenie3.ogg]] | |||
|Blocks | |||
|Gra gdy blok został zniszczony | |||
|<code>random.glass</code> | |||
|1.0 | |||
|0.8-1.0 | |||
|- | |||
|[[Plik:Stone dig1.ogg]][[Plik:Stone dig2.ogg]][[Plik:Stone dig3.ogg]][[Plik:Stone dig4.ogg]] | |||
|Blocks | |||
|Gra gdy postawiono blok | |||
|<code>dig.stone</code> | |||
|1.0 | |||
|0.8-1.0 | |||
|- | |||
|rowspan = 3| [[Plik:Stone hit1.ogg]][[Plik:Stone hit2.ogg]][[Plik:Stone hit3.ogg]][[Plik:Stone hit4.ogg]][[Plik:Stone hit5.ogg]][[Plik:Stone hit6.ogg]] | |||
|Blocks | |||
|Gra gdy blok jest w procesie niszczenia | |||
|<code>hit.stone</code> | |||
|0.4 | |||
|0.6 | |||
|- | |||
|Players | |||
|Gra gdy gracz lub mob spadnie na blok dostając obrażenia od upadku | |||
|<code>fall.stone</code> | |||
|0.4 | |||
|1 | |||
|- | |||
|Players | |||
|Gra gdy gracz lub mob chodzi po bloku | |||
|<code>step.stone</code> | |||
|0.3 | |||
|1.0 | |||
|- | |||
|rowspan = 2 |[[Plik:Stone jump1.wav.mp3]][[Plik:Stone jump2.wav.mp3]][[Plik:Stone jump3.wav.mp3]][[Plik:Stone jump4.wav.mp3]] | |||
|Blocks | |||
|Gra gdy gracz lub mob skacze po bloku | |||
|<code>jump.stone</code> | |||
|0.12 | |||
|1 | |||
|- | |||
|Blocks | |||
|Gra gdy garacz lub mob spadnie na blok bez otrzymania obrażeń od upadku | |||
|<code>land.stone</code> | |||
|0.22 | |||
|1 | |||
|} | |||
Wersja z 16:40, 31 mar 2025
Latarnia morska to podwodne źródło światła występujące w podwodnych świątyniach oraz podwodnych ruinach.
| Typ |
Strukturalny, budowlany, użytkowy |
| Narzędzie |
Żadne |
| Odnawialne |
Tak |
| Możliwość grupowania |
Tak (64) |
| Fizyka |
Nie |
| Przezroczystość |
Częściowa (dusi moby, blokuje światło i promienie magicznej latarni) |
| Emisja światła |
Tak (15) |
| Twardość |
? |
| Odporność na eksplozje |
0.3 |
| Palność |
Nie |
| Rzadkość |
Pospolita |
Otrzymywanie
Wytwarzanie
| Składniki | Wejście → Wyjście | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kryształy pryzmarynu + odłamki pryzmarynu |
|
Wydobywanie
| Blok | Latarnia morska |
|---|---|
| Twardość | 0.3 |
| Narzędzie | Dowolne |
| Czas wydobycia* | |
| Dowolne | 0.45s |
*Dla narzędzia bez zaklęć.
Generowanie
Latarnie morskie generują się w podwodnych świątyniach oraz podwodnych ruinach.
Zastosowania
Źródło światła
Latarnie morskie emitują światło na poziomie 15.
Zasilanie przewodni
Latarnia morska może być użyta do aktywowania przewodni poprzez zbudowania struktury wokół niej. Po zrobieniu tego, przewodnia zacznie emitować efekt przewodnia potęga na określonym obszarze, o wielkości zależnej od ilości użytych bloków do zasilenia jej. Inne bloki mogące zasilić przewodnie to: pryzmaryn, ciemny pryzmaryn i pryzmarynowe cegły.
Blok dźwiękowy
Latarnia morska może zostać postawiona pod blokiem dźwiękowym, aby ten odtwarzał dźwięk "Clicks and Sticks".
Blok przezroczysty
Latarnia morska blokuje całkowicie światło, gracze oraz mobyduszą się w niej oraz blokuje ona promień magicznej latarni, jednakże, tak jak przezroczyste bloki, nie blokuje możliwości otwierania skrzyń, nie pojawiaj się na niej moby (w tym szlamy) oraz nie przekazuje sygnału redstone. Tak samo zachowuje się jasnogłaz.
Dźwięki
| Dźwięki latarni morskiej | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dźwięk | Napisy | Źródło | Opis | Lokalizacja zasobu | Klucz tłumaczenia | Głośność | Tonacja | Odległość odtwarzania |
| Zniszczono blok | Blocks | Gra gdy blok został zniszczony | block.glass.break
|
subtitles.block.generic.break
|
1.0 | 0.8 | 16 | |
| Umieszczono blok | Blocks | Gra gdy postawiono blok | block.glass.place
|
subtitles.block.generic.place
|
1 | 0.8 | 16 | |
| Niszczenie bloku | Blocks | Gra gdy blok jest niszczony | block.glass.hit
|
subtitles.block.generic.hit
|
0.25 | 0.5 | 16 | |
| Coś spada na blok | Entity-Dependent | Gra gdy gracz lub mob spadnie na blok otrzymując obrażenia od upadku | block.glass.fall
|
subtitles.block.generic.fall
|
0.5 | 0.75 | 16 | |
| Kroki | Entity-Dependent | Gra gdy gracz lub mob chodzi po bloku | block.glass.step
|
subtitles.block.generic.footsteps
|
0.15 | 1 | 16 | |
| Dźwięki latarni morskiej | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Dźwięk | Źródło | Opis | Lokalizacja zasobu | Głośność | Tonacja |
| Blocks | Gra gdy blok został zniszczony | random.glass
|
1.0 | 0.8-1.0 | |
| Blocks | Gra gdy postawiono blok | dig.stone
|
1.0 | 0.8-1.0 | |
| Blocks | Gra gdy blok jest w procesie niszczenia | hit.stone
|
0.4 | 0.6 | |
| Players | Gra gdy gracz lub mob spadnie na blok dostając obrażenia od upadku | fall.stone
|
0.4 | 1 | |
| Players | Gra gdy gracz lub mob chodzi po bloku | step.stone
|
0.3 | 1.0 | |
| Blocks | Gra gdy gracz lub mob skacze po bloku | jump.stone
|
0.12 | 1 | |
| Blocks | Gra gdy garacz lub mob spadnie na blok bez otrzymania obrażeń od upadku | land.stone
|
0.22 | 1 | |
