Użytkownik:Igorczewski6524/workspace: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
Znacznik: Linki do stron ujednoznaczniających
Linia 5: Linia 5:
|typ=Strukturalny, budowlany, użytkowy
|typ=Strukturalny, budowlany, użytkowy
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
|przezroczystość=Częściowa (dusi moby, blokuje światło i promienie beacona)
|przezroczystość=Częściowa (dusi moby, blokuje światło i promienie magicznej latarni)
|światło=Tak (15)
|światło=Tak (15)
|opórtnt=0.3
|opórtnt=0.3
Linia 17: Linia 17:
}}
}}
=Otrzymywanie=
=Otrzymywanie=
<big>'''Wytwarzanie'''</big>
=== Wytwarzanie ===
{| class="wikitable" border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| class="wikitable" border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
Linia 31: Linia 31:
}}
}}
|}
|}
<big>'''Wydobywanie'''</big>
=== Wydobywanie ===
{|class = "wikitable" style = style="text-align:center"
{|class = "wikitable" style="text-align:center"
|-
|-
!Blok
!Blok
Linia 48: Linia 48:
|{{tc|tak|0.45s}}
|{{tc|tak|0.45s}}
|}
|}
<small>*Dla narzędzia bez zaklęć.</small>
<small>*Dla narzędzia bez zaklęć.</small><br>
=== Generowanie ===
Latarnie morskie generują się w [[Podwodna świątynia|podwodnych świątyniach]] oraz [[Podwodne ruiny|podwodnych ruinach]].
= Zastosowania =
 
=== Źródło światła ===
Latarnie morskie emitują [[światło]] na poziomie 15.
 
=== Zasilanie przewodni ===
{{Main|Przewodnia}}
Latarnia morska może być użyta do aktywowania [[Przewodnia|przewodni]] poprzez zbudowania struktury wokół niej. Po zrobieniu tego, [[przewodnia]] zacznie emitować efekt [[przewodnia potęga]] na określonym obszarze, o wielkości zależnej od ilości użytych bloków do zasilenia jej. Inne bloki mogące zasilić przewodnie to: [[Pryzmaryn|pryzmaryn]], [[Ciemny pryzmaryn|ciemny pryzmaryn]] i [[Pryzmarynowe cegły|pryzmarynowe cegły]].
 
=== Blok dźwiękowy ===
Latarnia morska może zostać postawiona pod [[Blok dźwiękowy|blokiem dźwiękowym]], aby ten odtwarzał dźwięk "Clicks and Sticks".
 
=== Blok przezroczysty ===
Latarnia morska blokuje całkowicie [[światło]], [[Gracz|gracze]] oraz [[Moby|moby]]duszą się w niej oraz blokuje ona promień [[Magiczna latarnia|magicznej latarni]], jednakże, tak jak przezroczyste bloki, nie blokuje możliwości otwierania [[skrzynia|skrzyń]], nie pojawiaj się na niej [[moby]] (w tym [[Szlam|szlamy]]) oraz nie przekazuje sygnału [[Redstone (ujednoznacznienie)|redstone]]. Tak samo zachowuje się [[jasnogłaz]].
 
= Dźwięki =
''[[Java Edition]]:''
{| class = "wikitable mw-collapsible " style="text-align:center
|-
! colspan=9| Dźwięki {{BlockSprite|481}} latarni morskiej
|-
!Dźwięk
!Napisy
!Źródło
!Opis
!Lokalizacja zasobu
!Klucz tłumaczenia
!Głośność
!Tonacja
!Odległość odtwarzania
|-
|[[Plik:Szkło niszczenie1.ogg]][[Plik:Szkło niszczenie2.ogg]][[Plik:Szkło niszczenie3.ogg]]
|

Wersja z 15:24, 31 mar 2025

Latarnia morska to podwodne źródło światła występujące w podwodnych świątyniach oraz podwodnych ruinach.

Igorczewski6524
Typ

Strukturalny, budowlany, użytkowy

Narzędzie

Żadne

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Częściowa (dusi moby, blokuje światło i promienie magicznej latarni)

Emisja światła

Tak (15)

Twardość

?

Odporność na eksplozje

0.3

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Kryształy pryzmarynu
+
odłamki pryzmarynu



Latarnia morska






Wydobywanie

Blok BlockCSS_new.png/481 Latarnia morska
Twardość 0.3
Narzędzie Dowolne
Czas wydobycia*
Dowolne 0.45s

*Dla narzędzia bez zaklęć.

Generowanie

Latarnie morskie generują się w podwodnych świątyniach oraz podwodnych ruinach.

Zastosowania

Źródło światła

Latarnie morskie emitują światło na poziomie 15.

Zasilanie przewodni

 Osobny artykuł: Przewodnia.

Latarnia morska może być użyta do aktywowania przewodni poprzez zbudowania struktury wokół niej. Po zrobieniu tego, przewodnia zacznie emitować efekt przewodnia potęga na określonym obszarze, o wielkości zależnej od ilości użytych bloków do zasilenia jej. Inne bloki mogące zasilić przewodnie to: pryzmaryn, ciemny pryzmaryn i pryzmarynowe cegły.

Blok dźwiękowy

Latarnia morska może zostać postawiona pod blokiem dźwiękowym, aby ten odtwarzał dźwięk "Clicks and Sticks".

Blok przezroczysty

Latarnia morska blokuje całkowicie światło, gracze oraz mobyduszą się w niej oraz blokuje ona promień magicznej latarni, jednakże, tak jak przezroczyste bloki, nie blokuje możliwości otwierania skrzyń, nie pojawiaj się na niej moby (w tym szlamy) oraz nie przekazuje sygnału redstone. Tak samo zachowuje się jasnogłaz.

Dźwięki

Java Edition:

Dźwięki BlockCSS_new.png/481 latarni morskiej
Dźwięk Napisy Źródło Opis Lokalizacja zasobu Klucz tłumaczenia Głośność Tonacja Odległość odtwarzania