Płomienny proszek: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
poprawki linków plus inne drobne
 
(Nie pokazano 7 wersji utworzonych przez 5 użytkowników)
Linia 2: Linia 2:
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd=Płomienny proszek.png
|wygląd=Płomienny proszek.png
|typ=Przedmioty
|typ=Alchemia
|wersja=Beta 1.9pre2
|wytrzymałość=N/A
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|data=377
}}
}}
'''Płomienny proszek''' (ang. ''Blaze Powder'') – [[przedmioty|przedmiot]] posiadający zastosowanie w [[crafting|konstruowaniu]] i [[alchemia|alchemii]].
'''Płomienny proszek''' (ang. ''Blaze Powder'') – [[przedmiot]] posiadający zastosowanie w [[wytwarzanie|wytwarzaniu]] i [[alchemia|alchemii]].
 
== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 304px" cellpadding="5"
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-align="center"
|-
!width="100"|Składniki
!width="100"|Składniki
!width="204"|Wejście » Wyjście
!width="204"|Wejście » Wyjście
Linia 24: Linia 22:
}}
}}
|}
|}
== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 404px" cellpadding="5"
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-align="center"
|-
!width="200"|Składniki
!width="200"|Składniki
!width="204"|Wejście » Wyjście
!width="204"|Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-
|'''Płomienny proszek<br>+<br>[[Kula szlamu]]'''
|'''Płomienny proszek<br>+<br>[[Kula szlamu]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 37: Linia 36:
|Output= Magmowy krem
|Output= Magmowy krem
}}
}}
|-align="center"
|-
|'''Płomienny proszek<br>+<br>[[Perła Endu]]'''
|'''Płomienny proszek<br>+<br>[[Enderperła]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 44: Linia 43:
|Output= Oko Endera
|Output= Oko Endera
}}
}}
|-align="center"
|-
|'''Płomienny proszek<br>+<br>[[Węgiel]]/[[Węgiel drzewny]]<br>+<br>[[Proch]]'''
|'''Płomienny proszek<br>+<br>[[Węgiel]]/[[Węgiel drzewny]]<br>+<br>[[Proch]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|B1= Płomienny proszek |B2= Proch             |B3= Węgiel; Węgiel drzewny
|B1= Płomienny proszek |B2= Proch |B3= Węgiel; Węgiel drzewny
|Output= Ognista kula,3
|Output= Ognista kula,3
}}
}}
|}
|}
=== [[Alchemia|Warzenie]] ===
 
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 404px" cellpadding="5"
=== [[Alchemia]] ===
|-align="center"
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-
!Mikstura
!Mikstura
!width="200"|Składniki
!width="200"|Składniki
!width="204"|Ustawienie
!width="204"|Ustawienie
|-
|-
|'''[[Mikstury|Przyziemna mikstura]]'''
|'''[[Przyziemna mikstura]]'''
| align="center"| '''Płomienny proszek<br>+<br>[[Butelka z wodą]]'''
|'''Płomienny proszek<br>+<br>[[Butelka z wodą]]'''
|{{Grid/Brewing Stand
|{{Grid/Brewing Stand
|Input= Płomienny proszek
|Input= Płomienny proszek
Linia 66: Linia 66:
}}
}}
|-  
|-  
| [[Mikstury|'''Mikstura siły''']]
|'''[[Mikstura siły]]'''
| align="center"|'''Płomienny proszek<br>+<br>[[Mikstury|Klarowna mikstura]]'''
|'''Płomienny proszek<br>+<br>[[Klarowna mikstura]]'''
|{{Grid/Brewing Stand
|{{Grid/Brewing Stand
|Input= Płomienny proszek
|Input= Płomienny proszek
Linia 83: Linia 83:
{{Historia||1.9|snap=15w42a|Płomiennego proszku używa się jako paliwo do [[alchemia|warzenia mikstur]].}}
{{Historia||1.9|snap=15w42a|Płomiennego proszku używa się jako paliwo do [[alchemia|warzenia mikstur]].}}
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.12.1|snap=0.12.1 build 1|Dodano płomienny proszek.|Ma zastosowanie sprzed [[1.2|1.2.1]].}}
{{Historia||0.12.1|snap=0.12.1 build 1|Dodano płomienny proszek.
|Ma zastosowanie sprzed [[1.2|1.2.1]].}}
{{Historia||0.15.0|snap=build 1|Płomienny proszek można wykorzystać przy wytwarzaniu ognistej kuli.}}
{{Historia||0.15.0|snap=build 1|Płomienny proszek można wykorzystać przy wytwarzaniu ognistej kuli.}}
{{Historia|Pocket Edition}}
{{Historia|pe}}
{{Historia||1.0|snap=build 1|Płomienny proszek można wykorzystać przy wytwarzaniu [[oko Kresu|oka Kresu]].}}
{{Historia||1.0|snap=build 1|Płomienny proszek można wykorzystać przy wytwarzaniu [[oko Endera|oka Endera]].}}
{{Historia|k}}
{{Historia|k}}
{{Historia||xbox=TU7|xbone=CU1|ps=1.00|Dodano płomienny proszek.}}
{{Historia||xbox=TU7|xbone=CU1|ps=1.00|Dodano płomienny proszek.}}
{{Historia||xbox=TU9|xbone=CU1|ps=1.00|Płomienny proszek służy do wytwarzania ognistej kuli.}}
{{Historia||xbox=TU9|xbone=CU1|ps=1.00|Płomienny proszek służy do wytwarzania ognistej kuli.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}
== Zobacz też ==
== Zobacz też ==
* [[Płomienna różdżka]]
* [[Płomienna różdżka]]
Linia 106: Linia 108:
[[fr:Poudre de Blaze]]
[[fr:Poudre de Blaze]]
[[hu:Őrlángpor]]
[[hu:Őrlángpor]]
[[it:Polvere di blaze]]
[[ja:ブレイズパウダー]]
[[ja:ブレイズパウダー]]
[[ko:블레이즈 가루]]
[[ko:블레이즈 가루]]
[[lzh:炎靈粉]]
[[nl:Blazepoeder]]
[[nl:Blazepoeder]]
[[pt:Pó de blaze]]
[[pt:Pó de Blaze]]
[[ru:Огненный порошок]]
[[ru:Огненный порошок]]
[[th:ผงปีศาจไฟ]]
[[th:ผงเบลซ]]
[[uk:Порох пломеня]]
[[zh:烈焰粉]]
[[zh:烈焰粉]]

Aktualna wersja na dzień 21:09, 13 gru 2025

Artykuł Płomienny proszek jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Płomienny proszek

Typ

Alchemia

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Płomienny proszek (ang. Blaze Powder) – przedmiot posiadający zastosowanie w wytwarzaniu i alchemii.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Płomienna różdżka




2






Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Płomienny proszek
+
Kula szlamu










Płomienny proszek
+
Enderperła










Płomienny proszek
+
Węgiel/Węgiel drzewny
+
Proch




3







Alchemia

Mikstura Składniki Ustawienie
Przyziemna mikstura Płomienny proszek
+
Butelka z wodą




Mikstura siły Płomienny proszek
+
Klarowna mikstura




Paliwo statywu alchemicznego

Płomienny proszek jest używany jako paliwo do warzenia mikstur w statywie alchemicznym.

Historia

Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre2Dodano płomienny proszek.
1.2.112w04aPłomienny proszek służy do wytwarzania ognistej kuli.
1.915w42aPłomiennego proszku używa się jako paliwo do warzenia mikstur.
Pocket Edition Alpha
0.12.10.12.1 build 1Dodano płomienny proszek.
Ma zastosowanie sprzed 1.2.1.
0.15.0build 1Płomienny proszek można wykorzystać przy wytwarzaniu ognistej kuli.
Pełna wersja Pocket Edition
1.0build 1Płomienny proszek można wykorzystać przy wytwarzaniu oka Endera.
Console Edition
TU7CU11.00Dodano płomienny proszek.
TU9Płomienny proszek służy do wytwarzania ognistej kuli.

Zobacz też