Łupkowy bruk: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
+ kamienna włócznia
 
(Nie pokazano 13 wersji utworzonych przez 9 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Snapshot}}
{{DisambigR|brukowego wariantu łupku|Łupek (ujednoznacznienie)}}
{{Tylko|Java}}
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Łupkowy bruk.png
|wygląd=Łupkowy bruk.png
Linia 7: Linia 6:
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Nie
|światło=Nie
|opórtnt=
|palność=Nie
|palność=Nie
|narzędzie=Drewniany kilof
|narzędzie=Drewniany kilof
|odnawialne=Nie
|odnawialne=Nie
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=1.17
|idsłowne=cobbled_deepslate
}}
}}
'''Łupkowy bruk''' (ang. ''Cobbled Deepslate'') – wariant kamienia, który zachowuje się podobnie do [[bruk]]u i [[czernit]]u.
'''Łupkowy bruk''' (ang. ''Cobbled Deepslate'') – [[blok]], który zachowuje się podobnie do [[bruk]]u i [[czernit]]u.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Niszczenie ===
=== Wydobywanie ===
{| class="wikitable" style="text-align:center"
{{Wydobywanie|Łupkowy bruk|Kilof|Drewniany|horyzontalny=1}}
|-
! Blok !! {{BlockLink|Łupkowy bruk}}
|-
| '''Twardość''' || 3
|-
| '''Narzędzie''' || {{ItemSprite|drewniany-kilof|link=Drewaniany kilof}}
|-
! colspan="2" | Czas wydobycia*
|-
| '''Ręka''' || {{tc|nie|15}}
|-
| '''Drewniany''' || {{tc|tak|2,25}}
|-
| '''Kamienny''' || {{tc|tak|1,15}}
|-
| '''Żelazny''' || {{tc|tak|0,75}}
|-
| '''Diamentowy''' || {{tc|tak|0,6}}
|-
| '''Netherytowy''' || {{tc|tak|0,5}}
|-
| '''Złoty''' || {{tc|tak|0,4}}
|}
* Czas liczony w sekundach dla niezaklętych narzędzi


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Linia 49: Linia 21:


=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|- align="center"
|-
! Nazwa
! Nazwa
! Składniki
! Składniki
! Wejście » Wyjście
! Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-
| '''[[Statyw alchemiczny]]'''
| '''[[Statyw alchemiczny]]'''
|[[Płomienna różdżka]]<br>+<br>[[Łupkowy bruk]]
|[[Płomienna różdżka]]<br>+<br>[[Łupkowy bruk]]
Linia 60: Linia 32:
|B2= Płomienna różdżka
|B2= Płomienna różdżka
|A3= Łupkowy bruk |B3= Łupkowy bruk |C3= Łupkowy bruk
|A3= Łupkowy bruk |B3= Łupkowy bruk |C3= Łupkowy bruk
|Output= Statyw alchemiczny ,1
|Output= Statyw alchemiczny
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Piec]]'''
| '''[[Piec]]'''
|rowspan=5|[[Łupkowy bruk]]
|rowspan=5|[[Łupkowy bruk]]
Linia 69: Linia 41:
|A2= Łupkowy bruk |C2= Łupkowy bruk
|A2= Łupkowy bruk |C2= Łupkowy bruk
|A3= Łupkowy bruk |B3= Łupkowy bruk |C3= Łupkowy bruk
|A3= Łupkowy bruk |B3= Łupkowy bruk |C3= Łupkowy bruk
|Output= Piec, 1
|Output= Piec
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Łupkowa brukowa płyta]]'''
| '''[[Łupkowa brukowa płyta]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 77: Linia 49:
|Output= Łupkowa brukowa płyta, 6
|Output= Łupkowa brukowa płyta, 6
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Łupkowe brukowe schody]]'''
| '''[[Łupkowe brukowe schody]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 85: Linia 57:
|Output= Łupkowe brukowe schody, 4
|Output= Łupkowe brukowe schody, 4
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Łupkowy brukowy murek]]'''
| '''[[Łupkowy brukowy murek]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 92: Linia 64:
|Output= Łupkowy brukowy murek, 6
|Output= Łupkowy brukowy murek, 6
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Wypolerowany łupek]]'''
| '''[[Wypolerowany łupek]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 99: Linia 71:
|Output= Wypolerowany łupek, 4
|Output= Wypolerowany łupek, 4
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Kamienna siekiera]]'''
| '''[[Kamienna siekiera]]'''
|rowspan=5|[[Łupkowy bruk]]<br>+<br>[[Patyk]]
|rowspan=6|[[Łupkowy bruk]]<br>+<br>[[Patyk]]i
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Łupkowy bruk |B1= Łupkowy bruk
|A1= Łupkowy bruk |B1= Łupkowy bruk
|A2= Łupkowy bruk |B2= Patyk
|A2= Łupkowy bruk |B2= Patyk
|B3= Patyk
|B3= Patyk
|Output= Kamienna siekiera, 1
|Output= Kamienna siekiera
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Kamienna motyka]]'''
| '''[[Kamienna motyka]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 114: Linia 86:
|B2= Patyk
|B2= Patyk
|B3= Patyk
|B3= Patyk
|Output= Kamienna motyka, 1
|Output= Kamienna motyka
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Kamienny kilof]]'''
| '''[[Kamienny kilof]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 122: Linia 94:
|B2= Patyk
|B2= Patyk
|B3= Patyk
|B3= Patyk
|Output= Kamienny kilof, 1
|Output= Kamienny kilof
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Kamienna łopata]]'''
| '''[[Kamienna łopata]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 130: Linia 102:
|B2= Patyk
|B2= Patyk
|B3= Patyk
|B3= Patyk
|Output= Kamienna łopata, 1
|Output= Kamienna łopata
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Kamienny miecz]]'''
| '''[[Kamienny miecz]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 138: Linia 110:
|B2= Łupkowy bruk
|B2= Łupkowy bruk
|B3= Patyk
|B3= Patyk
|Output= Kamienny miecz, 1
|Output= Kamienny miecz
}}
|-
| '''[[Kamienna włócznia]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|C1= Łupkowy bruk
|B2= Patyk
|A3= Patyk
|Output= Kamienna włócznia
}}
|-
|Duplikacja [[Szablon kowalski|szablonów kowalskich]]
|'''Łupkowy bruk'''<br>+<br>[[diament]]y<br>+<br>pasujący [[szablon kowalski]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Diament |B1= Zdobienie zbroi „Cisza”; Zdobienie zbroi „Nadzorca” |C1= Diament
|A2= Diament |B2= Łupkowy bruk |C2= Diament
|A3= Diament |B3= Diament |C3= Diament
|Output= Zdobienie zbroi „Cisza”, 2; Zdobienie zbroi „Nadzorca”,2
}}
}}
|}
|}


=== Przecinarka ===
=== Przecinarka ===
Za pomocą [[przecinarka|przecinarki]] z łupkowego bruku można wytworzyć płytę, schody, murek i rzeźbiony łupek.
Za pomocą [[przecinarka|przecinarki]] z łupkowego bruku można wytworzyć [[Rzeźbiony łupek|rzeźbiony]] i [[wypolerowany łupek]], [[łupkowe cegły]] i [[Łupkowe kafelki|kafelki]], a także [[schody]], [[płyty]] i [[Murek|murki]] z tych bloków - w sumie 16 receptur.


== Wartości danych ==
== Wartości danych ==
Linia 160: Linia 149:


== Postępy ==
== Postępy ==
{{Main|Postępy}}
{{Postępy|start}}
{{Postępy|start}}
{{Postępy|category:minecraft}}
{{Postępy|category:minecraft}}
Linia 167: Linia 157:


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|p}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.17|snap=21w08a|[[Plik:Łupkowy bruk.png|32px]] Dodano łupkowy bruk.}}
{{Historia||1.17|snap=21w08a|[[Plik:Łupkowy bruk.png|32px]] Dodano łupkowy bruk.}}
{{Historia||1.19|snap=Deep Dark Experimental Snapshot|Z łupkowego bruku wykonane jest [[pradawne miasto]].}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}
==Galeria==
 
== Galeria ==
<gallery>
<gallery>
Jaskinia z łupkowego bruku.png|Jaskinia z łupkowego bruku.
Jaskinia z łupkowego bruku.png|Jaskinia z łupkowego bruku.
Linia 179: Linia 171:
== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==
* Łupkowy bruk używa tej samej tekstury, której używał [[łupek]], gdy jeszcze był znany pod nazwą „ponuryt” w [[21w07a]].
* Łupkowy bruk używa tej samej tekstury, której używał [[łupek]], gdy jeszcze był znany pod nazwą „ponuryt” w [[21w07a]].
* Łupkowy bruk ma najwięcej receptur w [[Przecinarka|przecinarce]] spośród wszystkich bloków, aż 16.


{{Bloki}}
{{Bloki}}


[[de:Bruchtiefenschiefer]]
[[en:Cobbled Deepslate]]
[[en:Cobbled Deepslate]]
[[pt:Ardósia apedregulhada]]
[[es:Pizarra profunda rocosa]]
[[fr:Pierres des abîmes]]
[[ja:深層岩の丸石]]
[[ko:심층암 조약돌]]
[[lzh:碎板石]]
[[pt:Pedregulho de Ardosiabissal]]
[[ru:Дроблёный сланец]]
[[ru:Дроблёный сланец]]
[[uk:Глибосланцевий кругляк]]
[[zh:深板岩圆石]]
[[zh:深板岩圆石]]

Aktualna wersja na dzień 18:37, 12 gru 2025

Ten artykuł dotyczy brukowego wariantu łupku. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.


Łupkowy bruk

Typ

Przetworzony

Narzędzie


Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

3.5

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


Łupkowy bruk (ang. Cobbled Deepslate) – blok, który zachowuje się podobnie do bruku i czernitu.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Blok BlockCSS_new.png/2142 Łupkowy bruk
Twardość 3.5
Narzędzie ItemCSS.png/482
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 17.5
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 2.65
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 1.35
ItemCSS.png/707 Miedziany 1.05
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.9
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.7
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.6
ItemCSS.png/564 Złoty 0.45
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Zastosowanie

Łupkowy bruk może zostać użyty jako zamiennik bruku, dzięki niemu można wytworzyć kamienne narzędzia, piece i statywy alchemiczne. Może również posłużyć do naprawiania kamiennych narzędzi w kowadle. Wytworzyć można również wypolerowany wariant łupku.

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście
Statyw alchemiczny Płomienna różdżka
+
Łupkowy bruk










Piec Łupkowy bruk










Łupkowa brukowa płyta




6






Łupkowe brukowe schody




4






Łupkowy brukowy murek




6






Wypolerowany łupek




4






Kamienna siekiera Łupkowy bruk
+
Patyki










Kamienna motyka










Kamienny kilof










Kamienna łopata










Kamienny miecz










Kamienna włócznia










Duplikacja szablonów kowalskich Łupkowy bruk
+
diamenty
+
pasujący szablon kowalski





2

2






Przecinarka

Za pomocą przecinarki z łupkowego bruku można wytworzyć rzeźbiony i wypolerowany łupek, łupkowe cegły i kafelki, a także schody, płyty i murki z tych bloków - w sumie 16 receptur.

Wartości danych

ID

Java Edition:

Nazwa ID słowne Tagi przedmiotów Forma Klucz tłumaczeń
BlockCSS_new.png/2142 Łupkowy bruk cobbled_deepslate stone_crafting_materials
stone_tool_materials
Blok,
Przedmiot
block.minecraft.cobbled_deepslate

Postępy

 Osobny artykuł: Postępy.

Minecraft
IkonaNazwaOpis w grzeWarunekWymaganie (jeśli inne)IDNagroda

Epoka kamieniaWykop kamień przy użyciu nowego kilofaMinecraftZdobądź bruk, czernit lub łupkowy bruk.minecraft:story/mine_stone


Historia

Pełna wersja
1.1721w08a Dodano łupkowy bruk.
1.19Deep Dark Experimental SnapshotZ łupkowego bruku wykonane jest pradawne miasto.

Galeria

Ciekawostki

  • Łupkowy bruk używa tej samej tekstury, której używał łupek, gdy jeszcze był znany pod nazwą „ponuryt” w 21w07a.
  • Łupkowy bruk ma najwięcej receptur w przecinarce spośród wszystkich bloków, aż 16.