Blok rudy miedzi: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
d Melwin22 przeniósł(-osła) stronę Blok surowej miedzi do Blok rudy miedzi: to jest aktualna polska nazwa.
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot dodał de:Rohkupferblock i poprawił pt:Bloco de Cobre Bruto
 
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{DisambigR|bloku surowej miedzi|Surowa ruda (ujednoznacznienie)}}
{{DisambigR|bloku rudy miedzi|Ruda (ujednoznacznienie)}}
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Blok surowej miedzi.png
|wygląd=Blok surowej miedzi.png
|invwygląd=Blok surowej miedzi
|typ=Przetworzony, naturalny
|typ=Przetworzony, naturalny
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Nie
|światło=Nie
|opórtnt=6
|odnawialne=Nie
|odnawialne=Nie
|narzędzie=Kamienny kilof
|narzędzie=Kamienny kilof
|palność=Nie
|palność=Nie
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=21w15a
|data=?
}}
}}
'''Blok rudy miedzi''' – blok służący do przechowywania [[Surowa miedź|rudy miedzi]].
'''Blok rudy miedzi''' (ang. ''Block of Raw Copper'') [[blok]] służący do przechowywania [[Ruda miedzi|rudy miedzi]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Naturalne generowanie ===
=== Naturalne generowanie ===
Bloki rudy miedzi mogą się wygenerować w żyłach miedzi powyżej poziomu ''Y''=0.
Bloki rudy miedzi mogą się wygenerować w [[Żyła rud|żyłach miedzi]] powyżej poziomu ''Y''=0.


=== Wydobycie ===
=== Wydobycie ===
Bloki rudy miedzi mogą być wydobyte za pomocą kamiennego, żelaznego, diamentowego lub netherytowego [[kilof]]a w około 2 sekundy. Przy wydobyciu miedzianego bloku bez któregoś z tych narzędzi nic z niego nie wypada, a to oznacza zmarnowanie 9 sztuk rudy miedzi.
Bloki rudy miedzi mogą być wydobyte za pomocą kamiennego lub lepszego [[kilof]]a w około 2 sekundy. Przy wydobyciu miedzianego bloku bez któregoś z tych narzędzi nic z niego nie wypada, a to oznacza zmarnowanie 9 sztuk rudy miedzi.
{| class="wikitable"
{{Wydobywanie|Blok rudy miedzi|Kilof|Kamienny|horyzontalny=1}}
!Blok
!Twardość
!Narzędzie
! colspan="7" |Czas wydobycia w sekundach*
|-
| rowspan="2" |{{BlockSprite|2017}} '''Blok rudy miedzi'''
| rowspan="2" |5
| rowspan="2" |[[Plik:Kamienny kilof.png|32px|link=Kilof]]
|Brak
| Drewniany
|Kamienny
|Żelazny
|Diamentowy
|Netherytowy
|Złoty
|-
|{{tc|Nie|25}}
|{{tc|Nie|12,5}}
|{{tc|Tak|1,9}}
|{{tc|Tak|1,25}}
|{{tc|Tak|0,95}}
|{{tc|Tak|0,85}}
|{{tc|Nie|2,1}}
|}
<nowiki>*</nowiki>czas liczony dla niezaklętych narzędzi


=== Wytwarzanie===
=== Wytwarzanie ===
Blok rudy miedzi może być stworzony z dziewięciu sztuk rudy miedzi ułożonych w [[Stół rzemieślniczy|stole rzemieślniczym]]. Może zostać przetworzony z powrotem w rudę miedzi poprzez [[wytwarzanie]].
Blok rudy miedzi może być stworzony z dziewięciu sztuk rudy miedzi ułożonych w [[Stół rzemieślniczy|stole rzemieślniczym]]. Może zostać przetworzony z powrotem w rudę miedzi poprzez [[wytwarzanie]].
{| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5" border="1"
{| class="wikitable"
|- align="center"
|- align="center"
!Składniki
!Składniki
!Wytwarzanie
!Wytwarzanie
|-
|-
| align="center" |9 sztuk [[Surowe żelazo|rudy miedzi]]
| align="center" |9 sztuk [[Ruda miedzi|rudy miedzi]]
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|A1= Surowa miedź |B1= Surowa miedź |C1= Surowa miedź
|A1= Ruda miedzi |B1= Ruda miedzi |C1= Ruda miedzi
|A2= Surowa miedź |B2= Surowa miedź |C2= Surowa miedź
|A2= Ruda miedzi |B2= Ruda miedzi |C2= Ruda miedzi
|A3= Surowa miedź |B3= Surowa miedź |C3= Surowa miedź
|A3= Ruda miedzi |B3= Ruda miedzi |C3= Ruda miedzi
|Output= Blok surowej miedzi
|Output= Blok rudy miedzi
}}
}}
|}
|}


==Zastosowanie==
== Zastosowanie ==
Blok ten jest raczej sposobem na skompresowane przechowanie rudy miedzi, aniżeli materiałem budowlanym.
Blok ten jest raczej sposobem na skompresowane przechowanie rudy miedzi, aniżeli materiałem budowlanym.


=== Wytwarzanie===
=== Wytwarzanie ===
{| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5" border="1"
{| class="wikitable"
|- align="center"
|- align="center"
! width="150" |Składniki
! width="150" |Składniki
! width="204" |Wejście → Wyjście
! width="204" |Wejście → Wyjście
|- align="center"
|- align="center"
|[[Blok surowej miedzi|Blok rudy miedzi]]
|[[Blok rudy miedzi]]
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=  |C1= 
|B2= Blok rudy miedzi
|A2=  |B2= Blok surowej miedzi|C2= 
|Output= Ruda miedzi, 9
|A3=  |B3=  |C3= 
|nieokreślona=1
|Output= Surowa miedź, 9
}}
|}}
|}
|}


==Wartości danych==
== Wartości danych ==
 
=== ID ===
===ID===
''[[Java Edition]]:''
''[[Java Edition]]:''
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
Linia 96: Linia 64:
!Klucz tłumaczeń
!Klucz tłumaczeń
|-
|-
|{{BlockSprite|blok-surowej-miedzi}} Blok rudy miedzi
|{{BlockSprite|blok-rudy-miedzi}} Blok rudy miedzi
|{{code|raw_copper_block}}
|{{code|raw_copper_block}}
|{{Code|mineable/pickaxe}} <br>{{Code|needs_stone_tool}}  
|{{Code|mineable/pickaxe}} <br>{{Code|needs_stone_tool}}  
| {{code|block.minecraft.raw_copper_block}}
|{{code|block.minecraft.raw_copper_block}}
|}
|}


Linia 112: Linia 80:
!Klucz tłumaczeń
!Klucz tłumaczeń
|-
|-
|{{BlockSprite|blok-surowej-miedzi}} Blok rudy miedzi
|{{BlockSprite|blok-rudy-miedzi}} Blok rudy miedzi
|{{code|raw_copper_block}}
|{{code|raw_copper_block}}
|{{Code|707}}
|{{Code|707}}
Linia 120: Linia 88:
|}
|}


==Historia==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.17|snap=21w15a|Dodano blok rudy miedzi.}}
{{Historia||1.17|snap=21w15a|Dodano blok rudy miedzi.}}
{{Historia| |1.17|Zmieniono teksturę bloku rudy miedzi.|snap=21w16a}}
{{Historia|||snap=21w16a|Zmieniono teksturę bloku rudy miedzi.}}
{{Historia| |1.17|Ponownie zmieniono teksturę bloku rudy miedzi.|Jest szansa na znalezienie bloków rudy miedzi w wielkich żyłach miedzi.|snap=21w17a}}
{{Historia|||snap=21w17a|Ponownie zmieniono teksturę bloku rudy miedzi.
{{Historia| |1.17|Zwiększono szansę na znalezienie bloków rudy miedzi w żyłach miedzi.|snap=21w18a}}
|Jest szansa na znalezienie bloków rudy miedzi w wielkich żyłach miedzi.}}
{{Historia|Bedrock}}{{Historia| |1.17.0|Dodano blok rudy miedzi w związku z przełącznikiem rozgrywki eksperymentalnej „Caves and Cliffs”.|snap=beta 1.17.0.50}}{{Historia| |1.17.0|Bloki rudy miedzi nie są już dostępne tylko w rozgrywce eksperymentalnej.|snap=beta 1.17.0.52}}{{Historia| |1.17.0|Zmieniono teksturę bloku rudy miedzi.|snap=beta 1.17.0.54}}{{Historia|foot}}
{{Historia|||snap=21w18a|Zwiększono szansę na znalezienie bloków rudy miedzi w żyłach miedzi.}}
 
{{Historia|Bedrock}}
{{Historia||1.17.0|snap=beta 1.17.0.50|Dodano blok rudy miedzi w związku z przełącznikiem rozgrywki eksperymentalnej „Caves and Cliffs”.}}
{{Historia|||snap=beta 1.17.0.52|Bloki rudy miedzi nie są już dostępne tylko w rozgrywce eksperymentalnej.}}
{{Historia|||snap=beta 1.17.0.54|Zmieniono teksturę bloku rudy miedzi.}}
{{Historia|foot}}


{{Bloki}}
{{Bloki}}


[[de:Rohkupferblock]]
[[en:Block of Raw Copper]]
[[en:Block of Raw Copper]]
[[es:Bloque de cobre en bruto]]
[[es:Bloque de cobre en bruto]]
[[pt:Bloco de cobre bruto]]
[[fr:Bloc de cuivre brut]]
[[it:Blocco di rame grezzo]]
[[ja:銅の原石ブロック]]
[[ko:구리 원석 블록]]
[[lzh:銅石塊]]
[[pt:Bloco de Cobre Bruto]]
[[ru:Блок необработанной меди]]
[[ru:Блок необработанной меди]]
[[uk:Блок необробленої міді]]
[[uk:Блок необробленої міді]]
[[zh:粗铜块]]
[[zh:粗铜块]]

Aktualna wersja na dzień 02:08, 22 lis 2025

Ten artykuł dotyczy bloku rudy miedzi. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.


Blok rudy miedzi

Typ

Przetworzony, naturalny

Narzędzie


Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Twardość

5

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita


Blok rudy miedzi (ang. Block of Raw Copper) – blok służący do przechowywania rudy miedzi.

Otrzymywanie

Naturalne generowanie

Bloki rudy miedzi mogą się wygenerować w żyłach miedzi powyżej poziomu Y=0.

Wydobycie

Bloki rudy miedzi mogą być wydobyte za pomocą kamiennego lub lepszego kilofa w około 2 sekundy. Przy wydobyciu miedzianego bloku bez któregoś z tych narzędzi nic z niego nie wypada, a to oznacza zmarnowanie 9 sztuk rudy miedzi.

Blok BlockCSS_new.png/2017 Blok rudy miedzi
Twardość 5
Narzędzie ItemCSS.png/477
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 25
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 12.5
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 1.9
ItemCSS.png/707 Miedziany 1.5
ItemCSS.png/568 Żelazny 1.25
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.95
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.85
ItemCSS.png/564 Złoty 2.1
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Wytwarzanie

Blok rudy miedzi może być stworzony z dziewięciu sztuk rudy miedzi ułożonych w stole rzemieślniczym. Może zostać przetworzony z powrotem w rudę miedzi poprzez wytwarzanie.

Składniki Wytwarzanie
9 sztuk rudy miedzi










Zastosowanie

Blok ten jest raczej sposobem na skompresowane przechowanie rudy miedzi, aniżeli materiałem budowlanym.

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Blok rudy miedzi




9






Wartości danych

ID

Java Edition:

Nazwa ID bloku Tagi bloku Klucz tłumaczeń
BlockCSS_new.png/2017 Blok rudy miedzi raw_copper_block mineable/pickaxe
needs_stone_tool
block.minecraft.raw_copper_block

Bedrock Edition:

Nazwa ID bloku ID numeryczne Forma ID przedmiotu Klucz tłumaczeń
BlockCSS_new.png/2017 Blok rudy miedzi raw_copper_block 707 Blok,
Przedmiot
raw_copper_block tile.raw_copper_block.name

Historia

Pełna wersja
1.1721w15aDodano blok rudy miedzi.
21w16aZmieniono teksturę bloku rudy miedzi.
21w17aPonownie zmieniono teksturę bloku rudy miedzi.
Jest szansa na znalezienie bloków rudy miedzi w wielkich żyłach miedzi.
21w18aZwiększono szansę na znalezienie bloków rudy miedzi w żyłach miedzi.
Bedrock Edition
1.17.0beta 1.17.0.50Dodano blok rudy miedzi w związku z przełącznikiem rozgrywki eksperymentalnej „Caves and Cliffs”.
beta 1.17.0.52Bloki rudy miedzi nie są już dostępne tylko w rozgrywce eksperymentalnej.
beta 1.17.0.54Zmieniono teksturę bloku rudy miedzi.